Pravidla

ShadoWWW
31.12.2018 13:24
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Melfs minute meteors přeložit jako

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 4 bodů.
Melfovy drobné meteory (současný překlad)kladné body326
Melfova meteorická minutkakladné body82
Melfovy minutkové meteorykladné body27
Melfovy miniaturní meteorykladné body27
Melfovy malé meteoritkykladné body12
Melfovy meteorkykladné body52
Melfovy malé meteorykladné body18
Melfovy maličké meteorykladné body13
Melfova meteorická minutkakladné body30
Autorská citace #81
20.3.2019 21:28 - Šaman
Maelik: To je v InDesignu, nebo v tom online GM Binderu?

Namátkou:
Některá písmena fontů v nadpisu jsou nahrazena jiným (é, ř - třeba Hněv přírody).
Autorská citace #82
20.3.2019 21:41 - pilchowski
InDesign to nejni (viz metadata)
Autorská citace #83
20.3.2019 21:45 - Maelik
Homebrewery.

GM Binder po mě chce založení účtu, InDesign prachy.
Homebrewery nechce ani jedno, na druhou stranu, jse tam ten problém s českými znaky, což je dáno tím že byl na scéně léta před GM Bindrem.

Nicméně, narozdíl od GM binderu umožňuje sdílet práva k upravování obsahu, takže jsem Panu Bačovi mohl prostě poslat klíčky ke korektuře a mohli jsme se tak vyhnout přeposílání souborů tam a zpátky. Google Docs by asi zvládl to samé, ale ten zase nevypadá tak dobře. Plus, Homebrewery běží v markdownu, takže když se text naformátuje tam, tak se mnohem snáz dá začlenit třeba do toho srd co tu vzniká.
Autorská citace #84
20.3.2019 21:53 - Šaman
Aha, jasný. Takže si odškrtávám jednu věc, co jsem chtěl udělat - zjistit, jestli v HomeBrewery nebudou soubory menší. Nemyslím si.

HomeBrewery jsem moc do hloubky nestudoval, ale opravdu tam nejde importovat vlastní font? Jinak přemigrovat na GMB není asi problém. Účet to chce, ale kdyz se pak přihlásím, mám všechno pohromadě. A kód sdílet mohu taky. Sice nevím, jestli i k úpravám, nebo si někdo další musí udělat fork (zkopírovat k sobě a pracovat na své kopii), ale zdroják je viditelný.
Autorská citace #85
20.3.2019 22:06 - Maelik
Šaman píše:
HomeBrewery jsem moc do hloubky nestudoval, ale opravdu tam nejde importovat vlastní font?


Pokud vím tak ne.

Šaman píše:
A kód sdílet mohu taky.


To jo, ale v Homebrewery není soubor vázaný na účet. Kdo má link na úpravu, ten upravuje. V GMBinderu, tipuju, i po sdílení kódu musíš k úpravě mít účet. U Homebrewery ne.

Šaman píše:
Jinak přemigrovat na GMB není asi problém.


Ne nějak zvlášť veliký..v zásadě mají jen jiný kód na konec, případně přepůlení, stránky. Takže bych to možná mohl během zítřka zvládnout. Případně, pokud by se ti do toho chtělo, tady je zdrojový text. Koneckonců, když už ten účet u GMBinderu máš... :-)
Autorská citace #86
20.3.2019 22:30 - Šaman
No, tohle už je ten výsledný kód z HB? Je tam dost syntaktickych chyb - třeba zvýrazněná slova - kurzíva a tučná - jsou mezi jednou, resp. dvěma hvězdičkami, ale někdy je za slovem mezera a ty dvě hvězdičky jsou nalepené až na další slovo. Což GMB parser nebere. (Proto tolik slov mezi hvězdičkama.)

Takže po nahrazení konců sloupců a konců řádků a doplnění hlavičky s českými fonty to vypadá takhle. Bude to chtít projít a doladit. Ale myslím, že potenciál to má - už jen kvůli těm fontům. To jiné é a ř je grafické peklo.

P.S. A Velikost je úplně stejná (22.4 MB). Ta uploadovaná (4.2MB) je zkomprimovaná tímhle: https://www.ilovepdf.com/compress_pdf

Xanathar rozbitý v GM Binderu.

