Pravidla

LokiB
1.10.2016 16:54
Nové a zajímavé RPG systémy a moduly
Doslechli jste se o novém připravovaném RPG systému či modulu? Nové edici existující?
Podpořili jste přípravu nějakého na Kickstarteru či jinde?
Získali jste beta verzi či čerstvě vydanou kopii něčeho, o čem jiní nejspíš nevědí?
Narazili jste třeba na starší zapomenutý a obecně neznámý systém, který vás zaujal?
Podělte se s ostatními o informace!

Kolem se neustále objevují nové a nové RPG projekty, a asi nikdo nemá čas všechny dohledávat a zkoumat.
Budete-li mít pár slov k charakteristice, tím lépe.
Autorská citace #22
19.10.2016 06:03 - Colombo
Zkusil někdo ten nový Shadowrun anarchy?
some text or whatever
Autorská citace #23
19.10.2016 06:11 - Vojtěch
Mám ho v merku, ale ještě jsem se nerozhoupal ke koupi. Přece jen Vánoce na krku, přístroje v domácnosti stávkují, předplatné dochází tak finance míří jinam.
Autorská citace #24
19.10.2016 06:49 - ShadoWWW
Apes Victorious - nová hra ve stylu Planety opic od Goblinoid Games (autoři OSR hry Labyrinth Lord).
Autorská citace #25
16.11.2016 23:19 - LokiB
Sharp Swords - Sinister Spells další jednoduchý systém, který autoři uvádějí jako: A Sword & Sorcery Rules Light Role Playing Game with Old School Spirit
Autorská citace #26
6.1.2017 13:57 - LokiB
Znáte: Kingdom Death: Monster?

Celkem úspěšná kickstater kampaň na deskovku :)
Autorská citace #27
16.1.2017 11:23 - Plz
Víte někdo něco bližšího o tomto: http://dracihlidka.cz/
Autorská citace #28
16.1.2017 11:44 - Gurney
Vypadá to zajímavě.
Autorská citace #29
16.1.2017 11:54 - Colombo
Hmm, to je Drd 1.6+? Nebo DrD 1.6 2? Vypadá to jako reakce na DrD 2, na druhou stranu autor tvrdí, že nemá rád rulelawyery, takže to asi nebude DrD +2. Možná snad DrD 2+? Ale to spíš ne. Doufám, že tomu nebudou říkat DrD 1.7, to se totiž blíží DrD 2.0 a to pak začíná být malinko komplikované.
Autorská citace #30
16.1.2017 12:17 - Sparkle
Vypadá to působivě, takhle z tý prezentace, kde ještě pravidla nevisí. To ale Končina působila taky.
Autorská citace #31
16.1.2017 12:22 - Tarfill
O dračí hlídce jsem do teď nic nevěděl. A po přelétnutí jejich webu si myslím, že to bude přesně jak píše Colombo, tedy nic převratného...
Uvidíme, s čím autoři přijdou...
Autorská citace #32
16.1.2017 12:25 - Jarik
Já nebudu zatím hodnotit projekt.
Za mne je spíše pozitivní zprávou, že jak hlavní autor (Tirus), tak jeden z členů (Quarion) jsou (nebo byli) PJ na GC.

Pro mnohé to mnoho neznamená, ale pro mne stále ano.

Nečekal bych výtvor pro 21.stol., ale spíše reinkarnaci věci starší.
Ale popravdě, hrajete ještě někdy Prší nebo Člověče, nezlob se? Já jo.
Autorská citace #33
16.1.2017 12:41 - Tarfill
Jarik píše:
hrajete ještě někdy Prší nebo Člověče

Tyo, chlape, když se nad tím zamyslím, tak tyhle dvě hry jsem nehrál už fakt dlouho...
Vzhledem k tomu, jaká je konkurence a co člověk ještě neobjevil, jsou pro mě tyhle hry už docela mimo mísu...
Autorská citace #34
16.1.2017 13:33 - LokiB
Jsemť velmi zdrženlivý, když v ofiko prezentaci čtu věty jako "Naštěstí mně několik známých ..." ;)
Ale ok, to jsou drobnosti, které by mohl vychytat v pravidlech korektor.
Trochu se bojím toho sjednocení mechanik ... to je takový mor dnešní doby :P
Autorská citace #35
16.1.2017 15:34 - Malabar
Dračí hlídka relativně nedávno (cca listopad 2016) psala na FB profilu, že s tim končí. Koukám, že teď už je vše z té doby (a doby před) smazané a jede to dál.
Autorská citace #36
16.1.2017 16:26 - sirien
Bohové au.

Píše:
V Dračí Hlídce tak můžeš hrát doslova COKOLIV. Pravidla tu nejsou od toho, aby tě omezovala, ale aby ti pomáhala.

(poté, co sem se dočet, jak tam je 7 ras a 6 povolání)

Píše:
Pravidla se netiskly a nešly nikde sehnat. Zajímalo mně, zda se to ještě změní.

-a, -a, mě

Píše:
zároveň jsme chtěli dobře navázat na klasiku. Vrátili jsme se proto ke zdroji, podle kterého Dračák vznikl. K prastarému originálu Dungeons and Dragons.

...nestačí si vzít překlad 5e?

Píše:
Chceme, aby vynikala hratelností a navázala tam, kde původní DrD skončilo.

