Pravidla

LokiB
1.10.2016 16:54
Nové a zajímavé RPG systémy a moduly
Doslechli jste se o novém připravovaném RPG systému či modulu? Nové edici existující?
Podpořili jste přípravu nějakého na Kickstarteru či jinde?
Získali jste beta verzi či čerstvě vydanou kopii něčeho, o čem jiní nejspíš nevědí?
Narazili jste třeba na starší zapomenutý a obecně neznámý systém, který vás zaujal?
Podělte se s ostatními o informace!

Kolem se neustále objevují nové a nové RPG projekty, a asi nikdo nemá čas všechny dohledávat a zkoumat.
Budete-li mít pár slov k charakteristice, tím lépe.
20.1.2017 10:35 - LokiB
Vojtěch: ok. a z místně probíraných "resurekcí" bys to přirovnal k čemu? :)
20.1.2017 11:01 - Vojtěch
Já bych se spíš označení resurekce vyhnul, pokud to třeba není znovuvydání White Wolf příruček Onyx Pathem, Battletechu od FASA přes FanPro nebo Catalyst, luxusní edice TSR příruček od Wizardů, nebo tak něco.

S&W je Retro-klon, zrovna tak jako DCC a další takoví výlupci.
20.1.2017 11:07 - LokiB
Vojtěch: respektuji tvoji korektnost. ke kterému zde probíranému retro-klonu DrD bys to přirovnal? mně ta aktivita připomínala to, o co se snažili zde i vedle (jedna kostka vládne všem) někteří další ... tedy "připravit systém, založený na nejmenovaném původním produktu, s původním duchem, ale aktualizovanými vybranými postupy". jen za poslední týden tu byli probírané asi 3-4
20.1.2017 12:14 - Vojtěch
Já bych S&W 3E k jeho starší edici přirovnal spíš k DrD 1.6 (hezčí obrázky, minimum oprav), než k nějakému z DrD klonů tedy. Pokud bych měl srovnávat S&W a oDnD, tak bych musel sáhnout k podobnostem 3E a True20 třeba, nebo 3.5 a Pathfinder Core. O podobnosti probíraných pohrobků DrD s jejich předlohou bych spíš viděl srovnání DrD a oDnD, nebo oDnD a DCC. Jiné kostky a vnitřní mechaniky, podobná jména a snaha o stejný feeling.
20.1.2017 12:39 - LokiB
nemyslel jsem SaW 3E k jeho starším edicím, ale k jejich pravzoru, na který se imho odvolávají, tedy oDnD
20.1.2017 12:51 - Vojtěch
Vojtěch píše:
Pokud bych měl srovnávat S&W a oDnD, tak bych musel sáhnout k podobnostem 3E a True20 třeba, nebo 3.5 a Pathfinder Core.
20.1.2017 13:57 - LokiB
ok, nedostanu to z tebe :) resp. si to přeložím jako zprávu: "srovnání S&W a oDnD s pokusy úprav/nových verzí/... DrD neumím udělat"
20.1.2017 13:58 - Gurney
Swords&Wizardry je v podstatě přepis původního D&D Whiteboxu + suplementu Greyhawk do jedné knihy, s nějakými nejčastěji používanými variantami pravidel v rámečcích.
20.1.2017 14:21 - Vojtěch
S&W a oDnD jsou lehká evluce. DrD původní a jeho nové verze i pokusy si nejsou systémově a ani koncepcí nijak zvlášť podobné. (Ty co jsem viděl, ne že bych četl všechno). Míru podobnosti jsem se pokusil vyjádřit výše. Pokud jsi očekával srovnání jednotlivých prvků, tak to je asi na jinou diskuzi s širším osazenstvem.
20.1.2017 14:57 - ShadoWWW
Jj, rozdíl asi jako mezi DrD 1.2 a DrD 1.6. Bylo to zkrátka o tom, že využili OGL 3E a přepsali pravidla DnD svými slovy a přidali pár variantních pravidel.
22.1.2017 00:12 - Pastýř
Shadowww
Píše:
A hlavně: Je možné aktuálně v ČR zvětšit trh s RPG?


Domnívám se, že aktuálně ne. Je možné že stolní RPG ještě zažijí boom, ale ten by byl dán jinými, vnějšími faktory. Myšleno faktory mimo RPG komunitu.
A v takovém případě, bude kvalita systému druhořadá záležitost a lidé budou hrát to co zrovna bude IN.

