Pravidla

Autorská citace #41
3.2.2019 15:45 - malkav
sirien: Na první úrovni ano, od druhé úrovně by se to dalo řešit právě těmi body příkrovu. Přijde mi to rozumnější, než nechat průchod bez omezení.
Autorská citace #42
3.2.2019 15:57 - Šaman
Ne, že bych chtěl někomu mluvit do toho, čemu věnovat volný čas, ale - s jakým záměrem se vlastně snažíte toho Mlžného chodce řešit? Napadá mě pár dobrých důvodů
- procvičit se v psaní dobrých pravidel
- líbí se mi koncept a chci ho někdy hrát
- analyzovat to jako příklad a ukázat co je na něm špatně
- mám teplotu, ležím a nudím se a začalo mě bavit štourat v mlžnych pravidlech

Ale jestli k tomu dobrý důvod není, tak vzhledem k neoficiálnosti toho povolání hrozí, že je to spíš ztráta času…
Autorská citace #43
3.2.2019 16:09 - Log 1=0
Tak jsem se na to trochu důkladněji podíval:
Průchod mlhou: Chtěli jste hrát chromého dobrodruha, který ale není ve skutečnosti nijak omezen? Nyní máte možnost. Tenhle "mlžný chodec" totiž ve skutečnosti nemá důvod chodit. Pokud to má zůstat at-will, musí se to upravit, a to hodně.
Obrana beze zbroje: OK, proč ne.
Bojový styl: Tím se taky nedá nic pokazit.
Příkrov: V principu dobré, pak se vrátím k jednotlivým schopnostem.
Metodický úder: Popravdě se mi tohleto situační plusjedničkování moc nelíbí.
Jistota: Chápu, že se chtěl autor vyhnout banálnímu a nudnému "archetypu" ale jistota je dost divný název pro subclassu. K subclassám se ještě vrátím.
Zvýšení hodnot vlastností: Samozřejmě, jak jinak.
Útok navíc: Přesně tam, kde má být.
Obsáhlá mysl: Popravdě nic moc, slabé a nezajímavé.
Mlžný únik: Je jasně vidět úmysl dát mu tulákovo uhýbání, ale trochu ho propojit se zbytkem classy. Jako metoda dobré, ale výsledek mi připadá jako solidní zpatlanina.
Taktická přesnost: Mechanicky funkční, ale suché, a nemá to žádný fluff.
Vybroušená mysl: Dost meh, tohle potřebuje dost vylepšit.
Vidění v mlze: Tohle je ovšem pěkné.
Mlžná forma: Nemám moc výhrady.
Vylepšený průchod mlhou: Nelíbí se mi to s tím po x dnech. Jo, klerik má něco podobného, ale u toho se mi to taky nelíbí. Pokud by to bylo v plné formě moc silné, tak bych to prostě natvrdo omezil "jen na sebe".
Mlžný klon: Jo, je to silné, ale je to 20. level, takže to není nic hrozného. A je to vlastně zajímavá schopnost. Jenže způsob, jakým je to popsáno to dost sráží, protože je dost zmatený a nepřehledný.
Příkrovy:
Halící mlha: Ve srovnání se zbylými dvěma dost silné.
Zastřený štít: Naopak bych řekl, že to je slabší.
Odskok: Nevidím důvod, aby to bylo za reakci.
Vzdhledem k tomu, že dost kopíruje efekty kouzel, mohl si autor vzít i jejich mechanickou rovnováhu.
Teď tedy k subclassám.
Čepel:
Nucený odskok: Je hezký, ale dost situační.
Prudký odskok: Vlastně proč ne.
Zbraně prodchnuté mlhou: Docela dobré.
Cejch mlhy: Kopíruje Kletbu a Lovcovu kořist, jen nemá dodatečné efekty a dává větší zranění. Hm, to je o něco nudnější než ty kouzla.
Zničující výpad: Mechaniky nesedí s fluffem, a nejsou vlastně ani moc sourodé. Buďto vzít to, že hledá slabiny (a pak mu dát třeba výhody k útoku na celé kolo) nebo vzít to silové zranění, a pak to použít jako magickou schopnost s nějakou záchrannou.
Mysl:
Tíživý závoj: Zpomalení za body. OK
Odzbrojující mlha: Tohle je OP a není tam obtížnost hodu.
Překážející mlha: Asi bych chtěl za tohle víc než dva body.
Pohotové navádění: OK.
Dále
Propočítaná výměna: Asi bych to musel vidět ve hře, ale vypadá to zajímavě.
Zastřený přenos: Účinek OK, ale ta regulace je zbytečně složitá a už tam těch věcí, co se musí sledovat, začíná být hodně.
Ostražitá odezva: OK.
Zastřený úskok: To se mi líbí!
Příkrov:
Tišící mlha: Originalita se sice cení, ale tady bych asi raději viděl nějakou kopii klerického kouzla.
Mizející krok: Jo, proč ne.
Přenos života: Asi bych si neházel dvakrát, prostě bych použil pro oboje tentýž hod.
Toxická mlha: Popravdě mi to připadá jako další dobrá schopnost příkrovu. Vzhledem k názvu subclassy by dávalo smysl, že jich má dost navíc.
Upíří přenos: Schopnost je to parádní, ale měla by být více omezena co do použití a spíše na vyšším levelu.
Neochvějná mlha: Mohla by být i na nižším levelu a možná i silnější.
A mám pocit, že některé ty schopnosti by se mezi tím mohly trochu zpřeházet a stylizačně by lépe seděly.
EDIT: Šaman: 1+3. Kdyby to byl místní výtvor, tak bych i chtěl poradit, předat své nápady a tak, ale protože je to překlad, tak vlastně není komu.
Autorská citace #44
3.2.2019 16:31 - efram
je to moc komplikované a op....
Autorská citace #45
3.2.2019 16:32 - sirien
Šaman: ono nikdy nevíš předem, co se z diskuse vyvine. Minimálně fakt že různých house-made povolání je okolo dost a lidé si rádi tvoří další (viz i DrD) myslím může být mnoha lidem k užitku když budou mít příležitost podívat se na nějakou analýzu toho na co si dávat pozor a tak.
Autorská citace #46
3.2.2019 18:17 - shari
Log 1=0 píše:
Jistota: Chápu, že se chtěl autor vyhnout banálnímu a nudnému "archetypu" ale jistota je dost divný název pro subclassu.

