Pravidla

Dalcor
24.3.2009 12:33
Avenger Power: Resonant Escape
Trigger: An enemy hits or misses you with a melee attack
Effect: You teleport 3 squares.

Znamená to, že se teleportuju než mi nadělí DMG, nebo ne? Představa je taková žeť už zasáhne, nebo ne, tak já se z místa kam "sekal" teleportuji pryč. Je to tak?
Autorská citace #1
24.3.2009 12:37 - andtom
Ano, teleportace je až po dokonaném útoku, ať už úspěšném nebo neúspěšném.
Kdyby to bylo napsáno: "Trigger: An enemy attacks you with melee attack", tak potom by se dalo teleportovat před dokončením útoku (před házením na zásah).
Autorská citace #2
24.3.2009 12:39 - Sethi
suchým překladem bych řekla, že zasáhne (nebo ne) a ty se teleportíš jakmile se tak stane. damage, pokud se trefí, bereš.
Autorská citace #3
24.3.2009 13:01 - andtom
Nechápu, proč jsem napsal na začátku svého postu "Ano", když tam má být "Ne". Měl bych se zresetovat :)
Autorská citace #4
24.3.2009 14:05 - Dalcor
To je ale abilita dost k ničemu, že? Ten wording je dost zmatenej, poněvadž nemluví o DMG.

Jenže wording říká až když zasáhne nebo nezasáhne, tedy až po vykonání útoku. Nikde se nepíše "až po udílení damage". Im,ho ten wording také může být zaměřen na to že oponent musí zaútočit. Abych to já, nebo někdo jiný mohl ten útok zadržet interruptem či jinou akcí.

Příkald
Oponent se rozhodne zaútočit, Někdo ho chytí ready akcí, nebo interruptem a zabrání mu zaútočit. Trigger nebyl spuštěn, přesto že chtěl útočit. Trigger wording: Whenever target attacks you

Příklad 2
Oponent zaútočil, zasáhl mě, jenže v okamžiku kdy mě zasáhl, jsem se teleportoval pryč...takže prosekl volný vzduch kde sjem stál.
Autorská citace #5
24.3.2009 14:12 - Lotrando
Encounter ✦ Divine, Teleportation
Immediate Reaction Personal
Trigger: An enemy hits or misses you with a melee attack
Effect: You teleport 3 squares.


takže podle mě to nakoupíš. to co chceš ty by bylo popsánojako Immediate interrupt

pokud jsi zasažen, je damage součástí, mezi tím nic není
Autorská citace #6
24.3.2009 14:16 - Gabik
Dalcore koukáš na to ze špatného úhlu. Klíč je v jiném slově a to typu akce. Resonant Escape je: Immediate Reaction - tedy stane se, až protivník dokončí svou započatou akci, která jej zpouští. Akce kterou popisuješ by byla: Immediate Interrupt - tedy typ akce přeruší akci protivníka a vykoná se okamžitě při spuštění, nikoliv při dokončení zpouštěče (autoři asi pracovali i na Magiku).
Avenger je striker a ne vždy je cool stát u protivníků co mají víc útoků, nebo je dobré po prvním útoku utéct z obklíčení - například.

EDIT: Lotrando mě předběhl než jsem to dopsal. :)
Autorská citace #7
24.3.2009 14:17 - LZJ
Tam je ještě důležité klíčové spojení "Immediate Reaction", takže akce je až po triggeru.
Tedy teleportovat se dá jenom, když nepřítel zaútočí melee útokem a buď zasáhne (Avanger dostane damage a další následky) nebo mine.
Kdyby šlo o vyhnutí se útoku, tak by trigger byl zásah, ale typ akce by byl "Immediate Interrupt".
Ta akce má samozřejmě smysl, ale síla úměrná druhoúrovňové utilitě. Že je to po udělení dmg je skoro jedno - všechny postavy něco vydrží. Ale i takhle to umožní Avengerovi dostat se do bezpečnější pozice (třeba za záda Paladina) a to i v případě, kdy ho útok znehybní nebo jinak příliš znevýhodní.
EDIT: Lotrando a Gabik mě předběhli ;-)
Autorská citace #8
24.3.2009 14:21 - Gabik
Se nás tu najednou sešlo se stejnou myšlenkou :)
Autorská citace #9
24.3.2009 14:23 - Lotrando
hehe, to není o myšlence, to je o pravidlech :) L.Z.J. má naprostou pravdu v tom, že jde o druholevelovou power, takže spíš ukazuje o čem class je.
Autorská citace #10
24.3.2009 14:28 - andtom
Dalcor: Teleportace (navíc v cizím tahu) je skvělá věc sama o sobě, tak jak píše L.Z.J.

