Pravidla

Felouen
2.5.2011 21:38
Které pravidla/doplňky DnD to jen byly?
Před pár lety jsem v Černém Rytíři narazila na pravidla nejspíše z 3.5e, které nebyly jako normální pravidla. Knížka totiž byla koncipovaná jako že vy čtenář jste dobrodruh, mluvila k vám v druhém pádě (myslím), a prezentovala vám mimo jiné třeba nějakou shopping alley s obchody, kde jste si mohli koupit nové zbraně a další věci. Takže díky tomu to nebyl jen holý výčet nových věcí jako mají normálně pravidla, ale bylo to hezky poutavé na čtení díky spoustě flavour textu.

Neví někdo náhodou, co to bylo? Měla jsem pocit, že se to jmenovalo Adventurer's Vault (Handbook?) nebo podobně, jenže podle Googlu 3e ho nemá, a ty 4e nejsou to co jsem tam viděla.
Autorská citace #1
6.5.2011 12:06 - Felouen
Seriously, je tu tolik znalců DnD a nikoho nenapadá ani vzdáleně co to asi tak mohlo být? Ráda bych na to přišla a pročetla si to. :)
Autorská citace #2
6.5.2011 12:12 - Almi
Hmm..nebyl to náhodou Arms and Equipment? Střílím od boku, ale tam byla hromada fluffového textu. Dokonce to někdo i překládal...ale tuším, že to bylo pro 2e.

Jinak, pro 4e vyšli obdobné 2 knížky, musela bys upřeslit, co znamená "před pár lety", pak třeba zkusím prohrabat datové archivy... :-)
Autorská citace #3
8.5.2011 14:05 - Felouen
Podle mého propočtu to bylo mezi roky 2005-2007. Technicky je možný rok 2008 (max.), ale je to nepravděpodobné. Arms and Equipment vyšlo pro 3e, zrovna to mám v pdfku, ale nepodobá se to tomu.

Jen si vzpomínám, že na zadní obálce byl možná popis, jaké by to bylo kdyby jsi sám byl dobrodruhem nebo něco takového, a možná něco o tom že potřebuješ novou výbavu. A vevnitř byl ten skvělý popis nějaké nakupovací ulice s obchody. :D
Autorská citace #4
9.5.2011 07:29 - alef0
Arms and Equipment Guide bola pre tretiu edíciu, ale to je suchý výpočet vecí. S tými obchodmi... to je príliš kreatívne na Wizardov.
Autorská citace #5
9.5.2011 08:24 - orkim
Skus sa pohrabat v tomto zozname: Publication List

Knizku ktoru hladas sice nepoznam, ale mam jednu, ktora ju svojim spracovanim pripomina. Je to Relics and Rituals od White Wolf Publishing. Tam by som asi zacal patranie.
Autorská citace #6
13.5.2011 23:29 - Felouen
Joo, ten seznam jsem našla minulý týden, když jsem zkoušela googlit co to bylo za publikaci. Už mám skoro projeté všechny 3.0 a 3.5 knížky, později si ho doprohlédnu.

Ten Relics and Rituals vypadá docela zajímavě, ale není to ono, protože to bylo obecné, pro všechny dobrodruhy.

A vím že to možná bylo až moc barvité na normální příručky DnD, ale na druhou stranu vzpomínám si, že to bylo v DnD sekci v Černém Rytíři, kde vedle sebe byly příručky DnD a Forgotten Reals sourcebooky, byl tam i Ravenloft, a pak za nimi byl World of Darkness. A mám pocit že tam bylo něco DnĎáckého v té knížkce, ale nevzpomínám si co přesně.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072939157485962 secREMOTE_IP: 44.210.107.64