No, autor tam "Jistotu" neměl, ten tam měl "Conviction". Jenže překlad toho slova je "Přesvědčení" a to už je jaksi zabrané, takže jsem celkem dlouho hledala nějaký tématicky vhodný ekvivalent. A šlo mi to tak dobře, že jsem kvůli tomu celý překlad na cca půl roku odložila...
Autorská citace #47
3.2.2019 18:22 - Log 1=0
Přístup?
Autorská citace #48
3.2.2019 18:33 - sirien
Důvěra? (Důvěra v - , tzn Důvěra v meč, Důvěra v mysl...)
Autorská citace #49
3.2.2019 19:17 - malkav
Překlad uvádí i možný výklad jako rozsudek/odsouzení ... tak co třeba "sudba"?
Autorská citace #50
3.2.2019 20:01 - krytah
To už spíš ta sirienova důvěra. Ono to je s překlady tak těžké proto, že my máme pro něco 1 slovo, ale angličtina víc slov toho významu a naopak. Někdy se holt musí změnit ten význam.
Autorská citace #51
4.2.2019 06:49 - shari
sirien píše:
Důvěra? (Důvěra v - , tzn Důvěra v meč, Důvěra v mysl...)

To už zní skoro OK.

malkav píše:
Překlad uvádí i možný výklad jako rozsudek/odsouzení ... tak co třeba "sudba"?

MCh získávají své schopnosi tvrdým tréninkem. "Sudba" do tohoto konceptu extrémně nesedí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080296039581299 secREMOTE_IP: 34.234.83.135