Pravidla

sirien
28.2.2014 01:56
Fate Core (4e)
Tahle diskuse je určená přímo pro pokec o Fate (Core) jako systému popř. novinkách; další věci (FAE atp.) kdyžtak tam, kde patří :)

Dotazy pravidlům - možná nejdřív mrkněte do níže odkázaného FAQ článku

.

Zrcadlová diskuse k FAE (popř. "Rozcestí")
31.7.2016 19:42 - York
Sparkle píše:
mám zpětnou vazbu od lidí, ke kterým se to snažím dostat, že jim to stále furt ještě přijde moc složitý.


Otázka ovšem je, jestli to není jen tím, že to je pro nováčky moc abstraktní. Pravidla klasického Dračáku jsou třeba celkově o dost složitější (minimálně jich je mnohonásobně víc), ale díky tomu, že se to pro hráče zredukuje na pevné classy a jasně definovaná kouzla/schopnosti, jim to nejspíš tak složité nepřijde.
31.7.2016 19:48 - sirien
Spíš to je tim, jak to je vysvětlený. Což je přesně důvod, proč pokud by se to mělo vydat to chci rovnou spojit s víc settingama - ty settingy to ukotvěj a ukážou v hmatatelný praxi (a chci jich víc, aby bylo v kontrastu jasně vidět, jak to funguje a jak se to přenáší, aby to nepůsobilo jako "jen fantazy" nebo "jen sci-fi" atp.) Plus, samozřejmě, chci vyházet ty příklady ze základu, protože Hearths of steel mostly sucks.
31.7.2016 20:54 - Demonica
Souhlas, to bych se taky zapojila.

Mas predstavu, jaky konkretni setting by tam mohl byt? Treba Star Wars?
31.7.2016 20:55 - Sparkle
Star Wars se obávám, že by byl problém kvůli copyrightům.
31.7.2016 21:08 - sirien
Demonica: Trošku.

Ne, Star Wars to nebudou, zaprvé kvůli tomu, co píše Sparkle (a opisovat to jako Galaktické války a mít tam Gedi Paladiny s fotonovejma rapírama se mi nechce :D ) a zadruhé Ty víš proč a tomuhle se budu věnovat až potom :)

Moje matná představa je vybrat tři settingy s tím, že jeden z nich se protíží v příkladech přímo v textu jako hlavní a zbylé dva to doladí popř. se jim věnuje stránka nebo dvě ke konci.

Uvažoval jsem, že by to mohlo být lehce (ne moc) space-operové scífko (něco jako ty Killjoys nebo Dark Matter... prostě něco na pomezí space opery a hard sci-fi), protože tu beztak nemáme žádná SF pravidla, druhý by byl nějaké fantasko s nějakou stylizací, aby to nebylo úplně generic, protože spousta hráčů hraje fantasy a třetí by byla nějaká alter-současnost, protože to je trendy (jen to chce zas trochu specifikovat, aby z toho nevypad WoD lite klon ve Fate).

Nejspíš bych chtěl protížit to SF přímo v textu, protože tomu fantasku se pak ke konci dá prostě jen dopsat magie a podobné a tím se to dorovná. Alter-současnost může ostrouhat trochu do pozadí, spíš aby tam byla aby lidi rovnou viděli, jak to hrát... možná bych jí použil k demonstraci toho jak ve Fate hrát realističtější hry.

Ale to nastřeluju jen tak z patra, nějak víc myšlenek sem tomu ještě moc nevěnoval.
31.7.2016 21:33 - Demonica
sirien: jj, pockam si :)

Sci-fi primo v prikladech je podle me best option, fantasy a soucasnost/historie jako doplnek. To se da doladit, resp. dat fohromady namety na typ her, ktere by byly predstaveny.

Super je, ze zaklad - tedy veskery preklad je hotovy.

A co System Toolkit, ve kterem zrovna magie je skvele popsana?
31.7.2016 22:19 - sirien
System Toolkit magie jsou dost... too awesome, so to speak. V podstatě co systém, to by vystačilo jako osnova samostatný hry. Určitě to je něco, co stojí za zmíňku a možná nějaký krátký popis bokem, ale představoval sem si spíš něco umírněnějšího, co se ve fantasy dá hrát bokem nemagických postav a přitom to má trochu víc struktury, než Heaths of Steel "Zird si vymyslí co se mu zlíbí a my mu to odkejvneme s nějakym DCčkem". Možná něco na pomezí MtA, Ars Magiky a Vancianky - představ si systém, kde každej trik Ti dodá třeba dvě nebo tři slova a ta slova lze používat jako středobody síly (základy zaklínadel), takže na jednu stranu můžeš dělat co Tě napadne, na druhou stranu si limitovaná nějakým rámcem toho, co se s těmi slovy jako hlavním prvkem sdělení dá popsat. (Ale opět - asi bych radši udělal nějakou trojici použitelných magií, jednu jako hlavní, druhou tak jako k dopracování, třetí nastíněnou... a pak link na System Toolkit magické orgie)
31.7.2016 22:53 - Sparkle
Ta magie z Fate Freeport je taky pod otevřenou licencí btw.
1.8.2016 00:06 - sirien
Na RPG mechaniky (vyjma jejich doslovného znění podle autorského zákona popř. trademarkem explicitně chráněné termíny v jedné konkrétní transkripci) nelze vztáhnout princip duševního vlastnictví.
1.8.2016 01:23 - LokiB
sirien: a hlavně dobrý příklady :) ono sice jedna věc jsou abstraktní pravidla, ale když či člověk dokáže jejich aplikaci z příkladů přeci jen dovodit, tak to i méně zkušení třeba dokážou uchopit, aniž by se ztráceli.
aby si z nich člověk udělal tu správnou míru představy, co a proč z čeho vlastně vyplývá. aby bylo zřejmé, když je třeba v příkladu "Nechvalně proslulá holka s mečem", tak když si hráč místo toho máloinvenčně vymyslí třeba "Dědic Lagardérovy finty", nebo "Cvičil jsem od slunka do slunka 15 let se světelnym mečem" ... tak v čem by pak při hře byly třeba praktické odlišnosti či naopak shody.
1.8.2016 06:19 - Vojtěch
Co použít některé z těch jejich Worlds of Fate settingů?
2.8.2016 14:05 - Shako
Sparkle píše:
Já určitě neplánuju vydávat větší knihu Fate. Pokud už něco, tak naopak, nějakou ještě-víc-lite verzi Rozcestí, protože mám zpětnou vazbu od lidí, ke kterým se to snažím dostat, že jim to stále furt ještě přijde moc složitý.


