Pravidla

ShadoWWW
31.12.2018 13:24

Melfs minute meteors přeložit jako

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 4 bodů.
Melfovy drobné meteory (současný překlad)kladné body326
Melfova meteorická minutkakladné body82
Melfovy minutkové meteorykladné body27
Melfovy miniaturní meteorykladné body27
Melfovy malé meteoritkykladné body12
Melfovy meteorkykladné body52
Melfovy malé meteorykladné body18
Melfovy maličké meteorykladné body13
Melfova meteorická minutkakladné body30
22.3.2019 10:22 - sirien
Hele... A má smysl to takhle moc řešit?

Až bude Xanathar komplet tak se to stejně udělá v InDesignu jako celek, ne?
22.3.2019 17:27 - Maelik
exi píše:
Origo obrázky (s trochou štěstí i v PNG) jsou na dnd beyond. Když mi napíšete čísla stránek, někam vám to uploadu


v originále to jsou stránky 153, 156, 159, 162, 164, 166, 169

Když už jsem v tom, originály těch dodatečných ilustrací jsou zde:
Plamenné šípy
Posvátný háj
Kamenný plášť (po odstranění drobného pozadí pak zde)
Zmam obludu


sirien píše:
Hele... A má smysl to takhle moc řešit?

Až bude Xanathar komplet tak se to stejně udělá v InDesignu jako celek, ne?


Mno, vzhledem k tomu, že ten GMBinder umí to pozadí z Xanathara, tak pokud se to udělá už teď dobře, tak se to pak dá hodit do hotového celku bez potřeby dalšího sázení.. takže smysl to má.
22.3.2019 17:30 - sirien
no nevim, z toho jak to tu řešíte mi přijde že to je spíš práce navíc. Zvlášť pokud už máte zdroj v markdown tak by to mělo jít do InD naimportovat proti předdefinovanejm stylům a dodat tam pak obrázky z DnD Beyond je už detail.
22.3.2019 17:35 - Maelik
sirien píše:
Zvlášť pokud už máte zdroj v markdown tak by to mělo jít do InD naimportovat proti předdefinovanejm stylům a dodat tam pak obrázky z DnD Beyond je už detail.



Dobročinosti se meze nekladou.
22.3.2019 18:14 - exi
Xanathar obrázky here
Kdyby vám blbnula průhlednost (což mě z nějakýho důvodu obrázky přímo z Beyond dělaly), tak to stačilo otevřít ve Photoshopu a znovu uložit v PNG. Pravděpodobně by to samý šlo i v jiným editoru, kterej umí průhlednost.
22.3.2019 19:27 - Šaman
Exi: Super, tak já to vidím tak, že se na to večer podívám. Zajímá mě i jak velký bude výsledný soubor, když jsou obrázky předpřipravené a rozumně velké.

Maelik: Použít to dohromady nepůjde, každý PDF bude mit úplně jiné zdrojáky, ale bude to verze v rámci koukatelného minima.

Sirien: Ten MD stejně chce projít a doladit napříč celým dokumentem, takže to bude asi i trochu příprava pro ten InD. Jen tam budou navíc nějaké zalomení řádku, stránky, obrázky a `<br>`. Nic, s čím by si neporadilo fulltextové replace.

Když už tak už - máte někdo obsah a úvod ke kouzlům?
22.3.2019 20:53 - Maelik
Šaman píše:
Když už tak už - máte někdo obsah a úvod ke kouzlům?


Wolf rozhodně dělal ty úvodní tabulky podle povolání. Vlastního úvodního textu je tam jen odstavec, nebo dva, ale ty zatím, pokud vím, nikdo nepřekládal. Je to dost krátký text, takže to možná stihnu přeložit ještě během dnešního večera. Radši bych to ale začlenil až po případné korektuře...
22.3.2019 21:18 - Šaman
Ok, já to myslel tak, že by z toho vylezla jedna kompletní kapitola. Která pro dost lidí bude mít cenu i samostatně - rozšíření kouzel.

A prpopo, dneska jsem se docela dlouho zakecal v copycentru ohledně tisku příručky. Tím, že ta naše PDF mají text jako font, nikoliv obrázek, tak by to mohlo být vytištěno velmi čistě. Ale prý je problém při tisku RGB, tiskaři to chtějí v CMYK. Takže otázka na ty, co dělají příručky v InDesignu - řešíte tohle, nebo ta výsledná PDF jsou jen pro elektronické čtení, nikoliv kvalitní tisk?
22.3.2019 21:50 - Maelik
Šaman píše:
Ok, já to myslel tak, že by z toho vylezla jedna kompletní kapitola. Která pro dost lidí bude mít cenu i samostatně - rozšíření kouzel.