Jen pro zajímavost. Je někde dostupná informace, jak velké procento populace hraje RPG ve státech?
Pokud tady byla hráčská základna v době největšího rozkvětu cca 1%, je tam základna výrazně větší?
22.1.2017 11:27 - LokiB
Pastýř: co vím, tak před lety dělalo WoTC suervey na toto téma. Bylo tedy mnoha lidmi kritizováno za blbou metodologii atd. ale lepší imho nikdo nedělal

http://www.seankreynolds.com/rpgfiles/gaming/WotCMarketResearchSummary.html
3.2.2017 21:04 - Maelik
Stojí za zmínku:
http://www.basicfantasy.org
10.2.2017 14:12 - Teron
Tarfill píše:

Já jsem si říkal, kde se mi v odkazech na web vzal referer z d20.cz...no možná kdybyste zkusili kontaktovat přímo ten web (který je můj), tak bych vám řekl, že popis kontinentů je jen zběžný a předběžný, že je ten svět postupně dotvářen, že první kniha z něj je u nakladatele...a dost dalších věcí. Problém je, že pokud nikdo nereaguje přímo tam, tak chybí motivace k aktivitě - to, že jsem se mrkl sem, je opravdu náhoda;-), většinou komentuju věci ve skupině pro začínající spisovatele na FB.
10.2.2017 14:38 - Tarfill
Teron píše:
nikdo nereaguje přímo tam, tak chybí motivace k aktivitě

Jo, to je docela oboustranné téma pohledu.
Já zase totiž nemám větší motivaci něco popisovat a vytvářet zase na Tvém webu.
Proč?
Sparkle se v této diskuzi zeptala jestli to známe, tak jsem jí v této diskuzi také zareagoval.
Navíc, vzhledem k tomu (jak jsem psal), že mnoho věcí z roku 2016 jsem tam neviděl, získal jsem tak dojem, že ten web zrovna dvakrát neběží, moc se na něm nepracuje a že tudíž ani nemá cenu tam něco psát, protože by to bylo jako "kopání do mrtvoly."
Nehledě na to, že si radši počkám, až to bude prohlášené za hotové (a budou pro mě zodpovězeny podivně logické body, které jsem jako příklad již také uvedl).
Pak si to rád přečtu a vyjádřím jakoukoliv konstruktivní kritiku.

Tak se Terone snaž, až to bude hotové, dej sem vědět a já se na ten Tvůj svět podívám znovu... ;-)
20.2.2017 20:22 - PetrH
Už jste někdo zahlédl nový projekt mytaga nebo zde
21.2.2017 12:51 - Tarfill
No, to by asi stálo za vyzkoušení... takhle obsáhlý gamebook se často nevidí...
22.2.2017 23:12 - Maugir
Götterdämmerung v angličtině vypadá zajímavě (a pár hodin po spuštění má na KS splněno skoro 5/6 finančního cíle).
14.3.2017 10:57 - Gurney
Honey Heist
ENWorld píše:
Grant Hewitt, who runs a Patreon here, has posted an awesome one-page RPG called Honey Heist. You play a criminal bear, and you have two stats: CRIMINAL and BEAR. Hewitt describes it as "A roleplaying game in which you are a bear with a plan, but unfortunately you are also a goddamn bear, so let's see how that goes." He posts a one-page RPG each month, and co-wote the most recent edition of the Paranoia RPG.
24.3.2017 15:51 - B1rd
nazdar! snad to nebude uplne mimo napsat sem, ale mohl by mi nekdo dat tip na nejake zajimave rpg posledni doby. pnp rpg hry sleduju vzdycky co par let, protoze me zajima jak se to vyviji a co je novyho. semtam si i koupim knihu, kdyz to vypada pekne. naposledy jsem koukal na 5 edici a jeste predtim mi hodne zasadni prislo 13th age (kde byla spousta peknych mechanik a principu co jsem do te doby neznal). objevil se za posledni roky nejakej novej podobne uspesnej system na co bych se mohl kouknout?

zkousel jsem si googlit top RPGs za urcity rok, ale je toho fakt hodne a spis dam na doporuceni. (muze to byt i setting - naposledy se mi libilo hodne Primeval Thulle). Slysel jsem ze k te nove Conan hre bylo i rpg v nejake drazsi edici, mel nekdo moznost na to nahodou kouknout)?

Jestli je to mimo misu, tak to smazte. Thank you

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10216403007507 secREMOTE_IP: 107.23.156.199