Pravidla

Rytíř
13.3.2009 08:14
Konverze postav
Obloha se otevřela, z nebes se snesl oheň. Vichr polámal lesy a zbořil výstavné domy, řeky se vylily z břehů, zemětřesení vytvořilo nové země.
Svět se změnil.

Rozhodli jsme hrát na Kronikách podle 4e. Vyzkoušíme, jak akční je to po netu :) A potřebovali bysme malinko pomoc s konverzí starých postav do nových pravidel..
Autorská citace #21
13.3.2009 12:07 - wraiths
Rytíř: coze z ucednickych gati jo.Vzdyt jsi kouzlil ostopero! ze jsi "máčo" a neumis hazet kostkama je druha vec :D. preji dobre porizeni se 4kou.

add Alek: dobra poznamka :-)
Autorská citace #22
13.3.2009 12:46 - Rytíř
Wraiths: Nojo, kouzlil. Ale ty výsledky to nemělo! Ale ono to asi bude fakt tím, že to neumím s kostkama, jj; to už mi zas vypadlo, ty moje hody.. :)
Autorská citace #23
13.3.2009 12:50 - Rytíř
Hele, kdo umí vyrábět magický předměty? A jsou ve 4e srovnatelně silný (co do významu pro schopnosti postav) jako ve 3e?
Autorská citace #24
13.3.2009 12:53 - Alnag
Rytíř: Teoreticky to může být kdokoliv. Potřebuješ k tomu schopnost sesílat rituály (feat Ritual Caster, některá povolání ho mají zdarma, ale vzít si ho může každý) a příslušný rituál - Enchant Magic Item.
Autorská citace #25
13.3.2009 13:15 - Lotrando
a je to omezeno tvou úrovní, takže to zas tak silné není
Autorská citace #26
13.3.2009 13:44 - Bretan
Třeba s těma levelama můžete začít na nižší úrovni (3. úroveň) jako součást masové ztráty paměti. Aspoň se líp zažijou pravidla. Po nějakém menším questu můžou postavy přejít třeba o 2 úrovně výš. A takhle se jim budou pomalu vracet vzpomínky až k požadovaném levelu. Dá se to propojit se zápletkou a dostane to zajímavý herní náboj. Nebo používat nějaký větší násobič zkušeností dokud postavy nebudou zase na úrovni, co bývaly.
Autorská citace #27
13.3.2009 14:22 - Rytíř
Uvidíme, jak budou vypadat ty postavy na 8., když to bude moc, tak snížíme; mě ta postava na 6. úr. přeplácaná opravdu nepřišla, ani složitá (je samo otázka, nakolik sem využil její potenciál... ) :)

Přechod na nová pravidla byl okamžitý nápad spojený s příchodem nového hráče, nic plánovaného. Ta katastrofa popisovaná v úvodu diskuze spíš odráží fakt, jak mě samotného udivilo, že jsme se najednou vzdali zažité 3e... :)
Takže jsem to nechtěl v rámci příběhu vůbec řešit - prostě by se zpětně věci v novém systému "nestaly", přizpůsobilo by se to.
My tu hru zase až tak neprožíváme, aby nám všechno pinktlich sedělo ;)

Jak rychlé jsou boje v 4e? Teď poslední souboj 7 postav na +/- 12. úr. ve 3,5e nám trval přesně 4 kola. Je to reálný i ve 4e? Mě přijde, že se to tam o dost víc natahuje...
Autorská citace #28
13.3.2009 14:27 - Lotrando
záleží, jak moc to prožíváte. obecně josu delší, ta pravidl ajsou o tom, nicméně ty bitvy dávají smysl. velký encounter jsem dnes schopen zmáknout do hodiny, ale to je třeba bitva s drakem, nebo hlavním bosem. reaálně je to tak 6 kol?

existují možnosti, jak bitvy krátit, s úspěchem to využívám, když už třeba potvora své udělala a zbytek by byly jen hody kostkou. je to ale na delší povídání.

jinak my byli vždz na figurky, takže i 3E nám to trvalo tu hoďku apod.
Autorská citace #29
13.3.2009 14:56 - Blaine
Rytir: Ne, predmety nemaji takovy "vyznam" nedokazou hru zmenit natolik jako tomu bylo v 3,5 (pearl of power napr.). Ale maji svoje schopnosti, jde s nimi neco delat (trpaslik si rozhodne vezme pasek, ktery dela pri zivotech do bloodied, ze second wind da 2x HS value), ruzne kombinace, rasa classa, schopnosti. Ale to uz je hodne na velmi podrobne precteni a prostudovani. Ja osobne to nechavam na hracich, pisi mi tzv. wishlisty, na nekolik ruznych slotu nekolik ruznych predmetu na urcitych levelech a ja z toho pak delam mix pokladu.

