Pravidla

ShadoWWW
31.12.2018 13:24

Melfs minute meteors přeložit jako

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 4 bodů.
Melfovy drobné meteory (současný překlad)kladné body326
Melfova meteorická minutkakladné body82
Melfovy minutkové meteorykladné body27
Melfovy miniaturní meteorykladné body27
Melfovy malé meteoritkykladné body12
Melfovy meteorkykladné body52
Melfovy malé meteorykladné body18
Melfovy maličké meteorykladné body13
Melfova meteorická minutkakladné body30
28.3.2019 03:14 - Šaman
Tak jsem trochu pokročil. Do diskuze:
- V seznamu kouzel jsem dal kouzelníka až nakonec, ač by měl být před paladinem. Ale kouzelník zabírá skoro celou stránku a naopak paladin má kouzel jen pár. Tak by byl za kouzelníkem takový ztracený. Námitky?
- Ilustrační obrázek má představovat vyvolání mocného démona. Jak moc hrajeme na autorská práva na obrázky a na používání jen obrázků z originálu? Když už jsem to dostal s těmi neoriginálními ohnivými šípy, tak předpokládám, že moc ne…?
- V originálu se kouzla zalamují - neřeší se jestli začínají v jednom sloupsi a končí v druhém, dokonce ani zalomení přes stránku jim nevadí. V tom co jsem dostal to bylo naformátované tak, aby se nezalamovala, ale zase tam bylo většinou dost bílého místa. Zkusmo jsem pár stránek zpracoval tak, aby se zalamovalo kdekoliv mezi odstavci. Mohu to takhle nechat, nebo chceme raději jen pár kouzel na stránku, ale celých?
- Jestli někdo chcete dělat korekturu, tak z tohohle už můžete. Text nekontroluju, jen když mi občas něco praští do očí. Třeba tam bylo několik nepřeložených "nec romancy". Předpokládám, že k dalšímu zpracování půjde přímo tenhle MD - je to poctitvě naformátované, originál byl hodně velký chaos. (Jo a hliděnou ruku už jsem opravil i v seznamu kouzelnických kouzel, i když v PDF ještě je - není třebaji hlasit.)
28.3.2019 06:06 - Pan Bača
Šaman: za mě
- kouzelník ok, s tím obrázkem je to supr
- ok
- kouzla určitě zalamovat, "bílé" strany vypadají divně
- zbylo tam ještě něco, co jsem už opravoval -> u omrzlin, ledového, plamenného a větrného pláště prohodit pořadí povolání (druid je před čarodějem, ač by to mělo být naopak). Seznamy kouzel jsem neprocházel, zbytek by snad už moc chyb mít neměl
28.3.2019 06:33 - krytah
Já bych se na ta kouzla zkusil během dneška, pokud nestihnu, i zítřka, mrknout.
28.3.2019 11:56 - Šaman
Pan Bača: Super.
krytah: Jestli myslíš na to co už je v tom PDF tak super, errdata asi piš sem. Jestli myslíš na nějaké zdrojáky mimo, tak na ně prosím nekoukej, ty už tam lepit nebudu. (Už to mám vsechno nalepené a poskládané, teď už jen formátuju a uhlazuju.)
28.3.2019 20:07 - Pan Bača
Šaman:
Kde zůstalo to necromancy? Já to ve zdroji nenašel (toho bych si snad všiml, četl jsem to nejednou).
28.3.2019 21:24 - Maelik
Pan Bača píše:
Kde zůstalo to necromancy? Já to ve zdroji nenašel (toho bych si snad všiml, četl jsem to nejednou).


