Pravidla

t2001
14.10.2009 19:31
Encounter power v 4e
Ahoj, možná se vám to bude zdát jako uplně zcestný dotaz, ale já jsem prostě po prvním přečtení pravidel zustal sedět s tímto problémem v hlave.

V pravidlech je napsáno, že encounter powers jdou použít pouze jednou za setkání. Ale je tím myšleno, že každý power co mám mužu jednou zahrát nebo že mužu zahrát tolik kolik jich mám na daném levelu v příslušné tabulce?

Mohl by mi to prosím někdo osvětlit? nejlépe krátkou sekvencí z bojové akce...3-4kola mezi např. dvěmi protivníky co využijí své schopnosti?
díky moc
Autorská citace #1
14.10.2009 19:39 - kin
V setkání můžeš každou enc poweru co máš zahrát jednou a po krátkém odpočinku (short rest) se ti opět obnoví, tedy ne hned při konci souboje! ale až si posatvy na chvilku sednou, napijou se a vydejchají...)

Tedy na prvnim lvu budeš mít jednu enc, kterou můžeš použít (např. u fightera "Passing attack") a na 7mym lvlu tři (př. "Passing attack", "Rain of blows" a "Come and get it", každý můžeš zahrát jednou za setkání)
Autorská citace #2
14.10.2009 19:55 - Nachtrose
Jen poopravim, ze na tom sedmym lvlu muzes mit tech encounter powers vic. Utility muzou byt taky encounter. A v jednom tahu muzes pouzit tolik encounter powers, kolik ti dovoluji akce. Pokud bys treba mel encounter power, na kterou treba free akci, pak dalsi za minor akci, jeste dalsi za move akci a posledni za standardni akci, tak ve svem tahu klidne muzes pouzit vsechny ctyri a v libovolnem poradi, samozrejme. A jak uz psal Kin, pokud se po boji nevydejchate a nabehnete do dalsiho boje, tak jej zacinate bez encounter powers pouzitych v predchozim souboji.
Autorská citace #3
14.10.2009 20:07 - t2001
Díky za rychlou a naprosto vysvětlující odpověď. Myslel jsem si, že tomu tak je, ale jistotu jsem neměl.
Autorská citace #4
15.10.2009 08:05 - Lotrando
t2001: představ si to jako kartičky, odehraješ a odkládáš. Z každého levelu pak máš jednu kartu (není to úplně přesné). Tak mají vlastně všichni stejnou příležitost si zahrát.
Autorská citace #5
15.10.2009 08:11 - yokuzava
Do posledniho DnD Day jsem si myslel ze Encounter Power je na kazdy oddeleny souboj a nemusi se mezi tim nejak odpocivat, ale jak to tak vypada kazdy se muze splect :)
Autorská citace #6
15.10.2009 08:13 - Merlin
Kluci u nás to tak používají....mají na stole kartičky a jen je odkládají. tak mají přehled co už použili a co ne
Autorská citace #7
15.10.2009 08:15 - Lotrando
yokuzava: musí si vydechnout :), ale pokud jsou šikovní, mohou si střetnutí propojit a pak ...
Autorská citace #8
15.10.2009 08:29 - Merlin
jojo..pokud střetnutí přejde z jednoho do druhého :) je veselo
Autorská citace #9
15.10.2009 10:41 - yokuzava
:) No to propojene stretnuti mirne pripomelo Nase skupinove prezivani "The Last DnD Day Adventure" :) Diky Almi za hru.
Autorská citace #10
15.10.2009 10:52 - Merlin
Pravdou je, že teď jsme byl trochu zaražený, že se mi postavy vypořádaly relativně v klidu se střetnutím. Tak říkám babajovi, že budu muset asi dávat vyšší nebezpečnost a on mě upozornil na jednu věc, kterou vlastně vím, jen jsem si ji neuvědomil. jasně, že v poho zvládnou boj co jim nachystám, když tam vyflákají všechny dejlky a ekšn pojnt...a v následujících střetutích to už je olrajt :)...a nebo si je nechávají a šetří, ale pak už může být pozdě...
Autorská citace #11
15.10.2009 13:13 - Lotrando
je to o zdrojích, když máš boj jen jeden za dlouho a pak se někde načerpají nové síly, můžeš hodně přitvrdit. spíš tedy v množství než třeba úrovni potvor, ale můžeš jít fakt hodně nad obvyklý budget.

nebo je ožužlávej více encountery
Autorská citace #12
15.10.2009 13:34 - Merlin
Lotrando: no, vzhledem k tomu, že mám soubojů spíš míň než víc tak asi přitvrdím..i když oni kluci už tak často potí krev...:) kolik legrace si užije jeden se skupinkou trollů a destrachanů :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084768056869507 secREMOTE_IP: 54.163.14.144