Napr. jeden muj hrac hraje wizarda a jeho wishlist je i krasne zpracovany:)
8th lvl:
Wand of Icy Rays +2
Orb of Inevitable Continuance +2 (PHB 238)
Boots of Quickness (126)
Steadfast Amulet +2 (154)
Belt of Vim (164)

9th lvl:
Boots of Eagerness (126)
Diamond Bracers (116)
Mirrorsheen Coat +2 (leather) (48)
Amulet of False Life +2 (PHB 249)
Autorská citace #30
13.3.2009 15:06 - Colombo
hmm, to mi připomíná magic the gathering
Karta sama o sobě slabá, efekt mi vlastně škodí. Ale jakmile to zahraju s touhle a touhle kartou, což se s tímhle a tímhle dá zahrát už v prvním kole, soupeř automatiky umírá.
Powergameři se mají na co těšit, na to rochnění v pravidlech a hledání superkomb:)
Autorská citace #31
13.3.2009 15:11 - Blaine
2Colombo: moje banda jsou powergameri... takze, ano je to super. Jediny, komu obcas 4ed vadi, je byvaly 3,5ed wizard, ktery prisel o svoji nadvladu...
Autorská citace #32
13.3.2009 19:00 - Alek
Bylo by nějaký doporučení na pc generátor postavy? Koukám, že na netu jich jsou mraky, s různou kvalitou a rozpracovaností. Je mi jasný, že ideální je Character Builder od Wizardů, ale nemam u nich účet, takže to jde jen do 3. úrovně. Úplně nejlepší je samo vzít do ruky tužku a hezky se v tom porochnit, já vim. :-)

Zatim mi jako nezajímavější přišel tenhle. Máte lepší?
Autorská citace #33
13.3.2009 21:22 - Jerson
Rytíři, a zmínil jsi vůbec, že jde o hru přes net? :-)
Autorská citace #34
14.3.2009 07:46 - Rytíř
Zmínil, hned v úvodním postu přece: Rozhodli jsme hrát na Kronikách podle 4e. Vyzkoušíme, jak akční je to po netu :)

Ale je pravda, že jsem si už říkal, zda to ostatní zaznamenali.. ;)
Autorská citace #35
14.3.2009 11:44 - Lotrando
já to zaznamenal, jen si nejsem jistej, co si slibuješ od figurkové hry přes net, pokud k tomu tedy nemáte gaming table, nebo aspoň Fantasy grounds
Autorská citace #36
14.3.2009 13:27 - Alek
Lotrando: Figurkové hry? To je přece vlastnost toho systému, že figurky využívá, ale ne nutný předpoklad. My figurky používali v 3e a budem i ve 4e. V netovém hraní to už sice není úplně ono, ale pořád si při bojích kreslíme plánky.
Takže v tomhle směru si od 4e slibujem to samý, co jsme praktikovali v 3e, abych odpověděl.
Autorská citace #37
14.3.2009 13:58 - Rytíř
Já zaznamenal jediný rozdíl, proti 3e ve figurkách, a to ty "mark" a "bloodied" kondice. Obojí se lépe sleduje, když to je jasně napsaný, než udaný nějakým žetonem na plánku, který každou chvilku někdo odstřelí neuváženým pohybem po plánu. Co se týká přesunu postav, 4e si s ním hraje ještě víc, to je fakt, přijde mi. No, nějak to zvládnem ;)

A jinak co si od toho slibuju? Zejména vyváženost postav co do síly a možností v boji, odstranění efektů, který dokázaly vyřadit postavu jedním hodem úplně ze hry, nutnost mít v partě dobrého léčitele.. a ještě by se něco našlo.
Jo aha, už vím. Tu radost zas si procházet jiný pravdila a promějšlet postavy! :)
Autorská citace #38
14.3.2009 14:38 - Beltar
No já si myslím, že 4e bez figurek (rozuměj žetonů na nějakm plánu) nejde hrát, rozhodně ne plnohodnotně. Mnoho postav má schopnosti na Shiftování, či jiné volné pohyby během boje apod. To jsou schopnosti bez bitevního plánu na nic.
Stejně tak další schopnosti, které mají omezit pohyb nepřátel směrem ke slabším postavám vaší družiny (třeba právě mark) se pak dají velmi těžko sledovat a používat.
Já osobně bych pro hraní po internetu bez nějakého zvláštního softwaru (třeba DnD miniaturisté mají soft pro hraní po netu, který by nejspíše šel použít) 4.edici rozhodně nedoporučil.
Autorská citace #39
14.3.2009 14:46 - Alek
No třeba nás 4e konečně donutí opustit plánky z Malování a přejít na inteligentnější online SW, anebo ukecáme Maxe a on nám takovej modůlek do Kronik dodělá :-))
Autorská citace #40
14.3.2009 19:15 - Jerson
TEdy že bych chtěl hrát taktické takové hry po netu, to zrovna ne.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097230195999146 secREMOTE_IP: 18.188.61.223