Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.8.2014 10:33 - hadrian
Vojtěchu a zahrnuješ do toho tvrzení i Monster Vault? Protože ten je pro mě luxusní.
13.8.2014 10:38 - noir
Sfingu nebudu komentovat, ale měl bych jiný dotaz: je někde v pravidlech nějak mechanika nebo něco, kde má vliv rozdíl mezi piercing/slashing/bludgeoning? Předpokládám, že to bude asi hrát nějakou roli u kostlivce, ale jinak mi to (zatím) přijde jako v ADnD, kde to taky jen zabíralo místo...
13.8.2014 10:43 - Vojtěch
Bral jsem základní. Monster Vault byl lepší, ale mě 4E nesedla. Docela slušný byl obrázkově také Dark Sun potvorář.
13.8.2014 10:47 - ShadoWWW
noir: Různé zbraně dělají různé zranění. Některé nestvůry mají odolání/imunitu/zranitelnost vůči jednomu či více z nich. Je to prostě jako jakýkoliv jiný typ zranění (ohnivé, bleskové atd.). Dá se předpokládat, že vyjde modul zaměřující se na větší simulaci boje, kde např. některé zbroje budou odolnější vůči některému typu zranění víc než jiné.
13.8.2014 10:48 - Beltar
Monsters of Nentir vale nebo jaks e to jemnovalo, byl uplně luxusní bestiář a pro 4.edici.
13.8.2014 10:52 - wlkeR
OMG ty Lair akce! Normálně sfingy nemusim, ani jsem nad nima nikdy neuvažoval, ale ta manipulace s časem vypadá epicky. Mohl by to být i quest sám o sobě.

Ilustrace se mi líbí víc než u Taraska, páč jsou dobře začleněný do textu. Abilit je tak akorát, a většina kouzel není combat-related, takže si nemusím moc lámat hlavu, že bych je nějak moc zapomínal (a když se postavy náhodou zdrcnou k sobě, mlask je plošňákem jako legendary akcí, bwahahaha).
13.8.2014 10:58 - ShadoWWW
Ve střetnutí se sfingou ale nejde ani tak o výši útoku a počet životů, jako o obtížnost položené hádanky. :)

BTW Uhádli jste už někdo tu hádanku "na papírku"?
13.8.2014 11:01 - noir
Shadowww: Jo, tomu rozumím, ale zatím jsem to u žádného monstra právě neviděl... Objevilo se to už někde?
13.8.2014 11:05 - noir
Shadow: Měsíc, ne?
Wlker: Lair akce jsou totální pakárna... Ale úplně moc. Začít si hrát takhle lacině a bez přípravy hrát s časovými paradoxy, to je cesta do pekla.
13.8.2014 11:06 - Me-dea
ShadoWWW píše:
BTW Uhádli jste už někdo tu hádanku "na papírku"?


Dětinsky snadné - SPOILER - .......... Měsíc

Add: Noir, sakra :-)
13.8.2014 11:06 - Assassin
ShadoWWW píše:
Uhádli jste už někdo tu hádanku "na papírku"?

Já jo:)
Ověřil jsem si správnou odpověď na netu.

Jinak sfinga se mi poměrně líbí, trochu doufám, že taraska i sfinga dostanou tu třetí stránku. Taraska pro fluff a sfinga pro staty gynosphinx.
13.8.2014 11:08 - sirien
ShadoWWW: tak teoreticky tam ta automatická regenerace při vysoká CON může bejt i jako ofic pravidlo, ne?


