Pravidla

Autorská citace #1
1.2.2019 14:29 - Log 1=0
Přiznám se, že mi ten archetyp, podle kterého je to vytvořeno, nic moc neříká.
To je z nějaké knížky/hry/filmu co neznám, nebo je to autorův vlastní nápad?
Autorská citace #2
1.2.2019 14:36 - York
Mám trochu problém s pojmem "příkrov". Co to bylo v originále? Cover?
Autorská citace #3
1.2.2019 14:42 - shari
Log: Popravdě si nevybavuju, jestli někde říkal, čím se inspiroval. Ale předpokládám, že chtěl něco s vysokou pohyblivostí založeného na obratnosti a inteligenci.

York: Je to Shroud. A já s tím taky měla problém, ale bohužel mě nenapadla lepší varianta. :( Kdyžtak na 3. stránce článku je celý slovníček.
Autorská citace #4
1.2.2019 14:57 - York
Mlžný závoj? Nebo i "mlžný příkrov", ale nechal bych tam určitě to přídavný jméno.
Autorská citace #5
1.2.2019 15:10 - krytah
Možná "body zahalení" nebo "mlžné body".
...
...
...
Nebo "body mlžného zahalení". :)
Autorská citace #6
1.2.2019 15:19 - sirien
Ve Fate sem "Shroud" přeložil jako "Rubáš". (Neříkám, že to je dobrej překlad ani že se to sem hodí, dávám čistě pro inspiraci)

Jinak osobně mi idea combat classy založené na Int přijde docela dobrá.
Autorská citace #7
1.2.2019 15:54 - shari
sirien píše:
Ve Fate sem "Shroud" přeložil jako "Rubáš".

Nebudu tvrdit, že jsem po tomhle překladu taky ze zoufalství nepokukovala... :)

sirien píše:
Jinak osobně mi idea combat classy založené na Int přijde docela dobrá.

To mně taky, proto jsem to překládala.
Ovšem při překladu mi zrovna tohle provedení přišlo dost OP a překombinované. Minimálně ten Mist Walk bych pro hraní nějak zkrouhla.
Autorská citace #8
1.2.2019 16:05 - krytah
Pro hru bych možná zakázal kombinování "mlžného" a normálního pohybu nebo bych naopak povolil příležitostné útoky při "mlžném" pohybu. No, a kdyby se mi to stejně zdálo moc silné, tak bych udělal obojí. Je to bohužel takové neelegantní řešení, takže úplně nevím.
Autorská citace #9
1.2.2019 16:16 - LokiB
Pro Shroud jsem používal většinou Zahalení (a to třeba i pro zahalení stíny).

Je to classa pro ty, kteří chtějí hrát "válečníka s něčím trochu magickým navíc" ... což je (aspoň v mém okolí) poměrně žádaný koncept :)
Autorská citace #10
1.2.2019 17:29 - malkav
Otázka - potřebuje mlžný chodec ke svým schopnostem přirozenou mlhu? nebo třeba Průchod mlhou může používat opravdu de-facto bez omezení i za bezmlžného dne?
Autorská citace #11
1.2.2019 17:43 - shari
Pokud si pamatuju správně, když to autor hrál v Save or Dice: Glory, tak tam žádná omezení na přirozenou mlhu neměl.
Autorská citace #12
1.2.2019 18:01 - efram
přiznám se, že nevím zde je úplně košér takové povolání z pohledu balance s ostatními kclasami.
Autorská citace #13
1.2.2019 18:03 - Šaman
Co znamená neoficiální? Nějaký fan made?
Autorská citace #14
1.2.2019 18:24 - krytah
Mé nápady na změny v překladu:
Expansive Mind - Rozsáhlá mysl
Forceful Jaunt - Násilný odskok
Violent Jaunt - Náhlý/okamžitý odskok
Misty Mark - Mlžná značka/ mlžný cejch
Veiled Ferry - Zahalený přenos
Vigilant Response - Ostražitá reakce
Veiled Subterfuge - Zastřené prohození
Soothing Mist - Konejšivá mlha
Vanishing Step - Stínový krok
Vampiric Transference - Upíří sání života

A sice to nekoresponduje s originálem, ale:
Veiled Shield - Mlžný štít
Autorská citace #15
1.2.2019 19:12 - malkav
shari - přijde mi to v některých ohledech celkem brutální a když si "průchod mlhou" spojím třeba s tulákovým zákeřným útokem, tak je to hodně zajímavé kombíčko :)
Autorská citace #16
1.2.2019 19:13 - shari
Šaman píše:
Co znamená neoficiální? Nějaký fan made?

V podstatě fan made, ano. Náhodný týpek, co s Wizardama nemá nic společnýho, to vytvořil a prodává pod Open Game License.


krytah:
Vanishing Step - Stínový krok: Zrovna tohle už má mnich.
Soothing Mist - Konejšivá mlha: Tohle zní docela dobře.
O těch ostatních popřemýšlím.


malkav:
Jo, co se vyváženosti týče, tak hlavní kritika, co jsem na to viděla, se týkala právě toho, že je MCh moc silný.
Autorská citace #17
1.2.2019 19:30 - krytah
Hm, toho jsem si nevšimnul. Tak možná "Krok mizení/zmizení".
Autorská citace #18
1.2.2019 19:37 - Maelik
Šaman píše:
Co znamená neoficiální? Nějaký fan made?


Jedno z mnoha fan-made/homebrew povolání z dílny jednoho z mnoha youtube kanálů zabývajících se D&D.

Jinak jsem to povolání pročítal a.. takhle, nemám moc zkušeností, ale můj dojem po přečtení tohodle povolání je že to povolání je přesílené.

Když nic jiného, Průchod mlhou je v zásadě Misty step/ Mlžný krok, kouzlo 2. úrovně, které tohle povolání má na 1. úrovni jako schopnost bez omezení, ala magické triky.
Autorská citace #19
1.2.2019 19:54 - ShadoWWW
Vanishing se někdý taky překládá jako "úběžný", tj. úběžný krok by šel taky. Případně vymizející krok, ale to mi nezní moc dobře.
Autorská citace #20
1.2.2019 20:07 - malkav
Maelik - souhlasím. V nějaké temné, vrahounské kampani by se toto povolání zase moc pěkně vyjímalo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084896087646484 secREMOTE_IP: 18.206.12.31