Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
26.11.2020 20:05 - Pan Bača
sirien: všude; když je někde výška 4 stopy, tak jsou to 4 stopy. Když do toho vneseš ještě centimetry, tak to rozbiješ úplně. Couly jsou v překladech taky běžně (osobně bych místo instalatérských coulů použil palce, ale co už).

PHB, str. 7 vpravo dole (to je tady)....
Délka
Coul = 2,5 cm; stopa = 30 cm; sáh = 1,5 m; míle = 1,5 km.
Míle = 1 000 sáhů; sáh = 5 stop; stopa = 12 coulů.
26.11.2020 20:20 - Jarik
Například v Želváckém balíčku občas unikám do stop nebo do překladu "necelé 2 sáhy", když je někde uveden "8 stop" vysoký.
občas to prostě jinak nejde.
26.11.2020 20:20 - strucky
sirien: Ano, napsal jsem blbost, chtěl jsem napsat 1 sáh = 1 čtverec (většinou, někde je zase 1 čtverec 10 stop, viz. Hromostrom z Phandelveru, a další určitě)... :-D
26.11.2020 20:26 - Pan Bača
strucky: jo, jsou to jedne nebo dva sáhy na čtverec (Zející portál jede skoro všechno ve dvou).

Každopádně považuju za mimořádně nešťastné vnášet do těch imperiálních měr centimetry. To bych fakt ještě zvážil.

Jo a bacha na plošné míry, protože místnost 20 čtverečních stop fakt není 4 x 5, tj. 1,2 x 1,5 m, ale 20 x 20
26.11.2020 20:41 - Necromancer
Já bych zůstal základem u sáhů, stopy jen tam kde by sáhy vycházelu špatně. Jinak jako počítat 45 stop na čtvercovým papíře je dost otrava...
26.11.2020 20:47 - strucky
Necromancer píše:
Jinak jako počítat 45 stop na čtvercovým papíře je dost otrava

Ale tak... při Člověče taky odpočítáváš po jednotkách dílky kolik jsi hodil na d6, tady je to to samý, akorát po pěti/popř. deseti. :-D

Btw. Ví někdo takhle z patra, jak se 5e RAW staví k tomu, když má někdo pohyb třeba 35st. a dílky na mapě jsou po deseti? :-D Nechat ho jít 40 nebo stopnout na 30?
26.11.2020 20:55 - Pan Bača
postavíš ho na čáru?
26.11.2020 20:58 - Jezus
Pan Bača: :-O

Nebo můžeš třeba pokaždý hodit, zda je pohyb o 5 menší či větší - v soubojích pak bude trocha nepředvídatelnosti :-)
26.11.2020 22:13 - sirien
strucky: RAW zaokrouhluješ dolů :)
26.11.2020 23:25 - strucky
Jezus i Sirien: Ano na oboje. Házení si zní zajímavějc. :)
Já, aby to nebolelo, to mám vyřešené takhle - 10st čtverce rozdělené na čtvrtiny. :-D Dovedu si představit, že i na vytištěných mapách bude neschůdnější řešení narýsovat si tam ty extra čáry. :)
27.11.2020 12:16 - Tarfill
strucky píše:
Dovedu si představit, že i na vytištěných mapách bude neschůdnější řešení narýsovat si tam ty extra čáry. :)

Hahaha, ses poslal, ne? ;-) Rýsovat si dodatečně čáry do map? WTF?
To je podle mě fakt dost práce, nehledě na to, že já třeba mimo podzemí jedu zásadně na hexy... ;-)
27.11.2020 12:31 - Jezus
Záleží, jestli je to on-line nebo na stole... Každopádně já bych si z toho vzal ty menší žetonky. Ty pak můžeš prostě dávat do rohů větších čtverců, nemusíš nic "kreslit", ale stejně se rychle dopočítáš...
27.11.2020 13:50 - cyrasil
nebo to muzes pocitat jako u diagonal - stridat zaokrouhlovani dolu a nahoru

edit: jako stridat v ramci nasledujich kol
27.11.2020 16:03 - strucky
Tarfill píše:
Hahaha, ses poslal, ne? ;-) Rýsovat si dodatečně čáry do map? WTF?
To je podle mě fakt dost práce, nehledě na to, že já třeba mimo podzemí jedu zásadně na hexy... ;-)

Myslíš, že někomu, kdo si třeba battle mapu vytvoří úplně od základu sám, přijde jako práce navíc dodělat si tam pár čár? :-D Jakože wow, tahle reakce mě celkem překvapila, však je to práce na slabých 5 minut s pravítkem.
27.11.2020 21:11 - Gergon
měřítko 1 čtverec je 10 stop, někdy dokonce 20 stop je proto, aby se mapa v příručce s dobrodružstvím vešla na stránku, když je hodně velká, nemyslím, že by někdo tyto mapy tisknul nebo kopíroval z příručky a používal jako battle mapu - možná to někdo dělá ale přijde mi to dost nepraktické, takže jakmile takovou mapu stavím jako dungeon tak samozřejmě dělám čtverečky 5x5 na které se vejdou figurky. Pokud někdo nedělá dodatečně čáry nebo nestaví podzemí z miniatur, tak asi není tak velký problém si spočítat ke které straně čtverce figurka dojde ;) jestli na bližší nebo vzdálenější. Pravidla to určitě nikde řešit nebudou, počítají se základní lidskou inteligencí.
27.11.2020 21:18 - Log 1=0
A proč tu mapu prostě neudělají s menšími čtverci?
27.11.2020 22:29 - Pan Bača
Třeba protože by vypadala jak čtverečkovaný papír?
27.11.2020 22:34 - Log 1=0
A to by vadilo, když to nemá být battleplán? Já dungeon na čtverečkáč párkrát kreslil.
27.11.2020 22:39 - Pan Bača
Já nevím, ale můžu to zkusit, jak to bude vypadat Y
27.11.2020 22:48 - cyrasil
Protoze pak je to nepouzitelne s miniaturama

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11105608940125 secREMOTE_IP: 44.204.24.82