Pravidla

Geralt
1.4.2009 11:51
Před nedávnem probleskl v diskusi odkazovaný článek z březnového Dragonu věnovaný úloze rolí ve 4e a skladbě družiny. Samo o sobě nejde o nic extra převratného, ale myslím si, že bude fajn mít tenhle základní přehled dostupný i v češtině, protože role se staly nedílnou součástí 4. edice. Jelikož přeložit všech 11 stran do jednoho článku je příliš velké sousto, přináším nejprve intro věnované rekapitulaci rolí.
Autorská citace #1
1.4.2009 11:51 - Lotrando
velmi dobrá práce
Autorská citace #2
1.4.2009 11:58 - Beltar
Moc dobré!

Můžu potvrdit, že družina ve složení Leader, Striker (Archer), Striker (Warlock), Controler (Wizard) se neustále pohybuje na hranici vyhlazení :-)
Autorská citace #3
1.4.2009 12:52 - pipux
Geralte, vloudila se ti tam chybička: v zápatí máš zdvojený odkaz na původní verzi (Originální verze ve formě PDF: http://http//www.d20.cz/data/C/4052/party.pdf). Oprav to :P. Některé prohlížeče takový odkaz nesežerou.
Autorská citace #4
1.4.2009 14:04 - Sethi
stejně je to spíš jen takové doporučení... můj pandavoker tankoval pěkně =)
Autorská citace #5
1.4.2009 14:13 - Rytíř
pipux: odkaz jsem dělal já, díky za upozornění na překlep..
Autorská citace #6
1.4.2009 15:49 - Blaine
DMuju jednu klasickou partu Fighter, Wizard, Cleric a Warlock a hosi nemaji s nicim problemy - taktika je, ze Fighter stahne nepratele k sobe, busi do vsech naraz pres close bursty a Wizard, Lock, Cleric davaji dalsi hromadna kouzla - chudak Fighter pravdepodobne dostava pulku vsech dmg od vlastnich.
Autorská citace #7
1.4.2009 17:11 - Gurney
Jak to tak čtu tak můj cynický dragonborn fighter občas porušuje všechny zásady a doporučení - občas v rámci roleplaye vynechává marky aby si mohl líp bouchnout nebo zas chargne někam do háje rozbít něčí pysk :)

Jinak máme složení fighter(warlord), ranger, warlock a paladin a nemám pocit že bysme si kvůli tomu užívali DnD míň naplno.
Autorská citace #8
1.4.2009 18:34 - Noir
Tak naše současná družina ve složení padin (defender se silným sklonem k leaderství), bard (leader), cleric (leader), ranger-beastmaster(striker) a rogue (striker) má problémy dost. Ale především proto, že přinejemnším polovina bojů se zasekne na tom, že někdo z družiny se rozhodne, že zrovna teď by bylo dobré se postavit na stranu nepřátel...
Autorská citace #9
1.4.2009 23:08 - Jarik
konecne se Noir prozradil, jak mne vnima :)
jen pockej hade,...teda hyeno... zitra ti to vratim :)
budu defender.. ale jestli mne v tom jako defendera nechate, tak si udelam taktika. a pak budete tuplem ve srabu :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076966047286987 secREMOTE_IP: 3.235.22.225