Pravidla

sirien
4.5.2012 12:36
Autorská citace #41
18.8.2014 20:22 - ShadoWWW
Nevíte, kdo za tím stojí, jestli původní autoři? Jak moc se dá čekat, že to naváže na původní nWoD a nakolit to bude jiné?
Autorská citace #42
18.8.2014 20:25 - Colombo
Pokud vím, Onyx Path jsou vlastně původní autoři z WW, co se vykašlali na Eve Online a rozhodli se dělat to, co dělali původně, než je Islanďani (intelektuálně) vytunelovali.
Autorská citace #43
27.8.2014 14:36 - Nachtrose
hmm... ja se jeste poradne nedostal ani k hrani te prvni :-(
Autorská citace #44
12.12.2014 18:23 - sirien
Provedl jsem pár drobných přepisů pro lepší pochopitelnost plus nějaká dílčí doplnění (např. hrubou ukázku stupnice morality)


Přidat odkazy na stránky pravidel
Autorská citace #45
8.12.2015 17:04 - sirien
Přepsal jsem formátování na anglické odstavce. Při té příležitosti jsem opravil tu tagovací prasárnu co tam byla.

Přidal jsem pár detailních poznámek napříč textem.

Přidal jsem odstavec o bráněných situacích k popisu toho, jak házet. Adekvátně jsem poupravil text o kontestních hodech.

Přidal jsem odstaveček popisující význam hodů k části o významu získaných úspěchů.

Přidal jsem poznámku o možnosti postavit postavu prostým rozdělením 24 bodů mezi dovednosti bez ohledu na kategorie (z Mirrors)

Připsal jsem volitelné pravidlo o ztrátě akce při větším zranění.


Stále jsem nepřidal odkazy na stránky pravidel

Idea: vytvořit čistý cheat-sheet ve stylu Fate
Autorská citace #46
21.12.2015 10:20 - Shako
Chronicles of Darkness AKA nWoD 2e - nová verze pravidel, která vychází z revize The God Machine Rules Update(stažení zdarma po registraci). Vypadá to, že zatím chystají základní trio - upíry, vlkodlaky a mágy + nějaké sourcebooky (Demoni, Dark Ages..).

Jak tomu budeme říkat nWoD2e nebo CHoD? :)
Autorská citace #47
21.12.2015 13:53 - sirien
nnWoD?
n2WoD?
nWoD2?

Osobně bych šel do n2WoD, ať držíme úzus toho že u WoD píšeme edici jako předponu (oWoD, nWoD, n2WoD)


EDIT: nicméně nakonec bych stejně s klidem přešel na to, co se chytne v anglofonním RPG světě :)
Autorská citace #48
21.12.2015 14:10 - Aegnor
Kamarád, co hrával nWoD a sleduje to používá "nWoD2"... ale je to jenom jeden člověk z mnoha:-)
Autorská citace #49
22.12.2015 05:59 - Vojtěch
ChWoD :D
Autorská citace #50
15.7.2016 13:36 - Aegnor
Tak ten dotaz napíšu ještě sem, když jsem zatím nedokázal zjistit odpověď.

Jak v nWoD Hunterech mechanicky funguje merit Safehouse? (Mechanicky stejně by měli fungovat i příbuzné merity v dalších příručkách - Sanctuary pro mágy, Haven pro upíry...) Safehouse má 4 atributy na 0 - 5 tečkách (traps, size, secrecy, cache), které by se měli nějak zkombinovat do jednoho meritu (1-5 teček). V pravidlech jsem ale nenašel (nebo přehlédnul, nebo nepochopil), jak přesně se ty atributy zkombinují. Dokázal by mi to někdo vysvětlit?

BTW, Siriene, máš hezký článek o nWoD a na konci (poslední odstavec) máš napsáno ".. a pokud Fate neznáte...". Mám pocit, že tam má být nWoD, ale možná se pletu:-)
Autorská citace #51
15.7.2016 16:51 - York
Aegnor píše:
pokud Fate neznáte...


Reklama už je dneska všude ;)
Autorská citace #52
16.7.2016 09:38 - Gurney
Aegnor: Teď u sebe zrovna nemám pravidla, ale pokud vím tak si prostě v každé kategorii nabereš merity, tj. jakoby si vezmeš Safehouse: size 2, Safehouse: secrecy 3, Safehouse: cache 1 (a na traps se třeba vykašleš).
Autorská citace #53
16.7.2016 10:51 - sirien
Sem trochu copypastoval mezi "...v Kostce" článkama, no... žádná reklama, obyčejná lenost to byla :)

Aegnor: "Safehouse" jako takovej v podstatě neni merit, ale "věc" co se sestává z více meritů (takovej balíček). Tj. každý atribut safehouse platíš jako samostatný merit, tak, jak píše Gurney.

Podle podobného vzoru se dají skládat i jiné balíčky, třeba v Plán B sem takhle v druhé kronice pro Jacka postavil jeho firmu (viz Jack; nadpis Lighthouse investigation Ltd., Mechanický popis)
Autorská citace #54
16.7.2016 16:00 - Aegnor
Ook, děkuju. Pak to mají docela chaoticky napsáno v pravidlech, ale beru na vědomí.
Autorská citace #55
16.7.2016 16:01 - Gurney
To je pravda, zrovna merity trpí nejasnostmi napříč několika příručkama...
Autorská citace #56
30.7.2017 22:22 - Aegnor
U tvorby postavy, jak máš poznámku alternativního pravidla z Mirrors, tak máš "rozdělit 24 bodů tak, jak vás napadne" - nemá to být 22 bodů?

A navíc máš (u meritů) odkaz na wodindex, který už dávno nefunguje, nechceš ho přepsat na wodcodex?
Autorská citace #57
26.4.2018 16:57 - sirien
Aegnor: Dík. Sem to opravil :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095622062683105 secREMOTE_IP: 54.87.17.177