Pravidla

Čindi
20.3.2009 17:29
Commander’s Strike
Ahoj, není mi jasný jak funguje Commander’s Strike?

Attack: An ally of your choice makes a melee basic
attack against the target
Hit: Ally’s basic attack damage + your Intelligence
modifier.

Chápu to správně, přijde mi to v mém pojetí hodně nevýhodné.
Warlord užije svoji standardní akci na provedení Commanders Striku, neprovádí žádný hod na útok, spojenec provede základní útok na cíl jako standardní akci (nebo volnou) a v případě zásahu způsobí zranění za 1W + modifikátor warlordovy inteligence?

Nebo je to úplně jinak?
Autorská citace #1
20.3.2009 17:38 - Nachtrose
Fungovani jsi pochopil spravne. Mne to tak moc nevyhodne neprijde. Pokud ma kdokoli z party vetsi base attack nez warlord, je vhodnejsi, aby utocil on, to za prve. Za druhe, dana power jde treba dobre vyuzit, pokud je cil mimo warlorduv dosah, ale je v dosahu nekoho jineho. Urcite se da najit vice pouziti, ale tohle me napadlo tak narychlo.

/edit
A pokud to dobre chapu, tak dotycny ma utok jako volnou akci ( respektive je "zaplaceny" warlordovou standardni ). Navic vetsina at-will utoku stejne dela jenom 1W + attribut. Aspon do levelu 21 teda.
/edit2
ted koukam do pravidel a i basic se na lvl 21 zveda na 2W + str
Autorská citace #2
20.3.2009 17:39 - Lotrando
ano, warlord rozděluje příkazy "bouchni toho či onoho". navíc přesunuje své spojence po bojišti, do výhodnějších postavení. příležitostné útoky lze vylepšovat featy, navíc je tam extra damage. pravda ale je, že to chce vhodný party build. pokud jsou například arcana strikeři, warlord si moc neužije. chce to fightery, roguny, rangery na blízko apod.
Autorská citace #3
20.3.2009 17:51 - Čindi
Díky oběma,

mě hodně mátl Hammer and Anvil, kde je jednoznačně psáno, že spojenec získá základní útok jako volnou akci. Pokud je i Commander strike brán jako volný útok pro spojence (konkrétně za standardní akci warlorda), tak mi to přijde použitelný.

Hammer and Anvil Warlord Attack 1
You land a ringing blow against your foe, inspiring a nearby ally
to strike a blow of his own.
Encounter ✦ Martial, Weapon
Standard Action Melee weapon
Target: One creature
Attack: Strength vs. Reflex
Hit: 1[w] + Strength modifier damage. One ally adjacent
to the target makes a melee basic attack against it as a
free action. The ally adds your Charisma modifier to the
damage.
Autorská citace #4
20.3.2009 17:56 - Nachtrose
Rozdil je asi hlavne v tom, ze u Hammer and Anvil provedes utok jak ty, tak tvuj spoluhrac, zatimco u Commanders strike utoci pouze spoluhrac.
Autorská citace #5
20.3.2009 18:04 - Čindi
To jo, to rozumím. Já si nebyl zda je to pro spojence volná akce. Nebylo to tam vysloveně psáno.
Autorská citace #6
20.3.2009 18:41 - Blaine
Hit: Ally’s basic attack damage + your Intelligence
modifier.

Tohle mimochodem neznamena 1W + warlordova Int, ale znamena to Basic Attack bonus damage toho spojence PLUS navic k tomu jeste Warlordova Int.

Priklad: Warlord pouzije toto veenuje fighterovi, ktery se trefi za 1W+Str + Warlordova Int

Pokud si to tak uvedomis, HODNE se to vyplati treba prave fighterovi. Nebo treba melee rangerovi, ktery se toto kolo netrefil a nedal hunters quarry nebo dokonce rogue, ktery nedal sneak attack. Tato abilita dava warlordovi o mnoho vetsi dmg, nez dokaze udelat jakoukoliv jinou at-will abilitou.
Autorská citace #7
20.3.2009 20:42 - Nachtrose
You use a melee basic attack to make an opportunity
attack, and some powers or effects (especially
warlord powers) give you the ability to make a basic
attack when it isn’t your turn.

Jak napovida tenhle uryvek, zvlaste ta cast v zavorce, warlord je cely vyrazne o tom, jak manipulovat ostatnimi v grupe.

Blaine:Dobry postreh. Ja jsem si Basic attack damage prelozil zako zakladni poskozeni utoku ( imo 1W ) misto poskozeni zakladniho utoku ( 1W+str )

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074003219604492 secREMOTE_IP: 54.147.123.159