Pravidla

Autorská citace #1
14.4.2015 16:37 - Shako
Díky za souhrn.

Fear Itself mě definitivně odradilo od hry - osobní horror není to, co bych chtěl hrát.

Naopak mě zaujala mě mechanika pancíře (E) a náklonnosti (FI).
Autorská citace #2
14.4.2015 16:44 - sirien
Tak Fear Itself je čistě hororová hra, to že nemáš rád horor a ona přitom dělá výbornou práci v tom jej dodávat jí není úplně fér vyčítat...

(pancíře jsou v Tvém oblíbeném ToC taky, v pulp módu, viz nějaký rámeček (mám to myslím i v tom ToC shrnutí), jen jsou těžce osekané aby byly dobově (třicátá léta) odpovídající)
Autorská citace #3
14.4.2015 16:57 - Shako
sirien píše:
Tak Fear Itself je čistě hororová hra, to že nemáš rád horor


Nic proti hororům nemám. Ale ten typ hororu, který nabízí Fear Itself mě lehce odrazuje - vypadá to příliš osobně (velká míra imerze do postavy a potom postupná likvidace postavy za její osobní prohřešky). Ač jsem jich pár hrál a jeden i vedl, tak mě to aktuálně vůbec neláká. Shodou okolností moje první OG bylo WoD za mortaly pod tebou (dodnes si živě vzpomínám, jak jsem zoufale umlátil spolužačku pohrabáčem), stejně tak Lichaiův dread byl taky velmi nezapomenutelný.

Nic FI nevyčítám, jen říkám "ne, díky, možná jindy".

sirien píše:
pancíře jsou v Tvém oblíbeném ToC taky, v pulp mód


Pamatuju se jen něco jako pravidlo, že pancíře moc ve 30. letech nejsou... Ale pulp mod nemám nastudovaný, hraju spíš pravidla z purrist.

ToC mám v oblibě, protože ho mám nastudované a nahrané. Věřím, že ostatní gumshoe hry budou stejně dobře udělané, stačí si jen vybrat žánr, který se k tomu vyšetřování přidá.
Autorská citace #4
14.4.2015 17:00 - sirien
Shako píše:
Shodou okolností moje první OG bylo WoD za mortaly pod tebou (dodnes si živě vzpomínám, jak jsem zoufale umlátil spolužačku pohrabáčem)

Tomu nevěřim. Tohle vůbec nezní jako něco, co by se v mojí hře mohlo stát...
Autorská citace #5
14.4.2015 17:14 - Shako
sirien píše:
Tomu nevěřim. Tohle vůbec nezní jako něco, co by se v mojí hře mohlo stát...


OT, vyřešíme na jiném kanále. ;-)
Autorská citace #6
14.4.2015 19:28 - captain66
Shako ma pravdu, aneb jak hodit na 5 kostkach 6 uspechu.
Autorská citace #7
14.4.2015 21:44 - sirien
Pořád vám nevěřim. Moje hry jsou klidné, příběhové a vcelku mírumilovné a zaměřují se především na jemnou psychologickou charakterizaci postav v nezvyklém prostředí.

Nějaké zoufalé mlácení zjevujících se zasebevražděných spolužaček pár hodin po divokém ilegálním okultním mejdanu na školních pozemcích - to vůbec nezní jako můj příběh.
Autorská citace #9
4.11.2015 22:15 - captain66
Esoterrorists Bundle of holding Docela slusna nabidka

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077446222305298 secREMOTE_IP: 54.205.238.173