P.P.S. Aha, ty máš kratší stránky. Přestyluju to na A4.
Autorská citace #87
20.3.2019 22:44 - Maelik
Šaman píše:
No, tohle už je ten výsledný kód z HB? Je tam dost syntaktickych chyb


Je to finální kód. Chyby vznikly někdy během manuálního psaní hvězdiček. Kde to bylo i na HB moc, tam jsem to opravil, kde to HB nechalo v klidu, tam jsem to tehdy přešel. No a pak jsem to už nekontroloval.

Jinak ta komprese zřejmě slisovala několik posledních stránek dohromady, soudě podle rozbitého textu a toho, že to má jen 18 stran místo 25.
Autorská citace #88
20.3.2019 22:46 - sirien
jestli to máte rovnou v MD tak to je boží :)

Jinak do článku to pak nahodim zejtra.
Autorská citace #89
20.3.2019 22:52 - Šaman
V MD to je, ale…
Přepis aby to slušně vypadalo v MD bude stejně, jako v GMB chtít jedno odpoledne ručního doladění, vyházet značky specifické pro HB apod. Do MD to půjde snáz, není potřeba umisťovat obrázky, stačí je vymazat.

Maelik píše:
Jinak ta komprese zřejmě slisovala několik posledních stránek dohromady, soudě podle rozbitého textu a toho, že to má jen 18 stran místo 25.

Nn, to bude nějaké nezalamování stránek, či co. Originál i zkomprimovaný jsou úplně stejné, jen některé obrázky v nižší kvalitě (ale dá se nastavit nižší úroveň komprese.)
Autorská citace #90
21.3.2019 02:57 - Šaman
Takže - do strany 7 je to přeformátované a ten konec jsem předběžně opravil z nejhoršího. Už to má taky 25 stran a správné dělení sloupců.

Navrhoval bych nedělat ty staty kouzla jako seznam, bude tam celkově míň teček a některé delší popisky se vejdou na jeden řádek.

Nicméně na stránce 8 přišel šok. Každý obrázek je překryt mnoha desítkami malých skvrn, které dělají ten otrhaný efekt. Jeden obrázek a třeba 40 skvrn, každá maličko posunutá a jinak natočená. Dohromady jich jsou v tom dokumentu stovky! To je absolutně nevhodné řešení jak na velikost souboru (však má taky přes 20MB) a na přehlednost kódu je to snad ještě horší.

Jedna možnost, kterou teď používám v dokumentech já, je použít už hotové průhledy a půlstránky, jen je pak posunout, nebo ozrcadlit. Jeden obrázek + jedna, maximálně dvě masky přes něj. Ty masky jsou popané a odkázané na začátku toho dokumentu: https://www.gmbinder.com/share/-L4Yt8ZSxmhwqt--yNRT

Ovšem i tohle dělá mnohamegové soubory. Úplně nejlepší řešení je asi připravit obrázky předem a jen je vlepit už poloprůhledné do dokumentu. Tím, že se připraví přímo na míru se může optimalizovat velikost už v tom grafickém editoru. Na to se teprve chystám - došel jsem k závěru, že nejdřív si připravím dokument včetně alespoň základních korektur a teprve až budu mít jistotu, že mi nebudou přibývat odstavce, pak rovrhnu design a připravím obrázky do volných míst.


Ještě by mě zajímalo - to jsou originální obrázky, nebo stažené? Některé by se asi daly napozicovat lépe, třeba toho prvního temného elfa na stránce 6 bych dal níž a asi ozrcadlil.

A ještě jedna věc - Xanathar má jiný podklad - méně žlutý, jiné linky na konci stránky. Chceme to v tomhle stylu, nebo tak jak to je teď?


Pracovní verze

Dodatek: Jo a mám připravené i téma k tisku. Skryje obrázky, pozadí a vygeneruje černobílý dokument. Byl by o něj zájem?
Autorská citace #91
21.3.2019 06:06 - Pan Bača
Maelik, Šaman - Omrzliny a Tenserova proměna měly blbě odskok prvního řádku pod Povoláními - opravil jsem to v HMB (zarovnání bylo v celém odstavci odskočené)

A u omrzlin, ledového, plamenného a větrného pláště jsem ještě prohodil pořadí povolání (tak snad už tam toho moc nebude).

Šaman - šlo by něco udělat s odskokem prvního řádku pod povoláními? Měl by být zarovnaný stejně jako řádky nad ním (tzn. Vyvvolání:, Povolání: atd.)
Autorská citace #92
21.3.2019 12:07 - Maelik
Šaman píše:
Navrhoval bych nedělat ty staty kouzla jako seznam, bude tam celkově míň teček a některé delší popisky se vejdou na jeden řádek.


