Pravidla

Harug
15.3.2013 09:42
Multiclass DD 4e
Zdravím všechny

Moje družinka zrovna přechází na DnD 4e a celkem brzo padla otázka na multiclass.
Jak to vlastně přesně funguje?
Řekněme že si vyberu válečníka, který jakožto adept řádu XY disponuje i silami magie. Bo se jedná o temný řád, chci pakt o zasvěcení.
Otázky
- mohu si ho vzít už na 1 úrovni?
- Má multiclass nějak vliv na získané zkušenosti? (Dělí se nějak či něco podobného?)
- Znamená to v podstatě to že si místo své hlavní schopnosti mohu nabrat něco od svého multi classu?

Originální pravidla ani překlad mi v tom moc nepomáhají, tak doufám že mi někdo princip fungování MC vysvětlí zde.

Předem děkuji.
Autorská citace #21
16.3.2013 20:16 - hadrian
Alnag: Překlad by byl prima.
Autorská citace #22
17.3.2013 08:44 - Beltar
Já bych ho dovolil klidně zdarma. Pokud by ho chtěl nadefinovat tak, že mu bude přinášet výhody důležité pro hru, tak ať zaplatí featem. Pro boj bych ho ingoroval, stejně by mu ho hrozně často zabijeli.
Autorská citace #23
17.3.2013 10:16 - Naoki
familiar feat od wizarda? tam řeší pěkně situaci v boji s pasivní/akticní formou
Autorská citace #24
18.3.2013 08:35 -
Začínám si tady z toho dělat poradnu :-) Nicméně tohle ještě potřebuji; Máme povolání s počátečním zbraňovým omezením (řekněme že neumí meče) a vezmeme si k tomu jako dualclass válečníka - bere se pak zmíněná postava že mečem umí nebo se to musí doučit přes feat?
Autorská citace #25
18.3.2013 09:22 -
A ještě dodám - snažím se více najít o bonusech spojených s tvorbou postavy jako jsou například Témata, ale nejsem schopen zjistit ani jaké publikace je obsahují. Z toho mála co jsem pochopil se jedná o bonusy a postihy upravující vlastnosti povolání tak, aby to více odpovídalo požadavkům hráče.
Autorská citace #26
22.3.2013 11:10 - kin
Témata pokud se nepletu začali v Dark Sunu, a pak dál je rozvíjeli hlavně Dragony. Osobně je mám hodně rád, dodají postavě zase nějaké nové herní možnosti/atmosféru.

U multiclassu záleží jaký použiješ, pokud přes feat tak tu schopnost bojovat s mečem nedostane, musí si vzít feat (a nebo to domluvit s DM, ať mu to povolí i tak) ale pokud si vezme hybrid povolání (PHB3)tak dostane weapon proficiency obou povolání sečteno, ale armor proficiency pouze těch, které se u obou povolání překrývají.

Potom je ještě ten z posledního Dragonu, ale zatím jsem ho nečetl, takže nevím.
Autorská citace #27
22.3.2013 15:56 - ShadoWWW
Tak jsem se na to díval a je to IMHO docela povedené - viz strana 26.
Autorská citace #28
23.3.2013 00:20 - hadrian
ShadoWWW - Díky :-). CHB s tím zatím nejede. Ale je to zajímavý a mě se to líbí. Bez featu tě to pustí k jiným schopnostem a záleží jen na DM, jestli a jak to omezí. příběhový hráč okem zavadí, powergamer zbystří a listuje.

Jako DM bych byl ochoten to zkusit. Možná pro začátek s omezením na pouze jedno sekundární povolání (viz strana 27).
Autorská citace #29
28.3.2013 21:07 - hadrian
No, tak myslím, že to nakonec v CB nebude. Čet sem na wizardím fóru věc, která mě nenapadla a díky "hlavě 22" by fungovala. Vychytávka - každej level, kde postava nedostává žádnou schopnost je level wardena. Vlastně to může být test na munchkiny. :-D
Autorská citace #30
28.3.2013 21:13 - Alnag
Je to zařazené jako Unearthed Arcana a ta myslím není do CHB přidávána, nebo jo?
Autorská citace #31
28.3.2013 21:28 - hadrian
Ne, máš pravdu, Unearthed Arcana se nepřidává (nebo o tom nevím), ale tak nějak sem doufal... Navíc by to asi bylo pak už dost složité, protože teoreticky může dle dragonu 421 mít postava jako sekundární povolání úplně všechna ostatní. Je s podivem, že vůbec v CB jde dělat hybridy.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085460901260376 secREMOTE_IP: 54.173.221.132