Však jo. Ta kapitola v Xanatharovi začíná pár větami o tom, že tady jsou nová kouzla, že je může DM nechat hráče mít od začátku, nebo je začlenit do hry ve formě nějakého grimoáru, atd. Pak tam je seznam kouzel dle povolání, pak abecední seznam kouzel.

Wolf udělal ten seznam dlo povolání a úrovní.

Já udělal ten abecední seznam kouzel, až na to, že kromě abecedního řazení jsou ty kouzla řazeny i podle úrovní kouzel, protože mi přišlo praktičtější mít triky od strany 1 do strany 3, kouzla první úrovně zabírají strany 3-5, atd. než hledat každé kouzlo v celých 25 stránkách najednou.

Takže zbývá akorát ten úvodní text a bude to kompletní kapitola.
23.3.2019 16:22 - exi
Šaman píše:
řešíte tohle, nebo ta výsledná PDF jsou jen pro elektronické čtení, nikoliv kvalitní tisk?

Co Shadowww říkal, tak ten to dělá primárně pro tisk ve 300 dpi a snad tím pádem teda i ve CMYK (?). Já svoje věci směruju spíš jako e-booky, takže to komprimuju na 200 dpi, aby se to svižněji pohybovalo, a v RGB. Případný převod na CMYK by ale nebyl problém.
23.3.2019 21:58 - Maelik
Šaman: Přeložil jsem ten úvodní text k těm kouzlům. Měl bys to mít v PM.
23.3.2019 23:37 - Šaman
Jj, díky. Ještě mi chybí seznam kouzel - koukal jsem, že v tom PDF ke stažení (v članku ke kterému je tahle diskuze) je. Tu Xanatharovu poznámku nevím, jestli tam nacpu, ale to je asi jedno, když to pak půjde do InD.

A stránkování bude trochu jiné, ty oficiální obrázky jsou větší. Nebo do nich pak budu muset ještě vyříznout kus pro jeden vyšší sloupec.
24.3.2019 14:49 - Maelik
Šaman píše:
- koukal jsem, že v tom PDF ke stažení (v članku ke kterému je tahle diskuze) je.


To je ta Wolfova verze. Už jsem mu psal o zdrojáky..třeba se ozve.

Šaman píše:
Tu Xanatharovu poznámku nevím, jestli tam nacpu,


No vzhledem k tomu, že stránkováním se stejně bude hýbat a je i jiný formát.. třeba někde vyzbyde místo. ta poznámka je k celé kapitole, takže kam se vejde tam bude.
24.3.2019 17:17 - Šaman
Ok. Ten útržek na který se ty Xanatharovy poznámky píšou někdo máte? Ideálně ten okousaný ze všech stran a s okem - podpisem (třeba ze strany 13, 14 Toho místního přeloženého Xanathara).
24.3.2019 18:45 - Maelik
Wolf se ozval.. prý ti už poslal ty zdrojáky.
24.3.2019 19:12 - Šaman
Jo, díky. Má to jen jeden háček - nemám InDesign. Potřeboval bych ten seznam kouzel, myslel jsem že je také v MD (strany 147-149 originálu).

Jinak to nechám bez toho. A ten lístek k Xanatharovi si asi udělám svůj.
24.3.2019 20:11 - ShadoWWW
Já jsem pro pergamen použil tento podklad + tento symbol oka.

Pergamen teda používám v PSD formátu, ale sem jsem ho dal v PNG, který asi bude pro vás použitelnější. Vržený stín pergamenu dělám jako efekt přímo v InD, ne v PSD souboru.
24.3.2019 20:40 - Šaman
Ok, díky všem za haldu podkladů. Asi mi to stačí - měl bych mít všechno, abych to zítra dotáhl. Dneska musím trochu pohnout s prací, šéf se vrátí z dovolené a když najde v repoziráři Xanathara, nevím jak bude nadšen :D
25.3.2019 00:11 - Šaman
Takže výborně - šéf už psal, jak jsme na tom. S radostí jsem mu mohl říct, že jsem si místo programování hrál na grafika a kodéra. :D
Ten seznam kouzel se nějak špatně zalamuje, když není na začátku stránky, takže jsem si vypůjčil obázek ze sorcerera. Trochu jsem ho zvětšil, protože máme jiný rozměr stránky.
Jo a když už to má být zatím samostatny dokument, tak musí mít obálku. :)
Zbývá přeformátovat obsah a asi to bude docela použitelné.

V seznamu kouzel jsem našel jeden překlep: Maxmiliánova hliděná ruka, ale víc jsem text zatím neřešil.
Jo a za Slovo moci „bolest“ chybí mezera před závorkou.
25.3.2019 15:57 - Maelik
Poslal jsem ti hrubý MD toho seznamu kouzel...snad to ještě k něčemu bude, i když se zdá, že jsem přišel už trochu pozdě...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092303991317749 secREMOTE_IP: 52.90.50.252