Pravidla

Autorská citace #41
11.8.2016 10:53 - ShadoWWW
efram: Díky, to se hodí!
Autorská citace #42
11.8.2016 12:43 - efram
dodáme ještě opravenou verzi, Tarfill se podívá na korekce.
Autorská citace #43
12.8.2016 09:38 - efram
Zástěna pro GM finální verze, kompletně přeložena. Děkuji za spolupráci Tarfillovi ostřížímu zraku.

zde: GM Screen
Autorská citace #44
12.8.2016 10:06 - Arled
U útočného bonusu kouzla Ti utekla ještě jedna závorka. navíc není pravda, že při útoku kouzlem do 1 sáhu máš nevýhodu. Nevýhodu máš pouze pokud útočíš kouzlem, které má útok na dálku. Například útok kouzlem Upíří dotyk nevýhodu nedává.

EDIT: Ještě jsem si všiml, že je špatně rychlost pohybu pro pomalé tempo.
Autorská citace #45
12.8.2016 10:41 - efram
opraveno, díky za upozornění.....
Autorská citace #46
28.8.2016 12:05 - Gurney
Konečně jsem se dostal ke slibované revizi, takže kromě opravy nefunkčních odkazů přibyly odkazy na ShadoWWWův překlad alchymisty jako povolání, dvě Tarfillova dobrodružství a eframova zástěna pro GMa. Naopak ubyly odkazy na wizardí dobrodružství z Adventure League (Rage of Demons *, Tyrrany od Dragons a Princes of Apocalypse), která už jsou dostupná pouze jako placená na GM's Guild.

Jako vždy, najdete-li něco nového, co se hodí k hraní 5e, něco nefungovalo nebo jsem někomu zapoměl přiřknout kredit za nějaký doplněk, ozvěte se v (této) diskuzi.

* nicméně kdyby jste fakt hodně toužili zjistit jaká je Rage of Demons, tak napiště do PM
Autorská citace #47
28.8.2016 13:53 - efram
Jen k té zástěně bych upřesnil, že ji původně vytvořil někdo jiný v angličtině. Já jsem jen provedl převod do cz. nerad bych někomu ukradl jeho práci.

zde původní angl. verze
Autorská citace #48
29.8.2016 10:57 - Gurney
Ok, dík za upozornění, opraveno.
Autorská citace #49
24.5.2017 23:23 - Gurney
Autorská citace #50
26.5.2017 15:38 - Maelik
nebyl jsem si úplně jistý kam to hodit, ale tohle vypadá jako poměrně zajímavý projekt
Autorská citace #51
6.6.2017 17:04 - Maelik
Generátor všeho možného , budovy, dungeony, místnosti v nich, CPéčka, padouši, náhodné tretky, všechno je na skladě.
Autorská citace #52
4.12.2017 17:51 - Gurney
Doplněno Mirkulovo dobrodružství Stíny nad Obornou.
Autorská citace #53
28.12.2017 17:29 - Edhel
Ahojte, mám pro všechny hráče DnD 5e takový malý vánoční dárek. Když jsem koukal na různé doplňky, co ke hře anglicky jsou, přišly mi docela sympatické karty kouzel (zvlášť když jsem začal hrávat za barda). Jenže ty pro český překlad neexistovaly - do teď:)
Na stránkách Lovců Veverek jsou ode dneška ke stažení a vůbec by mi nevadilo, kdybys je, Gurney, nahrál přímo na server d20 a stahovaly se rovnou odsud (kdyby se nedejDM s našimi stránkami něco stalo).
Vycházím z překladu příručky pro hráče v 1.40 od zdejších lidí, jen kouzlo "Heroes' feast" překládáme jako "Hrdinská hostina" (na kartě je poznámka, že v překladu je kouzlo vedené jako "Hrnečku, vař!"). O korektury se postarali naši David s Ještěrkou a grafika, sazba a ty ostatní ptákoviny jsou moje práce. (Ano, vím, že existují oficiální ikonky jednotlivých povolání, ale nelíbily se mi a neseděly do mého návrhu rozměrově.)
V balíku je k dispozici pdf se všemi kartami seřazenými abecedně a pak sady pro jednotlivá povolání. Pro zadní stranu je rub.pdf, na kterém jsou některé zadní strany lehce zaflekatělé (zastávám názor, že materiály pro dračák mají mít patinu:)), ale kdyby někdo chtěl mít zadní strany čisté, je k dispozici i rub_jeden.pdf. Karet jsou zamýšlené pro velikost 91,5x62,5 mm (3x3 karty na papír A4), ale dají se zdravým okem přečíst i když se na A4 vytisknou v řadě čtyři. A drobné varování, když se vytisknou všechny, není to tak malý a skladný balíček, jak by člověk čekal:)
Užijte si je ve zdraví a klidně je šiřte dál.
Edhel
Autorská citace #54
28.12.2017 17:58 - ShadoWWW
Wow. Moc Díky! Skvělá práce. Gurney, dej to i sem, prosím.


Edhel píše:
že v překladu je kouzlo vedené jako "Hrnečku, vař!"

A není to náhodou "Ubrousku, prostři se!"? ;-)
Autorská citace #55
28.12.2017 18:03 - Merlin
Super...:) Jako DM to využiju...to listování v knize je náročné
Autorská citace #56
28.12.2017 18:18 - Log 1=0
Tohle je jedna z věcí, které jsem fakt toužil mít. Probírat se příručkou kvůli jednomu blbému kouzlu je jediná věc, která mě na DnD fakt štve. Díky, díky ti.
Autorská citace #57
28.12.2017 23:28 - efram
Díky moc
Autorská citace #58
29.12.2017 00:56 - Edhel
ShadoWWW píše:
A není to náhodou "Ubrousku, prostři se!"? ;-)

Ubrousku, hrnečku, na štičí přikázání... Já jenom vím, že takovou jitrničku ještě svět neviděl:) Jak jsem říkal, používáme jiný překlad pro název tohodle kouzla, tak se mi tvůj originál vykouřil z hlavy a jen jsem si pamatoval, že to byl odkaz na pohádku (což byl docela fajn nápad).
A samozřejmě, rádo se stalo:)
Autorská citace #59
29.12.2017 10:07 - Tarfill
Jojo, i za mě jedna pochvala Edhelovi!
;-)
Autorská citace #60
29.12.2017 19:04 - Gurney
Edhel píše:
Ahojte, mám pro všechny hráče DnD 5e takový malý vánoční dárek. Když jsem koukal na různé doplňky, co ke hře anglicky jsou, přišly mi docela sympatické karty kouzel (zvlášť když jsem začal hrávat za barda). Jenže ty pro český překlad neexistovaly - do teď:)
Na stránkách Lovců Veverek jsou ode dneška ke stažení a vůbec by mi nevadilo, kdybys je, Gurney, nahrál přímo na server d20 a stahovaly se rovnou odsud (kdyby se nedejDM s našimi stránkami něco stalo).

Přidáno, díky moc. Český překlad karet v původní grafice už existuje v podobě programu pro windows (k nalezení v článku - aplikace a generátory), ale i tak je to skvělé. Mimochodem, nemáte i tu 3x3 verzi pro tisk na A4?

Jinak to vypadá fakt hrozně pěkně, stylová zadní stránka s vysvětlivkama je fakt dobrý nápad. Něco takového jsem hledal, když jsem si připravoval postavy na pro OG a určitě to využiju. Jediná drobná věc je, že si nemůžu zvyknout, že ikona typického kouzelnického klobouku je vyhrazena čarodějům.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1069929599762 secREMOTE_IP: 3.237.46.120