Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
4.12.2020 17:31 - ShadoWWW
Asi jo. Když už třeba způsobil zranění za 59 životů a zasáhne a měl by způsobit další třeba 4, tak způsobí jen 1 a zmizí.
4.12.2020 17:34 - sirien
Gergon: jo, dávalo by to smysl a taky bych to tak hrál, ale z textu kouzla samotného to nevyplývá a já podobný nejednoznačný formulace v pravidlech nemám rád.


EDIT: ShadoWWW: Způsobuje zranění pouze za právě 20 nebo právě 10. Neptej se proč, nevim - fakt že tam neni kostka mě vedl k tomu checknout originál (myslel sem že to je chyba a má tam být něco jako 2k10 nebo 1k20 nebo tak něco) a tím sem našel i tu chybu v překladu.
4.12.2020 17:36 - York
ShadoWWW: Ruleslaywer by se hádal, že zraní za 4 a navíc nezmizí, protože přece nezpůsobil dohromady zranění za 60, ale za 63 ;-)
4.12.2020 17:42 - Tarfill
Fakt je to chybně přeloženo... no do hajzlu... zrovna v mojí předposlední hře jsem tohohle strážce použil ze strany NPC. Za prvně jsem se fakt rozčiloval, že nevím, jakou má zranitelnost a OČ, a hlavně jsem vůbec netušil, že to platí na zranění a do překladu mě kouknout nenapadlo. A díky tomu to skončilo fakt divně, protože HP prostě kousek poodešli a postupně ho zranili, až prostě zmizel. Takže se ukázalo, že to kouzlo je nic moc...
tak alespoň budu příště vědět...
4.12.2020 17:46 - sirien
aha, a to sem si na pohled řikal "triviální překladová chyba, to určitě všichni pochopili" :D
4.12.2020 17:48 - Gergon
Druhá varianta je taková, že strážce je "nabitý" energií a světlem a dává ze sebe zářivé zranění a má "nabito" těch 60 a čím víc zranuje tím mu ubývá energie, takže při 60 se rozplyne. pak by zranil pouze za těch 10 i kdyby měl nárok na 20.
4.12.2020 17:52 - RoVan
hele já myslím, že RAI je, že zmizí, když udělí > 60 zranění (bodů zásahu? :-) )

Algoritmus si vykládám -

efekt kouzla -> záchraný hod -> zranění
pokud součet (zranění) >= 60 -> konec kouzla

tzn. Myslím, že celkové zranění se vyhodnotí až poté, co je rohodnuto, kolik ho cíl utrží. Takže prakticky může Strážce víry udělit nejméně 60 a nejvíce 70 zranění.

(tohle je vyloženě 'deskovkářská logika' ale mám tendenci tak přistupovat k jakýmkoli pravidlům vč. právním dokumentům)
4.12.2020 21:09 - Rilkin
Souhlasím s RoVanovým výkladem.
4.12.2020 21:23 - York
RoVan: Jak jsi došel k tomu maximu zranění za 70? Má damage roll, na kterym může padnout maximálně 10?
4.12.2020 21:32 - LokiB
York: když bude na 50 a udělí za 10, tak 60 = konec. když udělí 20, tak je na 70 a konec. jak by ses chtěl dostat výš?

Přikláním se však k názoru, že je to 60 hp přesně max. tedy že je "nabitý" na udělení přesně tohoto celkového zranění, víc nedá
4.12.2020 21:37 - York
Aha, to se vztahovalo k Sirienovu příkladu, že má zrovna 50 žt a měl by dát ránu za 20. Tak to pak jo ;)
4.12.2020 21:40 - LokiB
York: nejen, když dává jen za 10 nebo jen za 20 (viz sirien: "Způsobuje zranění pouze za právě 20 nebo právě 10. Neptej se proč, nevim")
Tak v úvahu připadá POUZE kumulativní zranění: 10, 20 (0+20 nebo 10+10), 30 (10+10+10 nebo 20+10), atd 40, 50 ... a pak má možnost dát za 10 nebo za 20. Nebo jak to počítáš ty?
4.12.2020 21:48 - York
Loki: Aha, to přidal Sirien v editu, proto jsem to minul. S tím je to jasný, díky.
5.12.2020 08:22 - RoVan
tady to už rozebírali buhužel k tomu není oficiální vyjádření od WotC
5.12.2020 09:18 - sirien
RoVan: ...a zjevně se nedobrali k ničemu, jen do toho ještě přidali problém jak do těch 60 počítat odolnosti a zranitelnosti.