Tipoval bych že v tom seznamu na začátku. Pár jsem jich tam objevil taky, ale měl jsem zato, že jsem je vychytal pomocí najít&nahradit v OpenOfficu..nicméně, nevím, jestli Šaman nakonec použil ten hrubý MD co jsem mu poslal, nebo si dělal vlastní z toho Wolfova.
28.3.2019 22:02 - Šaman
Ten souhrnný seznam kouzel mi poslal Wolf. Asi bych s tou korekturou počkal, teď už to nejdéle o víkendu dám celé. Dělat korekturu něčeho, co existuje v několika nezávislych verzích mezi několika lidmi je celkem o ničem. Jestli tohle vyladíme, tak z toho pak ten čistý MD vytáhnu k dalšímu použití.
29.3.2019 06:43 - Šaman
Tak je to hotové. Aspoň nahrubo - ještě tam chci přidat pár malých obrázků kde je moc volného místa, ale textově a formátováním je to už RC verze. Nečekal jsem že to zabere ještě šest hodin piplání :)

Resume: Obrázky jsou v poměrně slušném rozlišení a výsledný soubor má docela nabobtnalých 26 MB. Po prohnání kompresorem na středni kompresi to má rozumných 6.6 MB. Dohromady to má 28 stran a 5.6 MB obrázků. Pro tisk by se asi hodilo mít ten nekomprimovaný, ale ani a velkém monitoru nepoznám rozdíl při běžném prohlížení - takže běžně ten komprimovaný bude ok.
Ten GM Binder je dobře použitelný, zvlášť na menší věci. Tohle už bylo trochu nemotorné - jak má zdroják přes tisíc řádků, tak se náhled generuje až po třech vteřinách a navíc se v tom hůř orientuje - má to skoro tři tisíce řádků a přecijen to není programátorské IDE. Ale na domácí nové rasy, povolání, nebo popisy měst do deseti stránek je to luxusní nástroj.

Teď by to asi chtělo korekturu jak ohledně překlepů, tak si to budu muset ještě projít, jestli jsem při přesouvání stránek a sloupců někde neztratil odstavec. A pak je to asi ready na to nahrát to někam na Kostku. Přibalím k tomu to MD a archiv s obrázkama a pak si s tím dělejte co chtete. :)
Nechal jsem se sice vyprovokovat, ale přesvědčilo mě to, že DnD není úplně moje krevní skupina. Naprostá většina těch kouzel je pro mě WTF².

Jo a zdrojáky jsou tady. Jen budete mít asi jinačí fonty - berou se z lokálního systému.

P.S. Jo a smazal jsem všechny staré verze, takže ostatni odkazy v tomhle vlákně už asi nefungují.
29.3.2019 07:13 - Pan Bača
Mrknul jsem do toho a vypadá to, že text je verze před poslední opravou.
Předpokládám, že stačí z toho HB "jen" překopírovat texty do GMB?

Ovšem celkově to vypadá parádně!
29.3.2019 08:11 - Šaman
Je to verze odtud: http://www.d20.cz/diskuze/pravidla-diskuze/52171.i85.html#i85
A ne, celé je to ručně přeformátované. Dá se vyměnit odstavec textu za odstavec, ale jak jsou někde formátovací značky, tak to asi nebude sedět.
29.3.2019 08:52 - Pan Bača
OK,
tak to projdu ještě jednou.
Dalo by se to případně opravovat přímo ve zdroji, nebo raději poznámky do PDF?
29.3.2019 13:27 - Šaman
No, kolik toho je? Jestli jsou to nenápadně drobnosti napříč celým textem, tak je to mrzuté. Jestli je to pár kouzel, tak je tam prostě překopíruju po odstavcích.

Celkově mi to přijde docela lamařina nedělat tohle v nějakém verzovacím software.
A určitě by to chtělo opravovat přímo ve zdroji. Smysl dává upravovat to přímo v tom GMBinderu (takže je hned vidět výsledek), nebo na GitHubu (takže je to verzované a je vidět jaké proběhly změny). V nejhorším ti ten zdroják zkopíruju, ale v tu chvíli to verzováni musí dělat člověk - tedy mít přehled kdo má aktuální verzi a zajistit, aby další kopie vznikaly až po nějakém finálním doladění. To je přesně to, co se teď prosvihlo - Wolf mi poslal seznam kouzel, Maelik zdrojáky k textům a asi ani jedno nebylo aktuální a nejspíš to ani nevěděli.