Tak co tak vydat jenom setting a několik ukázkových dobrodružství? :)
9.10.2016 03:17 - sirien
Vytvořil sem teď hezkou Specialitku (organizaci), abych následně zjistil, že se mi vlastně vůbec nehodí k tomu, k čemu jí potřebuju - ale je mi líto jí jen tak smazat, tak jí dávám aspoň sem:


Klub veřejného zájmu

Svolení: Politici, magnáti a diplomaté.

Cena: 1 aspekt, 2 triky a kus vaší páteře.

V politice není nic lepšího, než když víte, že je někdo vlivný z jiné strany či planety na vaší straně. Snad jen když je na vaší straně někdo bohatý. Občas vám na něčem záleží a někomu moc ne - jindy zas někomu záleží na něčem, co je vám volné. Důležité je, že se ve veřejném zájmu vždy dokážete shodnout na společném postupu.

Aspekty: Klientelistická klika

Očekávaní spojenci. Jednou za scénář si můžete vytvořit aspekt Obecný konsenzus vyjadřující širokou podporu vašim zájmům a návrhům (i - zejména - ze strany opozice) a vzít si na něj volné vyvolání.

Za zády.
Někdy potřebujete něco zařídit, aniž byste s tím byli spojeni. Někdy potřebujete něco zařídit, když u toho zrovna nejste. Tak nebo tak, v Klubu vždy najdete někoho, kdo to pro vás ochotně udělá. Pokud je něco v (alespoň na pohled legální) moci politiků, diplomatů či magnátů, můžete k tomu jednou za scénář používat Přesvědčování, Manipulaci a Vztahy bez toho, aby vás šlo dohledat nebo jste tomu museli být přítomni.

Vypravěč by se měl postarat, aby čas od času chtěl někdo obdobnou protislužbu po vás. Ostatně, klientelismus by měl být oboustranný.



...třeba se bude někomu hodit aspoň jako inspirace.
11.10.2016 02:29 - sirien
Otázka do komunity: Když napíšu pravidla Fate pro hraní Avatar the Last Airbender / The Legend of Korra, najde se někdo kdo k tomu sepíše fluff texty o tom světě a tak (popř. najde vhodné obrázky)?

(Při jiné práci mě teď napadlo, že by to vlastně bylo jednoduché a půlku potřebných mechanik mám už vymyšlených z jiných věcí, ale nějak se mi to nechce dělat komplet celé.)

Pozitivum by bylo, že to je fakt dost cool a trendy věc, co by se mohla fakt dobře šířit i mimo core RPG komunitu, což by bylo awesome (a jsem příliš málo děvka abych psal pravidla pro Harryho Trotla nebo Twillight neupíry).
14.10.2016 04:29 - sirien
Jak sem se ptal po dobrovolnících na blížící se žádost o korektury něco málo přes 150 stránek textu?

Tak ten dotaz trvá, ale zvyšte to na něco málo pod 200 :)

(ale pořád tam je spousta hezkejch obrázků! Popravdě, aspoň půlka toho navýšení bude nejspíš o nějaké ty další obrázky, takže to nebude TAK hrozné, vážně... spousta jich je dokonce celostránkových!)

((napsal bych co, ale chci to aspoň trochu jako překvapení, tak kdyžtak v PM/mailu - ale je to Fate a je to cool a je to to co kdekdo chtěl - Fate s přímou implementací do settingu))
14.10.2016 05:21 - Colombo
Je to v LaTeXu?
14.10.2016 10:56 - Jarik
Je to fakt cool. Doporucuji Siriena neodbyt.
14.10.2016 11:17 - LokiB
pravidla DrD 1.0 převedena do Fate? Tak to bude cool!
14.10.2016 11:39 - York
LokiB píše:
pravidla DrD 1.0


AFAIK nic takového neexistuje, první edice neměla číslo verze ;-)
14.10.2016 11:59 - LokiB
York: ošklivý off-topic! a nerejpej ;) je to zažité, ustálené označení, viz spolehlivý zdroj na uznávaném webu
navíc je mám doma a to číslo 1.0 jsem si tam dopsal propiskou!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073899984359741 secREMOTE_IP: 44.193.80.126