Pravidla

sirien
3.6.2009 17:12
DnD 4e House rules
Už rok si tu hromada z vás hraje spokojeně DnD 4e... občas se mi od někoho z vás donese že tohle a tamto trochu změnil.
Ale když jsem hledal téma, kde byste psali, co vlastně z 4e používáte a co ne, případně co tam máte navíc, tak jsem hledal marně, takže...
Autorská citace #41
8.6.2009 13:46 - Lotrando
Píše:
S měněním pravidel jsem už dávno skončil, páčto je to cesta do pekel...


ačkoliv neznámý, dotkl se hluboké pravdy
Autorská citace #42
8.6.2009 13:47 - Merlin
neznámý je Merlin..:D
Autorská citace #43
8.6.2009 15:00 - Blaine
Geralt: ale ono budto budes cekat na crit nebo se proste pokusis vyhnout prvnimu zasahu, ktery do tebe pujde. A protoze nevis, jake da dmg, tak nevis, jestli se ti to vyplati. Podle me nema cenu to omezovat jenom na necrit zasahy. Je to podle me uplne zbytecne.

Multiclassing jsme neresili, protoze u nas se moc nemulticlassuje, jenom kdyz se tezce powergami:)
Autorská citace #44
8.6.2009 15:35 - Merlin
"Multiclassing jsme neresili, protoze u nas se moc nemulticlassuje, jenom kdyz se tezce powergami:) "

nějaká změna? :DDDDDDD vtip
Autorská citace #45
8.6.2009 15:45 - Blaine
Merlin:
Feel wrath of my lord!
:))))
Autorská citace #46
8.6.2009 17:37 - Almi
Geralt píše:
Ty schopnosti přeměnit kritický zásah featem nebo předmětem jsou pro mě novinkou.


V PHB1 je to například feat Armor of Bahamut. Jeto ejden z těch populárnějších díky svému efektu - Turn a critical hit against you or an ally within range into a normal hit.

..a jsem si jist, že někde v AV nebo jinde jsem zahlédl taky něco podobného.
Autorská citace #47
10.6.2009 18:17 - Element_Lead
Pro low magic setting kde by odpadly magicke predmety a ritualy a zustalo by opravdu jen par silnych artefaktu. da se to resit treba pausalnimi bonusy?

priklad druzina na 11 urovni by mela mit pristup - pokud to spravne chapu nekompromisne k vecem jejiho lvlu. tzn treba +3 zbran a armor. udelat si tabulku a bonusu do utoku/obrany aby to korespondovalo s tim k jakym predmetum ma druzina pristup (a ma na ne narok) aby stacila MM potvurkam.

ma s tim nekdo zkusenost?
Autorská citace #48
10.6.2009 18:44 - Nachtrose
A nebo obracene, snizit att a def u monster. Nekde je v MM tabulka jaky lvl monster odpovida jakemu enhancement bonusu.
Autorská citace #49
10.6.2009 18:48 - Element_Lead
To si myslim ze je vic prace pro me a ja jsem neobycejne zdechly tvor :)
Autorská citace #50
11.6.2009 00:21 - Lotrando
ubrat potvoře 2-3 z obran není nic tak těžkýho

přejmenovat bonus podle materiálu myslím taky ne.

nakonec, stačí snížit maximální rozdíl levelů potvor a hráčů. řekněme na 2, tedy těžké střetnutí bude level družiny +2 a ne +4.

daleko podstatnější je ale rozdíl úrovní zůčastněných protivníků. +4 potvora je opravdu masakr, stačí dát dva elitní vojáky a wipe je na spadnutí.

naopak, když dáš i více potvor, ale stejné, nebo dokonce nižší úrovně, projdou tím jak máslem, dost možná na encounter powers, přestože xp cena encounteru bude i +5.

to jen pár postřehů.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076377868652344 secREMOTE_IP: 3.236.111.234