Nechci nic říkat, ale ty tečky tam v HB nebyly (viz ještě neopravené stránky, nebo ta moje verze). Byly tam jen značky toho že to má být zalomeno coby staty kouzla. Takže to bude problém v GMBinderu.

Šaman píše:
Nicméně na stránce 8 přišel šok. Každý obrázek je překryt mnoha desítkami malých skvrn, které dělají ten otrhaný efekt.


Bohužel, v Homebrewery se to jinak dělat nedá. Jestli má GMBinder lepší řešení, tak na něj možná v budoucnu přejdu.

Šaman píše:

Ještě by mě zajímalo - to jsou originální obrázky, nebo stažené? Některé by se asi daly napozicovat lépe, třeba toho prvního temného elfa na stránce 6 bych dal níž a asi ozrcadlil.


Tak nějak oboje. Něco jsou originální ilustrace, které někdo uploadoval. Takže jsem je vložil zhroba tam, kde by měly být vzhledem k originálu (stínočepel k stínočepeli, mocný hrad k mocnému hradu, apod.)

Obrázek k plamenným šípům není z Xanathara, nicméně je od člověka, který dělal nějaké ty ilustrace v PHB a k jiným Wizárdím projektům. Kamenný plášť je prostě náhodný obrázek z netu, stejně jako ilustrace k zmámení obludy. Oba tam byly dány prostě proto,že jsem tam měl prostor na stránce, který byl příliš velký na to abych to tak nechal.

Ilustrace k posvátnému háji rovněž není originální, jedná se o obrázek z netu, který tam byl dodán prostě proto, že jak Boží chrám tak Mocný hrad mají ilustraci, ale na ten Háj nějak nevyzbylo.

Šaman píše:
A ještě jedna věc - Xanathar má jiný podklad - méně žlutý, jiné linky na konci stránky.


Za mě..klidně to dát do stylu bližšímu Xanatharovi. Alespoň se to bude lépe lepit dohromady. Já byl omezen prostě tím, že HB jiný podklad nemá.

Dodatek:

Hodně z rozložení textu bylo dáno velikostí stránky a tím, že jsem se snažil, aby a) kouzla zůstala v abecedním pořadí (primárně tedy po úrovních), b) aby byly pokud možno v jednom kuse. Tj. mnohdy jsem měl na výběr jestli kouzlo zlomit v půlce a druhou část mít na další stránce, nebo to na další stránku hodit celé, čímž na té předchozí vznikla mezera. Někdy to nebyla ani půlka, ale jen odstavec, nebo řádek. Tj. po zvětšení formátu by se teď mohlo na stránku vejít kouzel víc a tudíž by se daly vypustit mnohé z dodatečných ilustrací, nebo úmyslně zvětšené mezery (např. str. 14), které sloužily jako záplaty a maskování.
Autorská citace #93
21.3.2019 12:47 - Šaman
Pan Bača: Takže takhle? 1 strana přestylovaná

Maelik píše:
Bohužel, v Homebrewery se to jinak dělat nedá.

Vzhledem k tomu, že toto tvrzení je silně nepravdivé, tak začínám trochu pochybovat i o těch dalších omezeních HB.

No, tak tako tak - do těchhle obrázků se vrtat nehodlám. A rovnou říkám, že i na novém počítači se mi to PDF (i to tvoje původní) cuká, protože každý obrázek není jeden, ale padesát přes sebe. kdyby se ta samá úprava udělala v GIMPu a uložilo se to jako PNG s průhledností, tak je každý obrázek přesně jeden a dá se nalepit na libovolné pozadí.
(V takovém případě bych ale doporučil tu skvrnu nejprve převést na šedou, právě aby se dala nalepit na libovolně barevné pozadí a nezbarvovala okraje obrázků do žluta. Výsledný obrázek by byl univerzální průhledný, stejně jako třeba ten první temný elf.)
Autorská citace #94
21.3.2019 13:15 - Pan Bača
Šaman: paráda, přesně takhle.
Autorská citace #95
21.3.2019 13:39 - Maelik
Šaman píše:

Vzhledem k tomu, že toto tvrzení je silně nepravdivé, tak začínám trochu pochybovat i o těch dalších omezeních HB.


