Pravidla

Dalcor
20.8.2011 10:14
Pathfinder vs DnD 3.5
našel jsem docela hezké mechanické porovnání PFRPG a DnD 3.5. Protože nejsem ani v jednom z případů znalec systémů do mrtě, tak neposoudím jak moc je to pravdivé (příklad bardic knowledge bard má, dávám mu +1/2 lvl ke všem znalostem). Vojta by to asi posoudil lépe ale zako přehled by to mělo stačit. Je to také Core Rulebook oproti PHB 3.5E. V zsáadě jde o to že nejsou mrtvé úrovně protože všechna povolání dostali nějaké volitelné class powers
Autorská citace #81
22.8.2011 19:12 - Vojtěch
Nikoli nejvyššího záporáka (to je asi Rovagug, případně prastaří), jen velmi mocného licha ;)

Co se týče kouzel a memorování, možná by nebylo špatné přepsat si kouzla do minimalistických verzí

Lightning Bolt - Standard, 24 čt line, 6d6 elektřina, Ref DC half
Phantasmal Killer [strach] - Standard, 1 tvor do 26 čt daleko, Will nic/(Fort smrt/3d6)

Ohledně konverzí pro 4E - paizo fóra mají 4E sekci a myslím, že by se nějaké ty pokusy o konverze už našly.

Jinak pro AP, co vyšly ještě pro 3.5 jsou fanovské konverze potvor.

EDIT: Ještě co se map packů týče - jsou to fakt jen sebrané mapy toho samého a v té samé kvalitě, co je v adventure pathu. Nedoporučuji, pokud si kupujete i dobrodružství.

------------------------------------------------------------------------------
Dalších pár spoilerů starších kampaní
------------------------------------------------------------------------------
Rise of the Runelords pojednává o probuzení dávného mága, pána run, který se s pomocí obrů snaží osvobodit ze svého úkrytu, kde přečkal takový malý armageddon, po tom, co ho kdosi neopatrně vyrušil z hibernace.

Curse of the Crimson Throne hodí postavy do města, kde dojde k nepěknému odhalení v nejvyšších kruzích a postavy se postupně zaplétají do střetu s mocnými. Útok na hrad, střety s domorodci, závěrečný boss je bard!

Second Darkness je kampaň v temných říších, kde se postavy zapletou do plánu drowů vyhubit na povrchu vše živé (hlavně elfy tedy) a uvolnit si cestu k velmi výhodné pozici v nastálém chaosu. Také je to takový pěkný výlet do života elfů (žádná roklinka se nekoná).
Autorská citace #82
22.8.2011 20:09 - Dalcor
Já myslel záporáka v tom hrdinském rozměru, pochybuji, že by celá družina prošla nanebevzetím a šla si to s Rovagugem, Lamashtu A Zon Kuthonem, nebo jak se jmenuje,vyřídit
Autorská citace #83
22.8.2011 20:18 - Vojtěch
Tak myslím, že ani se samotným Whispering Tyrantem by si nejspíš neporadili, ale s kým že to máš co dočinění koncem Legacy of Fire? Čí "chosen" (záměrná narážka použitím Faerunského pojmu) je "překvápko na konci Curse of the Crimson Throne?

Líbí se mi, že s bohy se podle Paiza na férovku jít nedá, ale jejích vyslanci jsou pořád síla, se kterou jenutné počítat.
Autorská citace #84
22.8.2011 20:34 - Dalcor
když se nehádáš resp nábožně vedeme disputaci s postavou klerika na téma Sarenrae Osvoboditelka vs Asmodeus Zotročovatel, což nakonec přejde v to že si to hráč vezme osobně a začneme se hádat o tom co je to polytheismus.

Já odchovanej Dragonlance to vidím jinak /můj obhajovaný přístup je popsán v Dragonlance Draci Podzimního soumraku i ve stojmeném filmu - Verminaard vs družinka/.
Autorská citace #85
22.8.2011 20:44 - Vojtěch
Tedy spíš takhle. Pokud hráči v golarionu nepůjdou do jednoho města a neprojdou jistým deathtrapem, nebo něco podobného, tak jsou prostě bozi jiná liga.

V Dragonlance a Realmsech jsou bohové přítomnější, Golarion je více ve směru k Eberronu, kde jsou spíš odtažití, projevující se náznaky atd.
Autorská citace #86
22.8.2011 21:44 - Dalcor
Mp nevím, třeba v LOFu i Council of Thieves se moc odtažitě neprojevují... A Asmodeus to s Thruny zatím taky nevzdal
Autorská citace #87
22.8.2011 21:56 - Vojtěch
Já emyslím avatara, nebo něco takového. Spíš to, že bys mohl přímo nějak poškodit samotného boha. Taková věc, jako Bane/Myrkul/Baal na hrad, vlastně na nebesa přímou konfrontací, nebo Karsus vypnul magii se asi moc nestane v režii hráčů v rámci pravidel. Uvidíme až budou epic pravidla (jestli budou), ale jinak Paizo odmítá na bohy lepit jakékoli statistiky, míst sebe posílají zvěstovatele (třeba Desnin motýl atd.).
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1878981590271 secREMOTE_IP: 3.238.70.175