Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
17.10.2018 17:43 - Demonica
Jak exi zmiňoval, hodně práce ještě zabere překlad Strahda nejen dodělal, ale i zkorigovat. Pokud by měl někdo zájem se pridat, budeme rádi.
17.10.2018 17:58 - Kosťa
Demonica :

Já bych se i rád přidal ale mám naproto katastrofální znalost angličtiny tak radši ne :-) jsem rád že jsem nějak horko těžko přelouskal základní pravidla (takže překlad do češtiny velmi ocením)
17.10.2018 18:15 - Demonica
Kosťa: Pokud namísto angličtiny ovládáš češtinu, mohl by ses přidat na korektury češtiny.
17.10.2018 19:01 - Kosťa
Demonica:To by asi hodně záleželo na tom co by se ode mě očekávalo, jako poslat text kterej projdu a pak pošlu seznam chyb je ok ale na nějakou práci s PDFkem se necejtim, nemluvě o tom že si nejsem jist jak s časem, pokud by byly nějaké termíny a lá uzávěrka na to nejsem moc stavěný.
17.10.2018 19:18 - exi
Poznamkoval bys text průběžně přímo v Google dokumentu. Finale nebude dřív jak za par měsíců, takze deadliny zatím nehrozej.
17.10.2018 19:55 - efram
pokud bych mohl pomoci cetbou a opravou chyb pkusil bych se o to. moc casu nemám, ale treba malinko bych prispet mohl
18.10.2018 05:35 - Pan Bača
S korekturou češtiny bych taky mohl pomoct, kdyby byl zájem. Minimálně v úterý a středu mám večer volno, kdy bych se tomu mohl věnovat.
18.10.2018 09:43 - Mirkul
Já si stejně teď plánuju Strahda projít jako inspiraci k hororovému dobrodružsví, takže můžu spojit příjemné s užitečným a pomoct přitom s překladem.
18.10.2018 10:27 - Kosťa
Člověk tady pár hodin není a hned se pomocná ruka nabídne i od jiných lidí:-) Ok můžem to zkusit uvidíme jak to půjde fakt je že pročítat 10x ten samý text aby se vyladily chyby je za trest a ve více lidech je to asi lepší počin
18.10.2018 10:38 - exi
vážní zájemci mi pište do PM, zaúkoluju vás :D
18.10.2018 12:21 - Merlin
Další kapitola ToA odeslána ke korekci. 111 stran ze 190 textu hotovo (pak ještě dodatky atd.). Jde to pomalu...
18.10.2018 12:47 - sirien
Merlin: No stress, já se furt flákám kdesi ve středomoří, takže sem pořád nešáh ani na tu druhou... Dostanu se k tomu zas až příští týden.
18.10.2018 12:58 - Tarfill
Merlin píše:
Jde to pomalu...

...ale i tak si zasloužíš uznání! ;-)
22.10.2018 11:04 - Kropy
Lidičky existuje nějaký rozšířenější seznam již přeložených míst Forgotten Realmů??? Zde udělaný překladač některé z překladů nezná a docela by se mi hodilo nehledat takové názvy míst jako Třpytivé skladiště. Dost by mi to pomohlo.
23.10.2018 21:02 - sirgladiator
Nevím kam to jinam napsat,ale našel jsem chybu v překladu. Originální pravidla říkají ze přikládání rukou (layon hands) potřebuje jenom bonusouviu akcí ale ve vašem překladu je akce. Tak jsem to chtěl jenom říct
24.10.2018 04:20 - ShadoWWW
Kontroloval jsem to u sebe v tištěných pravidlech i na DnD Beyond i ve Fantasy Grounds a všude se píše akce.

DnD Beyond píše:
Lay on Hands

Your blessed touch can heal wounds. You have a pool of healing power that replenishes when you take a long rest. With that pool, you can restore a total number of hit points equal to your paladin level × 5.

As an action, you can touch a creature and draw power from the pool to restore a number of hit points to that creature, up to the maximum amount remaining in your pool.

Alternatively, you can expend 5 hit points from your pool of healing to cure the target of one disease or neutralize one poison affecting it. You can cure multiple diseases and neutralize multiple poisons with a single use of Lay on Hands, expending hit points separately for each one.

This feature has no effect on undead and constructs.


(zvýrazněno mnou)
25.10.2018 20:33 - chrochta
Kropy: Teoreticky lze v Klíči filtrovat podle zatřídění (ještě jsem nezkoušel). Jinak výpis nejrůznějších termínů včetně geografie je přílohou překladu ADnD "Velkého průvodce Říšemi", který se nachází asi na RPG Foru.

A ne, kromě Klíče nejspíš nic nebude.
26.10.2018 09:34 - Kropy
Chrochta: Teoreticky ano spíš jde o to že spoustu míst, které překlad například díky knížkám již české názvy mají zde nejsou. Pro překládání příšer a kouzel se mi překladový klíč povedlo nalézt a hledá se to o dost snáz. Tak jsem zkusil jestli nějaký takovýto překladový klíč už neexistuje.
26.10.2018 10:43 - Merlin
Kropy: občas se držím klíče, když je použitelný a občas dělám nový překlad. Knih se nedržím, protože ty většinou překládal někdo bez znalostí FR a rpg obecně.
26.10.2018 22:26 - chrochta
Merlin: Neměl s překlady jmen a názvů náhodou něco společného Dalcor? Matně si vzpomínám, že tu něco takového kdysi problesklo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11036705970764 secREMOTE_IP: 52.55.55.239