...nečet sem zrovan něco o vracení se ke kořenům původního DnD?

...

Píše:
Jde o originální, ryze český projekt.

vážně?

Píše:
Následně si pomocí kostky naházíš atributy postavy, které určí, jak jsi silný, obratný a podobně.


odkaz "herní rasy" mě právě poslal na hlavičku webu, rasy nikde... (možná by to url mohlo místo na #top vést na #rasy - to fakt není tak těžké přepsat, vážně ne)

(já bych to normálně asi přehlíd, ale na webu kde mě v úvodu autoři požádají o finanční podporu a mluví až o částkách jako 5000+ bych čekal nějaké standardy prezentace, jako třeba nezprzněné vnitřní odkazy)

Ta stereotypizace popisů ras mě až bolí.

Download sekce prázdná (zato příslibů hromady dobrodružství a pomocných mobilních aplikací atd. hafo, jako u všech podobných projektů předtím, než umřou...)

Nastřelenej design příručky je zjevnej rip-off DnD 3e...


TLDR: je to DrD 1.8 s gnómama místo hobitů a obrama místo krollů, s přidanym knězem a s trochu větší pestrostí class díky zvláštním schopnostem podle DrDII.

ok... FAQ #1 "jaký je rozdíl mezi DrD a DH:

Píše:
Obě hry mají stejné základní atributy pro postavy – Sílu, Odolnost, Obratnost, Inteligenci a Charismu. Rovněž mají velmi podobné rasy a povolání. V Hlídce si však můžeš zkusit povolání kněze a rasu hobita a krolla nahrazuje gnom a obr.



...mám takové tušení, že tu skončíme s třemi verzemi DrD, překladem DnD, Jeskyněma a drakama, duchama Stínu meče a Pána prstenů a Hrdinů fantasy...

Nějak mám pochybnost o smysluplnosti takové koncentrace generických hero-fantasy pravidel na jednu republiku (s tím, že ostatní žánry a styly sou pokryté dost pochybně).

Na jednu stranu je hezké, že má tolik lidí zájem něco udělat, na druhou stranu je trochu smutné, že všechna ta tvorba padá na jednu hromadu kde se pak plete jedno přes druhý a žere si to navzájem prostor.
Autorská citace #37
16.1.2017 16:32 - York
sirien píše:
všechna ta tvorba padá na jednu hromadu kde se pak plete jedno přes druhý a žere si to navzájem prostor.


Neřekl bych. Před oznámením práce na JaD si to mohlo žrát prostor tak maximálně s DrD+. A celkem chápu, že když někdo má rozpracovaný projekt, kterému věří, tak ho nezabalí jen proto, že se někdo rozhodl vydat mírně upravený překlad DnD 5e.
Autorská citace #38
16.1.2017 16:33 - Jarik
Tak jsem si přečetl Sirienův příspěvek #36 a... snad poprvé pochopil co píše a rovnou s tím i souhlasil.
Na první přečtení :D

pozn: To ale nemění nic na mém předchozím příspěvku :)
Autorská citace #39
16.1.2017 16:34 - sirien
LokiB píše:
Trochu se bojím toho sjednocení mechanik ... to je takový mor dnešní doby

Jen tak ze zájmu... to děláš trollingovej phishing a čekáš, kdo se nechá vyprovokovat, nebo si propadl nějaké duševní regresi a prožíváš si pubertální období vzdoru kdy musíš mít pravdu a všechno co říkají ostatní je prostě pitomost protože oni tomu přeci vůbec nerozumějí?

Já jen že to jsou asi tak jediná dvě vysvětlení pro Tvojí neustálou snahu revolučně brojit proti celému vývoji RPG designu a vágně relativizovat všechno, co Tvůj pohled rozporuje, která mě napadají...
Autorská citace #40
16.1.2017 16:44 - ShadoWWW
Minimálně prezentace vypadá zajímavě a těším se, jak to bude vypadat na papíře.

Jako jo, trochu se bojím, co mohlo vzniknout z BECMI, pokračování DrD a vlastní inovace, ale zas pokud jsou v týmu PJové, kteří vedli hry na GC, tak by se mohli trefit do vkusu minimálně hráčů DrD na GC (a to je poměrně slušné číslo). Taky mi je ten jejich přístup tak nějak sympatičtější než nekonečná diskuze o Remaku DrD na RPG F, kde z toho nakonec reálně nic nebylo.

Pokud to má být přímý nástupce DrD, pak mi jen není jasné, proč tam nedali přímo hobita a krolla. Přece jen gnóm a obr ve mně vyvolává jiné konotace než hobit a kroll. (A schválně si všimněte, že i ten DnD gnóm má dnes poměrně blízko k asi nejikoničtějšímu gnómovi dnešní doby, WoW gnómovi, a je to něco jiného než klasický hobit.)

Sirien píše:
...mám takové tušení, že tu skončíme s třemi verzemi DrD, překladem DnD, Jeskyněma a drakama, duchama Stínu meče a Pána prstenů a Hrdinů fantasy...

Tak ono i DnD má ve světě poměrně dost klonů... Své publikum si to najde. Přeji jim úspěch a modlím se, aby to bylo na hony vzdálené Astrálnímu doupěti a Končině.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07018518447876 secREMOTE_IP: 34.205.142.9