Pořád Jeremy odpovídá na Twitter? Jestli jo můžete mu někdo kdo Twitter používáte přeposlat něco jako:

Guardian of Faith; (a) does resistance/vulnerability count towards 60 dmg to vanish? (b) it has dealt 50dmg and next target fails - does the last target take 20 (total 70, 10 over line to vanish) or 10 (total 60 to vanish)?
7.12.2020 15:57 - sirien
Ubrousku prostři se

Významově chybnej překlad:

prospěšné účinky, které nevznikly do této chvíle, jsou pryč
má být
prospěšné účinky začnou působit až po uplynutí této doby
7.12.2020 16:28 - Pan Bača
Sirien: máš někde ty chyby archivované, nebo si to mám postupně vytahat z příspěvků? Až to budeš mít vše, zapracuji to do opravy.
7.12.2020 16:35 - sirien
Pan Bača: ne, já toho ve skutečnosti přepisuju mnohem víc - prakticky u skoro každého kouzla aspoň větu nebo dvě, abych ten text trochu zahladil, jinde sem tam zpřeházim věty napříč celejma odstavcema abych dostal relevantní informace víc k sobě a tak. A to to pořád beru docela "vlažně" a doufám, že to po mě fakt ještě nějakej korektor u Skavena projde znovu. Nic ve zlym vůči komukoliv, ale stav textu těch kouzel je fakt... nic moc. Když čteš pár kouzel namátkou, tak se to relativně ztratí, ale když to čteš v kuse, tak to fakt vynikne.

Sem házim jen věci u kterých najdu skutečně faktograficky-významové chyby (chybné překlady měnící pravidlo, chybně převedenou hodnotu čísla atp.) - nikde jinde to neni.

Až dojedu do konce tak dám teda vědět, že sem skončil :)
7.12.2020 17:32 - Pan Bača
Tak to nás ještě čeká spousta práce. To není kam spěchat.
9.12.2020 07:42 - Gergon
Když se dívám na nadpis Tašin všehokotel, tak bych chtěl poprosit zdejší překladatele, zda by bylo možné aby nepočešťovali fantasy jména. Možná je to marná snaha, ale přesto se chci ozvat. Tasha přece vypadá jako pěkné fantasy jméno, a jeho výslovnost snad každý pochopí. Paradoxně zrovna u Tashy bych to pochopil, protože se jedná o zkrácení jména Natasha/Nataša. Také chápu počeštění jmen, která mají český ekvivalent Peter/Petr, nebo překlady významových jmen Battlehammer/Válečné kladivo (I když Harry Potter taky nešel do českých kin jako Honza Hrnčíř). Ale u ostatních prosím ne.
Vždyť přece ani normálně se to nedělá. Nikde nikdo nepíše jména Džejms Kameron, Meryl Stríp nebo Nikolas Kejdž. Tak proč prznit jména smyšlená? I když ani smyšlená jména nekomolíme většinou. Aspoň jsem na žádné knize neviděl Barbara Konana.
Apeloval bych i na nepřechylování ženských jmen, ale to už je asi ztracený boj. I když se mi che brečet když čtu psaná jména jako Jesica Albaová, Julia Robertsová nebo Angelina Joliová - ano i to už jsem viděl :/
Pokud už překládáme jména významová, bylo by hezké význam dodržet. Jako třeba u mnou nedávno zmíněného překladu Strádova/Stradhova prokletí. Rose and thorne přeložit jako Róza a trn to mi přijde hodně pokažený překlad poetického názvu kapitoly Růže a trn.
Je to jen prosba a názor, pokud jsem sám pak mě neřešte. Tak jako tak jsem vděčný za překlady na Kostce a vím že to je velká práce ve volném čase a je to super že to někdo dělá.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11278200149536 secREMOTE_IP: 54.173.214.79