Kdyby to bylo tak, že anuluje i dmg, tak to už by bylo fakt moc. To bys třeba anuloval přijetí dmg po kritickém zásahu a ještě se luxusně teleportoval ...
Autorská citace #11
24.3.2009 14:46 - Noir
Avenger má schopnost díky jedné své schopnosti dát nepříteli zranění, které dostal sám. Některé buildy avengerů útočí na dálku. takže náš avenger nakoupí zranění, ale pak se teleportuje o pár metrů dál - a může do padoucha smažit s bonusem za obdržené zranění, aniž by se bál OA. Tahle schopnost nemá chybu! Navíc se dá použít skvěle na obejití (třeba) bruta, který brání avengerovi v cestě k cíli jeho oathu...
Autorská citace #12
24.3.2009 14:46 - LZJ
Tak, tak, zmizet z objetí obrovského medvěda (grabbed) nebo z dosahu nějaké silné a znehybňující stvůry (immobilized nebo prone) se určitě občas hodí.
Autorská citace #13
24.3.2009 14:47 - LZJ
Noir: Ty to máš nějak nastudované :-) V každém případě těch využití je zjevně víc.
Autorská citace #14
24.3.2009 16:58 - Blaine
Anebo si nechat nakoulet dmg v AoO a pak se preteleportovat k oathu a vpalit mu nejakou mega slupku daily
Autorská citace #15
24.3.2009 17:26 - Noir
L.Z.J: Učení dělá mistra...
Autorská citace #16
24.3.2009 20:36 - Lokken
Fíha, takovéhle diskuze o Triggeru,Stacku,Layerech a podobně se vedou většinou spíš na fórech o Magicku :-)
Autorská citace #17
24.3.2009 21:18 - Dalcor
jj Pátou edici už budeme kupovat v boosterech...
Autorská citace #18
24.3.2009 21:44 - Alnag
Dalcor: Optimisto. Pokud jste si toho nevšimli, tak Wizardi už powery ze 4. edice nabízí na kartičkách. A ostatně figurky hrdinů - také v krabičkách - budou obsahovat nové powers v příručkách nezveřejněné... (ohó, boostry... už se třesou). Sice to není náhodné... ale to proto, že to na hráče RPG (jak se ukázalo) až tak moc nefunguje.
Autorská citace #19
25.3.2009 08:30 - Almi
Dalcor: "..pátou edici už budeme kupovat v boosterech" - to budeme znamená, žes vzal konečně na milost 4E? ;-)

Noir: Čím dál tím víc obdivuju tvojí schopnost logické analýzy jednotlivých povolání. Nechceš napsat krátký článek o jednotlivých povoláních? Minimálně těch nových? Krátké představení, porovnání, výhody a nevýhody? Myslím, že bys to dokázal vysypat z rukávu...
Autorská citace #20
25.3.2009 09:26 - Dalcor
Almi, ale já jsem vždy řikal že to je dobrá hra...na něco :)
Autorská citace #21
25.3.2009 09:38 - Lotrando
jen mají vypilovanou formu zápisu z jiné hry, tak to používají. s magickem to má společné tak dvě slova, interrupt patří mezi ně.

docela by mě zajímalo, jak to udělají s těmi powers z boosterů v character builderu. jestli je tam dají, tak si zatnou jejich prodej a když ne, tak jak se pak maj dělat deníky ? :)
Autorská citace #22
25.3.2009 13:03 - Noir
Almi: Jo, moc rád bych. Ale kde na to vzít čas.... Asi až z dovolené-už to vidím, jak z paluby šífu plujícího po Nilu budu bušit do klávesnice popis avengera a wardena... A dík za uznání :o)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091937065124512 secREMOTE_IP: 54.147.110.47