Jinak.Když jsem tenhle efekt chtěl poprvé využít (v rámci vytváření povolání Lékaře), díval jsem se v tom úvodním manuálu, dedikovaných diskuzích, atd. Jediné co mi vypadlo byl jakýsi post na redditu, kde prezentovali toto. Vzhledem k tomu, že ani v diskuzi nezmínili jiný postup, vedlo mě to k přesvědšení, že to Homebrewery jinak neumí. Resp. napadlo mě obdobné řešení jako tu navrhuješ, ale tehdy jsem nevěděl o žádných skladištích obrázků, které by nevyžadovaly účet a jen kvůli jednorázovému projektu se mi účet zakládat nechtělo. No a pak se mi tahle myšlenka v průběhu doby vytratila z hlavy.

Nicméně, ten rozpouštějcí rámeček samozřejmě v GIMPu udělat můžu. A během dneška asi i udělám a pošlu ti někdy večer hotové ilustrace.
Autorská citace #96
21.3.2019 14:01 - Šaman
Ok, chápu. I když - jestli jsi všechny ty skvrny pozicoval ručně, tak OMGs, klobou dolů. Do toho bych nešel. O to víc škoda, že je výsledek je velmi nevhodný.

HB a GMB jsou v tomhle stejné - princip je překrýt původní obrázek maskou, která zajistí ten vodovkový efekt. Ale je možné použít větší kusy tady, nebo tady.

Já používám kompromis - růžek nebo okýnko, které je okousané z obou stran (protože pod ním je tak jako tak pozadí a není tedy nutné by bylo přes celou stránku).

Tak jako tak to ale generuje hodně velké soubory, takže pokud bys to upravil v tom GIMPu, bylo by to super. Pak je to jeden obrázek, se kterým se dá hýbat aby si perfektně sedl na místo. A pokud trochu zoptimalizuješ velikost výstupního obrázku, mělo by to být i o dost menší. Jak jsem psal - pokud ten vodovkový efekt uděláš barevně neutrální, není problém pod to hodit pozadí, co se používá v Xanatharovi (to je o hodně chladnější, takže ta žlutá by rušila).
Autorská citace #97
22.3.2019 00:11 - Maelik
Šaman: Tak jsem se pokoušel o orámečkování v GIMPu.. tady je malá ukázka:



Dávám to sem, pro případ, kdyby k tomu byly připomínky, aby se to vyřešilo předtím, než orámečkuju všechny...
Autorská citace #98
22.3.2019 03:24 - Šaman
Můžeš sem nahrát PNG? Ten JPEG je průhledný jen binárně (a ani jsem nevěděl, že to JPEG umí), takže ty šedé fleky na okrajích jsou na žlutém pozadí šedé. Pokud by to byly průhledné, bylo by to ono.
Taky jsem koukal, že třeba u tohohle obrázku chceme šířku cca 450-500px, ale originál je třikrát větší. Resize přímo v GIMPu tak umí docela zmenšit velikost obrázku a potažmo výsledného PDF.
Se skvrnama jsem zatím neexperimentoval, jen jsem zkusil částečnou průhlednost základním štětcem a i to vypadá použitelně. <Edit: Tak i skvrny fungují, ale musí jít do alpha kanálu. Odkaz aktualizován.> Zkusil jsem nasadit a trochu upravit ten Xanathar theme a výsledek vypadá asi takhle. (Tady už je trocha ručního zalamování k doladění designu, ale obešlo by se to i bez toho.)


A vůbec - nedaji se získat originální obrázky? Jak se sázel Xanathar? To jsou obrázky z originálů, nebo něco postahované z netu? (Je tu vůbec někde originál k nahlédnutí?)
Autorská citace #99
22.3.2019 06:37 - Maelik
Šaman píše:
takže ty šedé fleky na okrajích jsou na žlutém pozadí šedé.

Takže..všechno funguje jak má?

Jinak ta šedá byla dlouhým experimentůváním vybrána tak, aby seděla do obou pozadí.. na jedovatě žluté pozadí nových komentářů to odladěno nebylo.

Šaman píše:
A vůbec - nedaji se získat originální obrázky? Jak se sázel Xanathar? To jsou obrázky z originálů, nebo něco postahované z netu? (Je tu vůbec někde originál k nahlédnutí?)


Originál Xanathar je k nahlédnutí ty víš kde. Jak z něj nějak elegantně vytlouct obrázky, to ti už neprozradím.
22.3.2019 07:16 - exi
Origo obrázky (s trochou štěstí i v PNG) jsou na dnd beyond. Když mi napíšete čísla stránek, někam vám to uploadu

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089675903320312 secREMOTE_IP: 3.83.87.94