Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
7.4.2020 15:19 - ShadoWWW
Vyšly nová errata. Viz vedlejší téma.
7.4.2020 17:10 - Pan Bača
ShadoWWW: jak to vlastně vypadá s Xanatharem? stále spí?
7.4.2020 21:26 - Kasai Hendie
Existuje či bude možnost českého homebrew? Myslím tím že by mohli hráči/pj sem do nějakého svého odvětví přidávat vlastní povolání a rasy.
7.4.2020 22:39 - Chyba
Kasai: Pokud máš těch svých výtvorů víc a postupně chceš přidávat další, tak by jsi si mohl například vytvořit blok (v sekci komunita) a tam to přidávat prostřednictvím odkazů. Podobně jako je třeba toto nebo toto.
Edit: Občas taky někdo něco napíše jako článek (1,2) ale to chce ucelenější formu a různorodý mišmaš by v tom vypadal asi divě a pokud by jsi psal článek každý týden tak ti správci asi moc nepoděkujou.
8.4.2020 03:36 - sirien
Chyba píše:
a pokud by jsi psal článek každý týden tak ti správci asi moc nepoděkujou

...?
8.4.2020 11:32 - wlkeR
Naopak, zlepší to statistiky XD
8.4.2020 18:00 - Chyba
dobře, to úplně nevystihuje to co to mělo vystihovat.
8.4.2020 18:37 - shari
A co to mělo vystihovat?
8.4.2020 18:56 - Chyba
že články nejsou úplně takoví to místo na:
mám nápad ještě ho nemám dotaženej, nějak takto by to mohlo...
tady mám několik číslíček k rase (do článku myslím že patří i nějaký ten popis "omáčka")
A hlavně aby z toho nebyly takový "Spamovací" články.

Edit: Možná je to jen můj pocit
11.4.2020 11:00 - wlkeR
Používá 5E označení rasy "Eladrin?" Je český překlad "Eladrin?" Přeskakuju teď mezi edicema tak často, že v tom mám nepořádek, a v klíči tohle označení úplně chybí.
11.4.2020 11:31 - ShadoWWW
Jo, je to stejné. Akorát v 5E to není vlastní rasa, ale elfský rod.
11.4.2020 16:28 - Tomislav
Zdá se mi to nebo už není na stránkách verze základních pravidel v metrech ale jenom ta v sázích? Nebyla dřív možnost to mít ve třech různých verzích (stopy, sáhy a metry)?
11.4.2020 17:30 - sirien
Tomislav: bejvala. Nicméně pokud se nepletu, tak:

a) "náklady" na udržování několika různých verzí při průběžných erratách a updatech byly tak vysoké a

b) sáhy odpovídající čtvercům se super-snadným převodem mezi orig. stopami a sáhy (prosté 1:5) i mezi SI (1 : 1.5) byly tak praktické a hráčsky preferované,

...že to nedávalo smysl a ty zbylé dvě varianty (stupidní imperiálka i s imperiálkou blbě kompatibilní čistá SI metrika) se droply a dál se udržuje už jen "vítězná" sáhová varianta.
11.4.2020 19:47 - ShadoWWW
Jak píše Sirien. Pokud bys chtěl mermomoci metrovou verzi, tak máš dvě možnosti.
1) Všechny délky v sázích o polovinu zvětšit (a máš délku v metrech), nebo
2) Brát prostě 1 sáh = 1 metr. Takto to kdysi udělal Martin Klíma v Dračím doupěti. Tím získáš čtyři efekty: a) Chodby v klasické jeskyni budou metr široké (ne metr a půl), což je ve výsledku realističtější, b) postavy i nestvůry uběhnou (uplavou, ulétnou atd.) za kolo o něco menší vzdálenost, c) Dostřely střelných a vrhacích zbraní a kouzel budou o třetinu menší, což je sice nemilé, ale zas tím budou postiženi všichni, takže nula od nuly pojde, d) jeden čtverec na bojovém plánu bude představovat jeden metr - a to se hodí!
11.4.2020 20:30 - sirien
ShadoWWW: tak realističtější to rozhodně neni (můžeme dořešit u Jersona v realismu kdyžtak), dostřely budou nula od nuly jedině, pokud stejnému zkreslení podlehnou i rychlosti atp. a jak moc se hodí aby byl čtverec metr... mě to přijde spíš jedno.
11.4.2020 20:36 - LokiB
No, ono to poznáte dost v situaci, kdy si chcete kreslit a používat při bojích battlemap s mřížkou.
možná se to nezdá, ale pro mě byl při tomto celkem rozdíl, jestli je čtveteček 1x1 metr nebo 1,5 x 1,5 metru. resp. ještě horší to je v SW, kde je jednotka 2 yardy. najednou se do místností vejde celkem málo čtverečků :)
17.4.2020 07:48 - ben222
Jedna pripomienka. Mal som na návšteve známu ktorá sa špecializuje na mytológiu a hovorila o Nágach v mužskom rode ok Nágovia. Možno že to je zmenené naschvál ale mrkol by som na to.Alebo je to v češtine inak?
17.4.2020 08:14 - Gediman
Zajímavé. Ono to k tomu svádí tím, že to končí na "a". :)


https://en.wikipedia.org/wiki/N%C4%81ga
A female naga is a "nagi", "nagin", or "nagini".
17.4.2020 08:31 - ShadoWWW
Jo, je to mužský rod. Při překladu jsem myslel, že ženský, ale pak jsem viděl knížku o nágech a tam to skloňovali jako "starosta".
17.4.2020 08:38 - Pan Bača
no v klíči je u bytostí mužský rod... ale když jsme dělali ToA, tak jsem se řídili Bestiářem.

Takže opravit všude? (ne že by se mi do toho nějak mooc chtělo)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11219787597656 secREMOTE_IP: 54.163.200.109