Pravidla

ShadoWWW
31.12.2018 13:24

Melfs minute meteors přeložit jako

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 4 bodů.
Melfovy drobné meteory (současný překlad)kladné body326
Melfova meteorická minutkakladné body82
Melfovy minutkové meteorykladné body27
Melfovy miniaturní meteorykladné body27
Melfovy malé meteoritkykladné body12
Melfovy meteorkykladné body52
Melfovy malé meteorykladné body18
Melfovy maličké meteorykladné body13
Melfova meteorická minutkakladné body30
28.12.2020 10:10 - Pan Bača
v porovnání s několika lety bude rychle všechno v řádu měsíců :-D

Projdu to a hodím ti opravy v PDF.
Kdybys ty další věci měl někde na onlajn opravy, nechtěl bys to projít před vysázením? nebo to děláš rovnou do INDD?

EDIT: jinak jsi na dobré cestě, když počítám i kouzla, chybí už jen 30 %!
5.1.2021 19:44 - Pan Bača
ShadoWWW píše:
tedy po konec tabulek náhodných střetnutí. Ty mi daly zabrat. Byly extrémně nezáživné a pracné,


to se ti ani nedivím, zrovna se do nich pouštím a začínám se bát už teď
25.1.2021 23:13 - Chyba
Nalezená chyba: Kouzla - Závan - Složky: V, S. má být V, P
26.1.2021 12:23 - Chyba
Další chyba: Rasové odbornosti - Plameny Flegetosu - 3.bod Píše:
Dokud plameny hoří, každý
tvor do 1 sáhu od tebe, kterého zasáhneš útokem na
blízko, utrpí ohnivé zranění 1k4.

Oryginál:
Píše:
While the flames are present, any creature within 5 feet of you that hits you with a melee attack takes 1d4 fire damage.

takže nikoli když někoho zasáhneš, ale když tebe někdo zasáhne.
16.2.2021 19:41 - aeternis
Myslím, že v překladu kouzla Odolej živlům je chyba.

Překlad píše:
Kromě toho, při prvním útoku zbraní na blízko, který provedeš ve svém dalším kole, ...


Originál píše:
Also, the first time you hit with a melee attack on your next turn,...



Takže v překladu přebývá útok zbraní na blízko, má tam být jen útok na blízko.
16.2.2021 20:35 - Chyba
a taky je tam to:
Píše:
first time you hit with

takž ne útoku, ale zranění/zásahu (pokud máš vícenásobný útok a zasáhneš až druhům pořád tam je ten bonus).
16.2.2021 20:43 - sirien
Přeložené to je celé špatně:

Kromě toho, když ve svém příštím tahu poprvé zasáhneš útokem na blízko.
20.2.2021 12:26 - Gergon
Xanathar str. 4 "Nabízí možnosti pro vylepšení tažení v jakémkoli herním světě, ať už prožíváte dobrodružství v Zapomenutém světě, či v jiném oficiálním světě D&D, nebo ve světě vámi vymyšleném."
Neměly by tam být Zapomenuté říše?
20.2.2021 13:10 - ShadoWWW
měly. :(
8.4.2021 14:47 - Chyba
Nahlášení Chyb:
Černokněžníci v seznamu rozšířených kouzel mají nesmyslné úrovně kouzel (pravděpodobně zkopírováno z tabulky, která psala o úrovni postavy).

Kouzlo Závan (Gust) má dobu seslání akce nikoli bonus. akce.

Edit: upozorňuju, že výše vypsané chyby stále nejsou opraveny (alespoň ve zveřejněném PDF)
8.4.2021 14:53 - Gergon
Přidám ještě pro jistotu sem:
Nevím jak moc aktuální verzi překladu mám, ale v Xanatharovi na straně 62 jsou tabulky rodičů a je tam dvakrát název tabulky Půlorčí rodiče, jedno z toho by měl být Tiefling.
8.4.2021 15:50 - Pan Bača
ShadoWWW! ;-)
8.4.2021 17:21 - Šaman
Xanatharova průvodce kouzly (pdf) jsem sázel já a není v InD, nýbrž v GMBinderu
Chyba píše:
Černokněžníci v seznamu rozšířených kouzel mají nesmyslné úrovně kouzel (pravděpodobně zkopírováno z tabulky, která psala o úrovni postavy).

