Pravidla

Night of Triumphatorr
21.11.2010 11:10
Prestige Classes (DnD 3.X, Pathfinder)
Zdravím. Hrajeme teď kampaň v DnD 3e (3.5e). DM nám dovolil vybrat si jakoukoliv prestižku co kde najdeme. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy žádnou nehrál bych si to rád zkusil. Ale mám problém - nevím moc jakou. Ty "základní" mi nesedí do konceptu - hraju klerika (proti vůli vychován Temnými). Svoji postavu hodlám vést přes krizi víry na jakéhosi "polního felčara". Existuje nějaká vhodná prestižka, která by se na takovou postavu hodila? Kde bych ji mohl najít? Díky
Autorská citace #1
21.11.2010 11:18 - noir
Ur-priest!
Autorská citace #2
21.11.2010 11:30 - Jarik
Ono to neni jen o volbe classy, ale hlavne o urovni na ktere hrajete (nebo budete hrat).
Nektere prestige classes se daji splnit jiz na 5.urovni. Na jine musis projit urovni 7 i 8... a to dokonce v konkretnim povolani.

Pamatuji se, ze ze zlodeje (hraneho jako namornik) jsem byl sto udelat nejakeho Legendarniho kapitana asi na 6.lvl.
Autorská citace #3
21.11.2010 11:48 - Night of Triumphatorr
Priesta jsem viděl v nějaké supplementu k Pathfinderovi (Tome of secrets?) jako běžné povolání. Nejsem tak znalý systému abych to uměl předělat na prestižku.

Úroveň hry - no moc heroické to asi nebude, protože řešíme i základní věci typu jídlo, voda, naložení (brzdáááá :-) ), ubytování koňů (pokud zapomeneš VÝSLOVNĚ nakrmit koně, zpravidla zemře :-) )..
Autorská citace #4
21.11.2010 12:15 - Jarik
v tom pripadwe je sice hezke, ze si vyberete "prestizku", ale... lepsi je se k ni prokousat.
Ono to docela hru ovlivnuje, kdyz se k tomu musis dostat.
Casto zjisits, ze ta prestige neni to cos chtel v danem svete.
Autorská citace #5
21.11.2010 12:56 - Night of Triumphatorr
tak nějak je to styl postavy (a hry) kterou očekávám, že budu hrát. Pokud se mé očekávání nenaplní a hra mě nebude bavit, tak není nic jednoduššího než to zabalit :-)
Autorská citace #6
21.11.2010 13:42 - Vojtěch
Felčar jo? To jako hodláš léčit a občas něco klepnout, nebo co by to mělo být?

Z Pathfinderu základové classy Oracle a Witch jako plní casteři, Bard by taky šel. Cleric taky není nutně vázán na božstva. Víru můžeš mít třeba v dobromyslnost lidí, když by na to přišlo. Tam by akorát šlo o to definovat si v co věříš a jak z toho získáváš sílu (něco jako názorové prohlášení pro postavu) a pak podle toho jednat. Krizí víry jsi mohl projíit třebas taky tak, že jsi přišel na to, že pro to, co jsi měl původně na své víře rád, ještě nemusíš věřit v boha, který tě zklamal. Zjistil jsi, že prostě chceš pomáhat slabým a nemocným a našel jsi si něco, k čemu se obracet aniž bys to přesně pojmenoval.

Žádný prestige-class, který by byl vysloveně léčitel mě zrovna nenapadá, aby nebyl vázaný na víru, ale myslím, že ještě existuje zvlášť class healer (nijak zvlášť oblíbený) z Miniatures Handbook.

Zkus trochu rozepsat, co se snažíš provádět mechanicky (případně taky v jakém světě). Omáčka okolo se nějak dodělá.
Autorská citace #7
22.11.2010 12:47 - Night of Triumphator
Tak toho klerika s temným božstvem už několik sezení (více méně)úspěšně hraju. Byl vychován sektou, která z něj chtěla mít inkvizitora, ale postupně zjišťuju, že na to nemám žaludek (+nízká odolnost...).
Jako postava už mám zkrátka dost zabíjení, mučení a trápení co je kolem mě. Dosavadní znalosti využiju jako znalost anatomie. Více méně chci hrát doktora - a nezapojovat se moc často do boje (ale to se uvidí) - něco jako paramedik z II.sv (ale Sten mkII mi asi neprojde :-)).

Jo a DM mi řekl, že felčara má ve své sbírce prestižek...
Autorská citace #8
22.11.2010 22:12 - Vojtěch
Problém klerika (a full casterů vůbec) je, že se na polní felčary ve skutečnosti vůbec nehodí. Klerik není felčar, ale továrna na zázraky (přirozeně, že může hodit semo tamo cure, ale redukovat jeho schopnosti jen na tohle je hrubé nedocenění jeho potenciálu). Na takového polního ranhojiče se myslím hodí daleko lépe Bard. Má nějaké základní léčení, tunu dovednotí a podpůrné schopnosti. Namísto nanicovatého drnkání si vezmeš perform (oratory) s tím, že pak dáváš podporu spíš halekáním takových těch klasik, jako "Vydržte!" "Neustupujte, držte řadu!", na léčení máš nějaké ty svoje triky, ale Craft (alchemy, případně taky poison) Heal a Use Magic Device umožňují doplnit i triky, co v základu nejsou. Brew Potion a Scribe Scroll pak zajistí, že máš ve své lékařské brašně pořád nějaké překvapení. V boji taky nemusíš být úplně marný.

Co ale s klerikem? Buď DM umožňuje přetrénování, nebo bys mohl jít třeba do multiclassu. Pokud bys měl dojít ke změně víry, tak by ti třeba po questu mohl DM dovolit změnu božstva (jiné domény). Zkus pak mrknout na Radiant Servant of Pelor z Complete Divine, ale podle mého tohle není felčar. Cleric je prostě na tohle moc silný v kouzlení a slabý v dovednostech.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075958013534546 secREMOTE_IP: 18.234.165.107