Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
28.4.2020 22:15 - Pan Bača
efram: stejný překlad jsme použili už v Hrobce anihilace. A jestli je malebnější vojvoda nebo vojevoda... mi osobně, asi pod vlivem Sienkiewiczových románů, přijde vojevoda vhodnější pro někoho, kdo velí své "malé osobní armádě". Takže použit byl proto, že se nám líbil více.
28.4.2020 22:20 - efram
Pan Bača dík za osvětlení. Já jen, že když po sobě třeba třikrát čteš vojevoda tak to zní, mě teda, dost hrozně, krkolomně. A když se podíváš na význam s vojvodou - je totožný a bez té krkolomnosti.
29.4.2020 08:06 - Pan Bača
efram: četl jsem to a krkolomné mi to nepřijde, jinak bychom to tam nepsali ;-)
29.4.2020 09:44 - efram
no zajimalo me proc jste pouzili hure vyslovitelne a delsi slovo, kdyz existuje lepe vyslovitelné a kratsi slovo stejného významu a dokonce i stejného základu. nic vic. Ta slova maji naprosto stejný význam co se týče velení jednotce
30.4.2020 07:59 - JanoS
Vyslo oficialni PDFko pravidel Essentials Kitu zadarmo. Daj se z nej pouzit obrazky na zlepseni kvality tech stavajicich?
30.4.2020 08:15 - exi
Jj, už se na to chystám.

EDIT: Mají jen něco kolem 150 dpi, takže to taky žádná supersláva nebude, a navíc obrázky ze začátku kapitol jsou nějak divně sešitý dohromady jako puzzle...
1.5.2020 09:07 - wlkeR
Nemůžu si vzpomenout, jak se to obvykle píše, a nevím, kde to rychle najít: jaká je běžná formulace pro "když se v tomhle postava šťourá, musí hodit na záchranu se SO X, když uspěje, Y, když neuspěje, Z."?
1.5.2020 09:12 - exi
Všichni tvorové pod hroutící se střechou musejí uspět v záchranném hodu na Obratnost se SO 15, jinak utrpí 22 (4k10) drtivého zranění; polovinu při úspěšném hodu.

Ale asi ti nikdo nebrání to napsat jakkoliv smysluplně jinak.
1.5.2020 17:20 - JanoS
Tak dnes jsem si splnil takovy jeden maly sen. Z tiskarny mi prisel naklad takovychle 52 stranovych brozurek, ktere obsahuji komplet vsechny kouzla do 3 urovne z PHB, Xanathara a SCAG, setridene podle urovne (!) Plus par stranek obecne o kouzleni.

Nebyt moji zbrklosti, bylo by to bezchybny, jeste to nejak doresim. Jinak naklady na tisk jedny jsou kolem 60kc...

Je to na 99% remix zdejsich prekladu, a timto chci podekovat vsem prekladatelum, a zvlaste eximu a shadoWWW!
1.5.2020 17:39 - ben222
Za kolik mi jednu pošleš?
2.5.2020 09:49 - ShadoWWW
Aktualizace překladů

Překladatelský tým (Exi & spol.) aktualizovali překlady. PHB+DMG+MM jsou aktuálně ve verzi 1.60, Úvodní sada - pravidla v1.10, Dračí loupež v1.10, Sestup do Avernu v1.10 a Strádovo prokletí v2.10. Rozpadlo se bohužel formátování výchozí stránky s překlady. Prosím o strpení, než to Dukolm nebo někdo opraví.
2.5.2020 12:51 - JanoS
Slo by prosim doplnit deltu do dokumentu Errata? Skvela prace!
3.5.2020 11:18 - Dukolm
ShadoWWW píše:
Dukolm nebo někdo opraví.
- obnovena záloha zatím ale ten článek bude potřebovat více mojí práce to html trochu uhladit. Tak do večera mi dejte ještě čas. Pokud to výjde tak do toho zapracuji i změny co udělal shadowww.
4.5.2020 12:02 - Tarfill
Díky, pánové, za průběžnou stálou aktualizaci příruček!

V pdf je to uvedeno správně, v odstavci v článku je ale pořád uvedena verze 1.51, tak kdyžtak pozor, aby to někoho nezmátlo...

edit: jo a odkaz na úvodní sadu nefunguje
edit 2: příručka Pána jeskyně se stahuje stále ve verzi 1.53
4.5.2020 12:57 - Arled
Existuje nějaký dokument s erratou? Bez ní SRD neopravím.
4.5.2020 13:02 - Dukolm
Článek musel bít po napadení wysiwyg editorem obnoven ze zálohy v vzhledem k množství změn které wysiwyg udělal nešlo jednoduše vyzobat změny které shadowww udělal.

O dění s wysiwygem dával info sirien sem.
4.5.2020 13:04 - exi
Arled: oprava SRD probíhala souběžně s opravou PDF.

Máme s PB akorát seznam "bugů" bez větší ucelenosti a formy.
4.5.2020 13:11 - Pan Bača
Arled: máme vypsané věci, na které jsme narazili při vytváření klíče. V SRD jsme to rovnou opravovali, takže tam asi práci mít nebudeš (nebo jen minimálně).
Ale je to v google tabulkách, jestli to exi přehodí do toho ShadoWWWova dokumentu je dotaz na něj.
4.5.2020 13:16 - Arled
exi & Pan Bača: děkuji moc pánové. Za opravy i za SRD.
4.5.2020 14:34 - Runemaker
Zdravím.
Uvodni_sada_pravidla_v1.0.pdf
po kliknutí na odkaz to napíše: Soubor download/dnd5e/Uvodni_sada_pravidla_v1.0.pdf neexistuje

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097944974899292 secREMOTE_IP: 18.234.232.228