Nerozumím řeči tvého kmene. (Nehraju DnD5e)

Chyba píše:
Kouzlo Závan (Gust) má dobu seslání akce nikoli bonus. akce.

Jo, to mohu opravit, ale netuším jesti paralerně k tomu PDF a zdrojovému MD souboru neexistuje někde vlastní překlad. Pak by se to mělo hlavně zavést do toho překladu, mmě pak jen poslat seznam konkrétních změn, které mám opravit a poslat Sirienovi nové PDF k publikovaní.

Případně nevím jak je na tom celý Xanathar - až vyjde, bude asi celý vysázený jednotně v InD a to PDF s kouzly se zahodí.
8.4.2021 17:53 - Chyba
Šaman píše:
Nerozumím řeči tvého kmene

U černokněžníka jak u "Nebešťan", tak u "Čepel uřknutí" je "Tabulka rozšířených kouzel" se sloupcem "Úroveň kouzla". Tam by mělo být zkrátka "1", "2", až "5" (od vrchu dolů)
8.4.2021 18:16 - Šaman
Aha, to ale není v tom PFD s kouzly…? Tak to jde zase za někým jiným :)

Pan Bača: Jak je to tedy s errdaty? Ty jsi mi dodával korektury, takže máš možnost opravit to v nějakém repozitáři s oficiálním překladem?

Já pak paralerně mohu opravit ten Závan ve zdrojáku toho PDF.
8.4.2021 19:25 - Pan Bača
Šaman: mám za to, že úplně poslední verze je ta v tom PDF (asi vyexportovaná z binderu?)

jinak xanathar neprobíhal a neprobíhá onlajn jako jiné věci, takže všechny opravy mimo kouzel čekají na ShadoWWWa, ta kouzla můžeš opravit; jak jsem psal, aktuální verze je na netu. Jinak závan byl v rámci některých úprav pro JaD změněn na poryv větru.
8.4.2021 19:49 - Šaman
No, někdo (ShadoWWW?) předpokládám bude kompletovat někdy celého Xanathara. A předpokládám, že v InD. Jestli je ten můj .md zdroják poslední verze překladu, tak se bude muset ještě pročistit od značek, než se bude dát použít.
A jestli není online, tak ho mohu dát třeba na GitHub, ať se pak neřeší, která verze je polední (už minule jsi mi říkal, že jsem pracoval s verzí, kde chyběly tvé korektury, ale zase tam byly jiné).
8.4.2021 19:55 - Pan Bača
podle mých poznámek chybí z celého Xanathara asi 50 stran (pokud s tím už ShadoWWW nepohnul).
Bohužel jsem si smazal většinu věcí, které jsem k tomu měl (různé verze apod.), takže už ani nedohledám, co všechno jsem dával k opravám a co ne.

Na GitHub ho klidně dej (ať už to je cokoliv) :-)

vyčištění značek snad nebude problém? ale na to je asi ještě čas.
8.4.2021 20:29 - Gergon
A budou kouzla převedena z pdf do příručky a přeházena podle abecedy? V pdf jsou podle stupňů, ale v xanatharovi je mají podle abecedy - vím ež se tady už kdysi řešilo co je vhodnější, ale bylo by fajn zachovat to tak jak to je v příručce X. i jak je to v základní příručce.
8.4.2021 20:32 - Pan Bača
No předpokládám, že to ShadoWWW nebude překládat znovu, když už to jednou je.

Jestli podle abecedy nebo podle stupňů, uvidíme.. můžeš na něho apelovat nebo mu poslat ostrou prosbu ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095821142196655 secREMOTE_IP: 35.175.172.94