Pravidla

Demonica
21.12.2018 10:56
Autorská citace #21
4.1.2019 09:51 - MartinCZ
ShadoWWW píše:
Při každotýdenním hraní (s občasnými výpadky) počítej minimálně půl roku, ale spíš rok.


Kolik hodin jste měli na sezení?
Autorská citace #22
4.1.2019 10:13 - ShadoWWW
Naše skupina to zatím nehrála, ale vím to z doslechu skupin, co to hráli (a ty mívají čtyřhodinová sezení).
Autorská citace #23
7.1.2019 11:08 - Jerson
Když to čtu, není mi jasné, zda Barovie je vesnice, nebo celá země.
Autorská citace #24
7.1.2019 11:16 - Jarik
Jerson: str.4 (obsah)
Kapitola 2 - Země Barovie
Kapitola 3 - Vesnice Barovie
Autorská citace #25
7.1.2019 12:19 - Jerson
Hm, a dočtu se o nějakém důvodu, nebo je to kvůli nějakému metahernímu zjednodušení?
Autorská citace #26
7.1.2019 12:20 - LokiB
Jerson: obojí. Barovia vesnice, u které měl Strahd von Zarovich svůj hrad, a když se i se svým okolím přemístila do Ravenloftu, tak byl tento název použit pro celé domínium, kterému Strahd vládl. Tím, že Ravenloft je na tato domínia obecně rozdělen, má toto stejné jméno jako ta vesnice.

Je to celé z historie Ravenloftu, třeba zde
Autorská citace #27
7.1.2019 12:40 - Jerson
Ok, takové vysvětlení dává smysl (alespoň metaherně :-) )
Autorská citace #28
7.1.2019 13:35 - Jarik
Mně osobně to přijde právě naopak (podle téhle verze pro 5e). Území, které Strad dobyl pojmenoval Barovie podle svého otce. Usídlil se v ní, a posléze se oblast přenesla do Stínopádu.
Ta vesnice se jmenuje tak jak jmenuje, protože je nejblíž hradu.
Safra... dyť si ten termín stačí dát v textu hledat, a přečíst větu před a za výskytem. A nemusíme tu vést metaherní vysvětlování. :)
Autorská citace #29
7.1.2019 14:04 - Jerson
166 výskytů není úplně nápomocných pro rychlé pochopení :-)
Autorská citace #30
7.1.2019 18:40 - LokiB
Jarik: podle mě to v originálním Ravenloftu bylo tak, jak jsem popsal, ale mohlo se to s edicemi změnit (případně se mohu plést).

Vysvětlení, že vesnice se jmenuje Barovia, protože je nejblíž hradu Ravenloft, mi moc smysl nedává :)
Autorská citace #31
7.1.2019 22:27 - Kropy
LokiB Proč ne? Je to sice dost zjednodušeně řečeno, ale minimálně z historie našeho světa to máme dost dobře zdokumentováno např. u ostrovů v Karibiku jestli mě paměť neklame se dost často to "největší", nebo správní město celého ostrovu jmenuje stejně jako ten ostrov. Teď jak vlastně píšu tak mě napadá rovnou Mexiko, což sice ostrov není ,ale princip je stejný, kdy hlavní město je taky Mexiko, resp. Mexiko-město pokud by se to mělo přeložit do češtiny což zní příšerně. :D

Můj názor a také se můžu mílit je že Strad nazval zemi Barovia v ní postavil hrad Ravenloft a okolní vesnice/osada se ,protože to bylo "správní" centrum Barovie ,nazývá po celé zemi (než mi začnete odporovat velikostí a počtem místních obyvatel tak vím, že jsou v Barovii větší osady resp. i město, ale to nic nemění na tom, že správní centrum, případně hlavní město nemusí být nutně největším městem).
Autorská citace #32
7.1.2019 23:09 - LokiB
Kropy: Já vycházím z materiálů k Ravenloftu k ADND. A Gazeteer volume I k třetí edici DnD, kde je Barovii, včetně celkem detailní historie, věnovaná celá kapitola.
Autorská citace #33
8.1.2019 00:07 - Kropy
LokiB: Teď jsi mě možná nepochopil, nebo já nechápu proč zdůrazňuješ odkud čerpáš... :) Jestli je tam tomu věnována celá kapitola a je tam zmíněno přesně proč se obojí vesnice i oblast jmenují stejně, pak to chápu, ale pokud to tam není přesně řečeno můžeme spekulovat a myslím si, že Jarikova možnost resp. mnou poupravená Jarikova možnost je stejně pravděpodobná jako ta tvoje (podle tohoto konkrétního překladu dokonce pravděpodobnější Stradovo prokletí píše:
Strád, uchvácený půvabnou
krásou svého nejnovějšího úlovku a dychtivý utéct stínu
odkazu svého otce, udělal z údolí svůj domov a pojmenoval
ho po svém otci, zesnulém králi Barovovi, Barovie.
, ale abych nebyl suchar dneska už stejně jdu spát zítra se zkusím porozhlédnout i v tebou zmiňovaných materiálech k ADND, a pokud najdu opak uznám, že pravdu máš ty ;) )
Autorská citace #34
8.1.2019 14:52 - Jerson
Koukám na plánek Rychtářova domu, a něco bych napsal, ale fakt se bojím, jakou debatu by to zase vyvolalo.
Autorská citace #35
8.1.2019 14:57 - Log 1=0
Nechceš si třeba založit separátní diskusi?
Já třeba tvé rozbory čtu rád, ale je pravda, že vždycky dané téma hrozně unesou a zabijí, což je ne vždy žádoucí. A můžeš dát varování o vstupu na vlastní nebezpečí, aby bylo jasno, že to hodnotíš ze svého pohledu a stylu.
Autorská citace #36
10.1.2019 11:11 - Jerson
Musím říct, že na čtení tohoto dobrodružství jsem se těšil, ale Baronův dům mě opravdu znechutil a dost by mě zajímalo, jak ho která skupina hrála.

Dokonce i když se oprostím od zjevně nerealistických prvků, pořád mi zůstanou otázky, jak je to tedy s Izekem, jak zabránit hráčům v rabování knihovny, jak odpovědět na případné otázky ohledně fungování domu...
Autorská citace #37
10.1.2019 11:21 - shari
Jerson píše:
Musím říct, že na čtení tohoto dobrodružství jsem se těšil, ale Baronův dům mě opravdu znechutil a dost by mě zajímalo, jak ho která skupina hrála.

Asi ti to moc nepomůže, ale...
Já to dobrodružství hrála dvakrát (jednou jako hráč a jednou DM) a ani v jednom případě jsme se dovnitř nedostali. No, v jednom z těch případů se nám omylem povedlo vyvolat vzpouru a když jsme se po dvou týdnech vrátili zpátky do města, zjistili jsme, že měšťani ten dům vyrabovali, vypálili a zbourali...
Autorská citace #38
10.1.2019 11:32 - Jerson
To řeší skoro všechny mé výhrady - hráči na ně nenarazí a tak jim nemůžou vadit :-)
Autorská citace #39
28.1.2019 08:49 - Demonica
Nahrána nová verze s drobnými opravami.
Autorská citace #40
21.2.2019 12:08 - Demonica
Nahrána další verze s drobnými opravami.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070243120193481 secREMOTE_IP: 54.205.238.173