noir: mumly mumly, nech nás hádat, je nudná a vůbec se ti nelíbí, hru s takovouhle sfingou prostě nikdy hrát nebudeš...
13.8.2014 11:11 - noir
Assasin: U taraska jsem si s tím skoro jistej. On je v podstatě námětem na quest, při vší kritice 5e nevěřím, že by ho vypustili takhle. Už jen to, že poprvé vlastně není nesmrtelný, není tam pořádně popsaný ten základní fluff - a to, že z principu zabít nejde...
13.8.2014 11:14 - ShadoWWW
noir: Najdeš to jako damage resist nebo damage imunity u těchto nestvůr v D&D Basic Rules pro DMa: Awakened Shrub, Awakened Tree, Banshee, Flameskull, Gargoyle, Ghost, Grick, Mummy, Ochre Jelly, Swarm of Bats. Pak taky třeba u elementálů a dalších...
13.8.2014 11:18 - noir
Shadowww: Díky moc!
13.8.2014 11:23 - ShadoWWW
Tarask určitě bude mít aspoň jednu další stránku fluffu. Usuzuji tak z:
- Mike psal, že nestvůry v Bestiáři budou mít hodně fluffu a kvůli tomu museli dokonce rozšiřovat počet stran.
- Ukázka s taraskem (nebo taraskou???) není ofiko vypuštěná Wizardy, ale "ze známosti" vypuštěná EnWorldem. První oficiální ukázka je až sfinga.
- Když Wizardi vypuštěli ukázky povolání z PHB, taky vypustili vždy jen dvoustranu a to většinou hlavně s ilustrací než podstatnými informacemi. V ukázce třeba nikdy nezveřejnili důležité featy nebo bojovníkovy manévry, i když šlo o podstatnou věc pro fanoušky 4e.
- Přijde mi, že ukázku vypouští spíš jako lákadlo na prezentaci a ilustrace než na vypuštění důležitých informací. Kompletní fluff (který má být navíc mezi jednotlivými nestvůrami propojený) imho u žádné ukázky nestvůry nezveřejní.
- Mě mrzí, že Basic D&D bestiář bude mít asi jen statistiky a možná nakonec pár ilustrací. Pro mě je Bestiář ale hlavně o fluffu a ilustracích. Listovat holými statistikami mě nebaví.
13.8.2014 11:33 - wlkeR
ShadoWWW píše:
- Mě mrzí, že Basic D&D bestiář bude mít asi jen statistiky a možná nakonec pár ilustrací. Pro mě je Bestiář ale hlavně o fluffu a ilustracích. Listovat holými statistikami mě nebaví.

Buy zee book!

Anywho, ano, s cestováním časem jsem se už jednou spálil. Nicméně to bylo vesměs random. Sfinga minimálně není random encounter, a dovedu si představit quest založený na jejích schopnostech manipulovat časem.
13.8.2014 11:37 - ShadoWWW
Píše:
Buy zee book!

Mám to v plánu. :) Všechny core příručky. (Starter Set už mám :))
13.8.2014 12:00 - noir
wlkeR: Tak to napíšu ještě jinak.
Jedna ta powera nedělá nic - resetuje iniciativu, což je tak jako pohoda nic moc, ale hezký, A ty ostatní? Zcela ruší/mění/restartují kampaň.
Dohromady mi to vůbec ale vůbec nesedí - jako kdyby se v obchodě prodávaly současně kokain a dudlíky.
Navíc ty Lair powery jsou opravdu Campaign shaking - pokud má GM takové záměry, moc nerozumím tomu, k čemu vlastně potřebuje tu Sfingu...

Nicméně: rozhodně je to konečně něco zajímavého, něco nového, originálního a něco, o čem se dá vůbec diskutovat. V podstatě je to první nestvůra v 5e, která mě něčím zaujala - a docela hodně.

M.j. ta ilustrace je divná - neodpovídá popisu ani jedné sfingy. Přijde mi tam dodaná tak nějak navíc...
13.8.2014 12:27 - wlkeR
Rychlé proscrollování Basic Monster Manualem:
Crab. What? 1 bludgeoning damage klepetem? *představa přílivové vlny krabů která vyhladí družinu* Ok, deadly enough.
Flying Snake. O_o Aha kapesní coatl. #familiar #want
Giant Goat. Zabíjení lidí kozami už není výsadou Magicu.
Giant Sea Horse. Eh...
Giant Weasel. Ano! Tohle je osobní favorit díky (zde z kontextu vytržené) hlášce: "Řítí se na tě obří lasička." "Nezmění mi pohlaví, že ne?"
Sea Horse. WTF? Nejsou za to ani XP :(

No rozhodně tu vidím HODNĚ místa pro škrty, třeba většinu těch žvižátek co člověk použije tak maximálně jako familiáry, a ty jsou teď v PHB takže proč je cpát ještě do MM? Srsly. Taky těch giant zvířat je moc (ikdyž nic proti smrti obříma kozama. He he.)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10418701171875 secREMOTE_IP: 44.200.249.42