Pravidla

Harug
3.7.2013 09:34
Poradna pro Haruga DnD 4e
Takže;
Už jsem tu založil několik topiců s dotazy na pravidla DnD 4e, protože moje dvě družinky které másteruji na ně přecházejí. Chci tomu dát trochu nějaký řád a ne tvořit specifické diskuze pro každý dotaz. Všem kteří mi zde poradí budu (a jsem) velmi vděčen!

A rovnou zde dotaz 1;

Jde o kombinaci schopností Warlorda "create target" a Opening Shove. Pokud je protivník pod vlivem create target a je popostrčen Opening shove ke strikerovi, vychází že striker by měl na něj učinit dva základní útoky. Jeden spuštěný Create targetem a druhý opening shove.
Zároveň se k tomu pojí dotaz - kolik příležitostných útoků a kolik volných útoků smí učinit postava během jednoho tahu a jak vyřešit když v jeden okamžik získá dva spouštěče?
Autorská citace #22
9.7.2013 15:09 - Beltar
A neumí náhodou bojovník interupnout už ten shift a zastavit ho? takže žádné shift charge...
Autorská citace #23
9.7.2013 15:11 - Nachtrose
Shift+charge. Sakra /facepalm
Autorská citace #24
9.7.2013 15:13 - Nachtrose
Beltar: ja myslim ze ne. Aspon teda zakladni Combat challenge nezastavuje, pokud se nepletu.
Autorská citace #25
9.7.2013 16:38 - Beltar
Podle současného online builderu Combat chalenge:
.... Make basic melee attacks against adjancet marked foe who shifts or makes attack not including you. ...

Hmm, takže pravda, ale funguje myslím vzít si Heavy Blade opurtunity a potom at-willku Tide of iron, která ti umožní pushnout ho a shifnout na jeho místo, nebo Knock down assault, aby jsi ho poslal k zemi.
Autorská citace #26
9.7.2013 16:46 - Nachtrose
Tide of Iron charge ale nezabrani ( pokud ho nevysoupne z dosahu ). Knock down uz ano.
Autorská citace #27
9.7.2013 16:52 - Harug
Hlavně není možné shift a zároveň v tom samém tahu charge, ne?
Autorská citace #28
9.7.2013 17:15 - Beltar
Když se Tidou shiftneš za ním a on bude pak chtít proběhnout kolem tebe, tak ti vyvolá normální OA a tím mu přes combat superiority move přerušíš ne?
Autorská citace #29
9.7.2013 17:37 - Naoki
shift a charge možné JE: shift je za move akci, charge za standart akci
Autorská citace #30
9.7.2013 17:49 - Nachtrose
Beltar: Mea culpa. Ja zapomel, ze Tide pak prisune i bojovnika...
Autorská citace #31
10.7.2013 13:22 - Merlin
hmm..nepotřebuju náhodou ke zteči dvě políčka?..ted nemám pravidla po ruce
Autorská citace #32
10.7.2013 13:25 - Nachtrose
Merlin: jestli se nepletu, tak to bylo mysleno, ne neztecuje zpet na bojovnika. Odshiftne se od nej a pak zteci na nekoho jineho ( aby na nej bojovnik nedosahl prilezitostnym utokem ).
Autorská citace #33
10.7.2013 13:45 - noir
Beltar: jojo, a právě proto má každej rozumnej bojovník "lightnig weapon" a "mark of storms". Shift nepřítele o jedno políčko řeší prakticky všechny problémy. Teda dokud se nezačnou objevovat teleportující se mrchy nebo bestie s dlouhým dosahem...
Autorská citace #34
10.7.2013 14:29 - Merlin
Nacht: jasně :) to jo...
btw. stačí pár přízraků s aurou 3 :) a oni už se pokryjí :)
Autorská citace #35
10.7.2013 15:18 - Nachtrose
To jo :-) Moji druzinku ted ceka prvni setkani s Mindflayerem a nasledne s prizraken, co dominuje postavy. Se tesim :-D
Autorská citace #36
15.7.2013 11:32 - Harug
Dotaz;
Pokud na mě nepřítel podniká zteč, je to pohybová akce?
Jde o to, že pokud se na bojovníka řítí protivník ztečí a vstoupí do jeho dosahu, smí ho protivník jebnout v reakci na pohybovou akci nebo ne?
Autorská citace #37
15.7.2013 12:00 - Blaine
Jestlize se nepletu je rozdil mezi pohybovou akci a pohybem a ztec je pohyb a ne pohybova akce.
Autorská citace #38
15.7.2013 12:30 - hadrian
Zteč je standardní akce, ne pohybová akce.
Autorská citace #39
15.7.2013 12:41 - Merlin
No..ale pokud při zteči probíhá kolem někoho, tak vyvolává příležitostný útok, když opouští pole, ne?

Spouštěč: Nepřítel, kterého vidíš, buď opustí tvé sousedící pole,
nebo na tvém sousedícím poli použije schopnost na dálku nebo
plošnou schopnost.

Harug: důležité je "opustí" ne vstoupí. Nikdy nevyvoláš útok, když vstoupíš. Pouze pokud by bojovník měl větší dosah zbraně, tak při opouštění "2" políčka od bojovníka (když se snaží přiblížit na sousedící) by vyvolal příležitostný útok.
Autorská citace #40
15.7.2013 12:42 - Harug
Ano, to co zmínil Merlin zrovna trápí i mě.
Autorská citace #41
15.7.2013 12:47 - Merlin
Harug: není co trápit, útočník si musí rozmyslet co dělá. Občas tak postavy u mne narazí, když se snaží ztečí zasáhnout postavu s větším dosahem, nebo probíhají po bojišti. Pořád platí pravidlo, že útočník opouští pole

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082218885421753 secREMOTE_IP: 18.118.30.253