GM Binder nicméně nepodporuje kooperaci (ono to není triviální ve chchvíli kdy na jednom souboru dělá víc lidí). Takže jestli máš účet, můžeš si to forknout a jestli ne, dám sem přímo odkaz na zdroják. Mrkni na to jak jsi s tím formátem ok. (Je to UTF soubor, takže je potřeba to stáhnout, nikoliv vykopírovat z okna prohlížeče - tam nějak hapruje kódovaní češtiny.)
29.3.2019 15:14 - Pan Bača
Stáhl jsem ten zdroják, projedu to ještě jednou a pošlu ti ho zpět.
Předpokládám, že tobě ho pak stačí někam přehrát a bude vymalováno?
29.3.2019 15:36 - Šaman
Jj. Jestli se nebude výrazně měnit délka textů, tak je to úplně bez problémů. Jinak trochu upravím zalamování. Díky.
29.3.2019 16:13 - Pan Bača
To asi ne, jsou to jen překlepy nebo posuny slov mezi sebou.
Ale mám pocit, že něco opravuju už potřetí a pořád to tam je :-D
29.3.2019 16:32 - Šaman
No, to je právě to, že se nepoužívá verzování. Ideálně ten GitHub. Tak snad už je to naposled. :)
Jinak u Melfových meteorků je to ručně zalamované, takže tam jsou rozházené `<br>`. Ty ignoruj. Zbytek by měl být poměrně v celých kusech bez značek.

Na jednom nebo dvou místech jsem rozdělil odstavec na dva, když nevycházelo zalomení sloupce. Jinak jsem se znažil do textu nezasahovat.


A otázka, kolik těch oprav asi tak je. Pokud je to sem tam něco, tak z toho mohu vykuchat čisté MD, Sirien(?) to nasadí jako SRD a bude se ti to líp číst. A prostě každou opravu zaznamenáš a přenesu ji sem ručně. Jestli je to ale víc než třeba 50 oprav, tak je to zaznamenáváni náročnější, než to opravit rovnou.
29.3.2019 16:40 - krytah
Mno, jsou to spíš úpravy než opravy, ale přišlo mi dobré to sem napsat.

Kouzlo - podtržená úprava
Závan - …sáh směrem od tebe.
Zamoření - …dosahu shluk vší…
Chaotický blesk - Vrhneš kloktající a vlnící se masu chaotické energie
Katapult - …objekt, vážící 1 až 5 liber,…
Katapult - Objekt se vymrští a uletí přímou čarou 18 sáhů, než spadne na zem,..
Odolej živlům - Vyvolání: 1 reakce, kterou provedeš, když jsi zasažen bleskovým,hromovým, chladným, kyselinovým, nebo ohnivým zraněním.
(originál se vztahuje na veškeré zranění, nejen na útoky)
Odolej živlům - Vstřebej živly (originál - Absorb elements)
Stínočepel - Stínová čepel (originál – Shadow blade)
29.3.2019 16:48 - Šaman
Ok, tak sem taky napíšu co mě zarazilo. Za prvé PJ? Opravdu se v překladu DnD používá PJ? Co na to Jan Tleskač a Sirien? :D

A kouzlo Dance Macabre bych možná nepřekládal - je to (aspoň myslím) ustálené slovní spojení. Takový kulturní easter egg.
Camille Saint-Saëns - Danse Macabre
29.3.2019 16:55 - Pan Bača
Šaman:
Kolik toho je neumím teď říct. Pročtu to celé ještě jednou a upravím přímo ten zdroják.
Případné další opravy už s výpisem někam bokem.
30.3.2019 05:28 - Šaman
Dokončil jsem grafiku - kromě korektury textu by tohle měla být finální úprava. Velké obrázky jsem upravil aby lépe seděly ke stylu Xanathara. Drobné obrázky na výplň prázdných míst jsem potahal kde se dalo. Připomínky sem, dokud Pan Bača nedořeší korekturu. Pak už bude pozdě :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089604139328003 secREMOTE_IP: 52.91.84.219