Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
7.1.2019 16:49 - Maelik
exi píše:
v místním klíči je ambush drake přeloženej jako číhající ještěr, tak třeba se ti to bude líbit nebo to můžeš nějak modifikovat.


Co číhavec?

alternativně, vzhledem k tomu, že ambush je spíš přepadnout, než číhat, tak by to mohl být přepadák...
7.1.2019 22:29 - Kropy
Faoiltiarna: Rozhnodně bych se minimálně držel zavedeného překladu drake jako ještěr :) překládat ho jako draka, by mohlo nadělat dost problémů.
7.1.2019 23:09 - Šaman
Čihavec by byl pěkný easter egg odkaz na Gothic. A že je to ještěrka to sedí. Silnější verze pak Chňapavec :)
8.1.2019 01:47 - Maelik
Šaman: eh chňapavec je v zásadě raptor, a ten někde mezi dinosaurama bude.

Což mě připomíná, že jsem kdysi zavadil o takový nápad vyrobit stabloky pro komplet Khornickou faunu, nicméně jsem od toho upustil, páč převod potvor z jednoho systému do druhého se ukázal být poněkud obtížnějším, než jsem původně čekal. V angličtině je to z toho důvodu, žejsem to tehdy házel na nějaký reddit s potvorama do D&D5e. A vypadá to tak jak to vypadá, jelikož jsem tehdy s homebrewery teprve začínal a klíče k editaci jsem mezitím ztratil.

Takže mám zatím akorát pokus o statistiky pro stínovku, který jsem splácal v prvotním nadšení do tohodle nápadu. Vzniklo to někdy tou dobou jako první verze Censie.
11.1.2019 18:27 - ShadoWWW
Doplnil jsem do seznamu s překlady alternativní deník postavy vydaný v rámci doplňku Character Sheets 2017. Když tak přímý odkaz ZDE.
11.1.2019 18:50 - Rilkin
ShadoWWW píše:
Doplnil jsem do seznamu s překlady alternativní deník postavy vydaný v rámci doplňku Character Sheets 2017. Když tak přímý odkaz ZDE.


Díky, něco podobného jsem už delší dobu sháněl. Nechci znít nevděčně, ale nemáš/neumíš vyrobit verzi, ve které lze jednoduše psát na počítači i na první straně?
11.1.2019 18:56 - ShadoWWW
Ono ale ani v originále tato verze není elektronicky vyplňitelná (předpokládají ruční používání, proto jsou tam ty řádky). Šlo by to udělat, ale zabralo by to čas, který teď kvůli překladu Xanathara bohužel nemám. Ale třeba se toho někdo zhostí. V Character Sheets 2017 pak vyšla ještě jedna alternativní verze, kterou doplním, jak bude zase trocha času.

Na této se mi hlavně líbí, že u dovedností nemusím vypisovat všechny ty opravy. Prostě si jen zatrhnu, v čem mám zdatnost, a tam vypíšu opravy, zbytek prostě jednoduše kouknu hned vedle na tu vlastnost. Přijde mi intuitivnější než ten původní, hlavně pro nováčky.
11.1.2019 21:23 - Pan Bača
Rilkin: Můžu to po večerech udělat. Dej mi tak týden.
11.1.2019 21:32 - Rilkin
Díky moc.
11.1.2019 21:38 - Tarfill
Bezva, ta nová verze deníku vypadá fakt líp. A taky bych uvítal, pokud by se první strana dala vyplnit již v počítači...
12.1.2019 06:27 - chrochta
Začínám s překladem Sunless citadel z Příběhů od Zející fortny (Tales of Yawning Portal).
12.1.2019 14:25 - Pan Bača
Tak tady je ten upravený deník.
Trošku jsem si s tím ještě pohrál, takže nyní se tečky v čudlíkách zobrazují celé, zaškrtnutí u záchranných hodů má pěkný diamant, tečky v kolečkách jsou snad všude ve středu.

Odkaz je na leteckou poštu, kdyby to někdo odpovědnější mohl dát někam jinam, kde to po čase nezmizí, budu rád.

Použil jsem původní deník a jen jsem nakopíroval pole z formuláře. Co mě ovšem pobavilo, že pole u dovedností byly naházeny bez ladu a skladu, takže u atletiky bylo třeba pole přesvědčování a podobně. :-D A místo vhledu byla podruhé nenápadnost, taky opraveno.

EDIT:
ShadoWWW: ta pole byla u původního deníku a předpokládám, že byla vložena u původními tvůrci. Vzhledem k půlce noci se pak ta jedna dovednost dá pochopit...
12.1.2019 14:37 - ShadoWWW
Skvělé! Nahradil jsem ten původní tímto i tady na Kostce.

Pan Bača: To víš, dělal jsem to tenkrát narychlo uprostřed noci... ;)
12.1.2019 15:45 - Rilkin
Pan Bača: Mnohokrát děkuji. Můžu se zeptat, v čem jsi to dělal?
12.1.2019 16:15 - Pan Bača
Rilkin: v PDF-Xchange Editoru. Kompatibilitu s Adobe Readerem jsem kontroloval (u hodně starých verzí Readeru to může blbnout, ale předpokládám, že tady nikdo není na úrovni státní správy :-)
12.1.2019 17:08 - Tarfill
Pane Bačo, prý máte nějaký nadpřirozený schopnosti... ;-)
Díky za ten Deník...
15.1.2019 06:33 - ShadoWWW
Nesouvisí to úplně s DnD, ale jak se česky nazývá marver - kovová deska používaná při tvarování skla?
15.1.2019 09:34 - Merlin
Hlásím stav prokrastinace u překladu ToA
15.1.2019 09:39 - exi
ShadoWWW: Technický slovník hlásí otírací/svalovací deska. Radši bych to ale zkontroloval.
15.1.2019 10:58 - sirien
Merlin: sem se zrovna chtěl zeptat kde mám další dávku :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09895396232605 secREMOTE_IP: 18.212.87.137