Pravidla

Lethrendis
19.1.2020 18:27
16.2.2020 14:21 - Lethrendis
Jen taková zajímavost - Sirien se zajímal o AR Matrix. Na ofiko fórku autoři SR postovali tenhle odkaz - z toho usuzuji, že když psali pravidla, mysleli to asi takhle nějak. Plus 60 let vylepšování navíc, samozřejmě.

https://www.youtube.com/watch?v=YJg02ivYzSs

Nevím, proč ten odkaz normálně nefunguje.
16.2.2020 14:35 - sirien
Vcelku běžná vize, i když hezky udělaná a má pár dobrejch detailů. Jen teda ta holka je strašná BFU. Žádnej ad block, zjevně žádnej firewall a rozumný zabezpečení, žádnej backup účet, závislá na loajality points který samozřejmě taky nemá backnutý... Facebook by z ní měl radost.

EDIT: odkaz sem opravil.

Plus se zajímal o AR Matrix? Sure?
16.2.2020 14:44 - LokiB
asi měla všechno zabezpečení od Avastu ;)

teda, přemýšlel jsem u toho, jak dlouho se v takovém AR dá vydržet pro někoho, kdo se v tom nenarodil ... pár minut?
16.2.2020 15:15 - Lethrendis
Siriene, řešil jsi to v postu 123 třeba, o stránku zpátky. Ten odkaz jsem také svedl vložit, ale mně to při pokliku házelo na Kostku a chyba.

A co se týče té výdrže, taky by mě to ničilo. Na druhou stranu, věřím tomu, že kdyby to někdo používal od malička, tak mu to přijde normální. A porucha pozornosti k tomu :) Btw. v SR6 je na tohle i kvalita - "AR závrať". Kdykoliv koukáš do AR, dostaneš stav "nevolnost".
16.2.2020 18:51 - sirien
Hej a já myslím že mít to rozumný rozhranní (čočky/brýle) se slušnou synchronizací k fyzickýmu okolí, tak bych neměl problém v tom jet celej den. (S ad blockem, teda, samozřejmě...)

Lethrendis: nejspíš si měl blbě umístěné uvozovky v parametru tagu, pak se to chová právě takhle.
16.2.2020 19:03 - Lethrendis
Napíšu řešení podle SR:

Spojení zajistí komlink/deck/konzole. Do očí jsou třeba buď brýle, kontaktní čočky, zobrazovací linka do očí, nebo přímo kyberoči. Zvuk stejně tak, hmat také pomocí zařízení. Pokud chcete přímé neurální rozhraní (ovládat to myšlenkou a mít to propojené bez nutnosti dalších hraček), potřebujete elektrody/datajack/kyberjack/kontrolní rig.

Jinak o možnosti filtrování také přímo pravidla píšou, jelikož má prakticky každá věc buď přímo ikonku, nebo alespoň značku, jsou seskupovány do PANů a WANů. O těch filtrech a reklamě šité na míru se víc psalo v 5E, nicméně má sklon potlačovat harampádí, třeba ale střelnou zbraň nebo kriminální SIN to ukáže už na dálku. Jo a také je možné cokoliv tajit na skrytý chod - to pak je třeba test matrixového vnímání.
16.2.2020 20:09 - LokiB
sirien píše:
Hej a já myslím že mít to rozumný rozhranní (čočky/brýle) se slušnou synchronizací k fyzickýmu okolí, tak bych neměl problém v tom jet celej den. (S ad blockem, teda, samozřejmě...)

Podle mě je reálně využitelná technologie, splňující ty parametry, které jsi vyjmenoval, dál od současnosti než studená fúze :)
16.2.2020 20:27 - sirien
Loki: v tom případě si o tom možná něco zjisti a di si nějaký ty už dneska existující věci vyzkoušet. Zjistíš, že technologie neni moc problém - spíš neexistence rozvinutýho trhu (asi jako appky pro mobily byly dost nanic před příchodem prvního iPhonu).
16.2.2020 20:55 - LokiB
No, zjisti ... pro upřesnění bych uvedl, že jsem na VŠ měl jako vedlejší specializaci umělou inteligenci a neuronové sítě a posledních pár let dělám projekty i pro firmu, který do mobilních aplikací dává rozpoznávání obrazu pro podporu obchodních týmů velkých zákazníků.
Nic z toho nemusí mít přímou souvislost s AR či HR ... jen tím chci ilustrovat, že práce s rozpoznáváním obrazu a kupříkladu komunikace v obchodě se zákazníky na základě propojení informací z vizuálu, proximity identifikace, cloudových dat atd, jak byla prezentovaná třeba na letošním Retail Summitu 2020 ve spolupráci s Microsoftem, mi není cizí.
Každopádně o sobě neříkám, že jsem na toto hluboký odborník - ale nějaký přehled mám. A i vzhledem k němu mám takový odhad, jaký jsme prezentoval. Tedy že tak komplexní AR, jako je prezentovaná v tom videu, se všema tam přítomnejma vychytávkama, integrovaná do wearables, s výkonem, ergonomikou atd ... je prostě stále scifi. Ano, některé dílčí věci se daří. jejich integrace, prohloubení a doplnění ... zatím ne a pokrok není takový, jako by i mnozí velcí hráči chtěli.
16.2.2020 21:05 - Log 1=0
Terminologická vložka:
"mělo by to jít, teoreticky už dlouho, ale kvůli různým dílčím praktickým problémům se to nedaří uvést do praxe"(=)"termojaderná fúze"
"chvíli to vypadalo, že to půjde, ale je to blbost, i když pár lidí ještě drží naději"(=)"studená fúze"
To jen, ať si rozumíme.
16.2.2020 21:39 - LokiB
Rozumíme si dobře ... jsem tohle srovnání použil s nadsázkou, abych naznačil svoje přesvědčení, že to je opravdu ještě daleko :)
17.2.2020 13:55 - LokiB
Je to sice původně pro Interface Zero 3.0, ale tak ono to je celkem podobné. Kdyby se někomu hodily papírové figurky k cyber settingu
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17039608955383 secREMOTE_IP: 3.233.221.149