Pravidla

Autorská citace #1
17.2.2020 17:45 - sirien
Velice rád bych poděkoval Logovi, že ochotně věnoval úsilí a doplnil do sbírky tento článek, který v ní měl myslím být už pár let zpátky, ale z nějakýho důvodu se do jeho sepsání nikomu nechtělo...
Autorská citace #2
17.2.2020 18:03 - Aegnor
(U životů máte neuzavřenej tag odkazu.)
Autorská citace #3
17.2.2020 18:15 - sirien
už ne, dík :)
Autorská citace #4
17.2.2020 18:57 - Gurney
sirien: pochopil jsem narážku, a nemám moc omluvu, prostě psát "v kostce" článek pro systém, který jsem přestal hrát, jsem se během toho dost omezeného času, který v poslední době na rpgčka (ne)mám, prostě nedokázal dokopat.

Jinak článek velmi dobrý, určitě se bude spoustě lidí hodit.
Autorská citace #5
17.2.2020 19:03 - sirien
Ve skutečnosti to už za tu dobu nebyla narážka zdaleka jen Tvým směrem - než to sepsal Log, tak se k tomu postupně přihlásili i různí mnozí další, co to nakonec nedodali. Ale to je teď už naštěstí vcelku jedno :)


Jinak doufám, že všichni ocení vedle té Logovy i Arledovu práci, kvůli které bylo možné ten článek nalinkovat přímo na příslušná SRD a to jak základních, tak virtuálních knížek.
Autorská citace #6
17.2.2020 20:01 - Gergon
Jen jsem to v rychlosti prolétl, takže netuším kolik je tam chyb, ale jedna mě praštila hned na první pohled do oka - obranné číslo bez zbroje je 10+ a ne 8+... - To není myšleno jako kritika - chyby se stávají ;) jen upozornění aby bylo možno opravit.
Autorská citace #7
17.2.2020 20:21 - Chyba
celkově to OČ nesedí

Beze zbroje máte OČ 10+oprava OBR (je tam 8)
Lehké zbroje dávají OČ 11-12 + oprava OBR (je tam 10)
Střední zbroje dávají OČ 12-15 + oprava OBR (ale nanejvýš +2) (je tam 13)
Těžké zbroje dávají OČ 14-18. (je tam 16)
Štít se považuje za zbroj a zvyšuje OČ o další +2
Autorská citace #8
17.2.2020 20:26 - Arled
Moc děkuji Logovi za tento článek. A ještě jednou mu děkuji za to, že mohu vidět krásné využití SRD v praxi :)

Vedle drobnosti co uvedl gergon je tam ještě špatně rozsah u lehkých zbrojí (má být 11-12).
Autorská citace #9
17.2.2020 20:44 - Log 1=0
Pravdu máte pánové, zbroje jsou blbě. Chyba vznikla při přepisu iterací a pak byla přehlédnuta.

Teoreticky bych měl asi mít možnost to opravit, ale nevím, jak to přesně funguje, tak s tím raději počkám na Siriena.
Autorská citace #10
17.2.2020 22:57 - sirien
Gergon, Chyba: Chyba opravena podle Chyby, dík oběma.

(A jinak Logu do toho klidně můžeš šáhnout - trochu mi tim rozboříš můj krásně strukturovanej zdroják, ale nijak kriticky a vzhledem k absenci tabulek nebo jinejch složitostí to je vcelku jedno. Resp. teda tam je ta jedna tabulka s bodama, ale ta je dost primitivní, takže whatever.)
Autorská citace #11
19.2.2020 13:05 - Gediman
Shrnutí pravidel moc pěkné - přehledné a stručné. Pro mě osobně přínosné, takže například už vím, odkud se W40K Wrath & Glory inspiroval s tím záchranným hodem proti smrti (i když bych řekl, že ho má zajímavější) :)

Možná by nebylo od věci, kdybych udělal podobný přehled pro Void - pro srovnání...
Autorská citace #12
21.2.2020 13:50 - ben222
Pro začátečníky podle mne moc prínosné
Autorská citace #13
3.3.2020 20:05 - exi
oprav pls Úprk na Sprint, měnilo se to počínaje Úvodní sadou
Autorská citace #14
5.3.2020 11:37 - PetrH
teď jsme to objevil, je to hezký článek, škoda, že kostka neumí toto třeba uložit jako pdf, nebo Log by to mohl dát do hekzkého dnd layoutu a dát jako pdf ;) mrk mrk. pomůže to třeba při hraní s dětma na cestách a nemáš nic než max mobil a v něm kostky :D
Autorská citace #15
5.3.2020 11:47 - sirien
Některý mobilní prohlížeče (vivaldi, firefox...) umožňují uložit stránku pro pozdější offline přístup.
Autorská citace #16
5.3.2020 12:08 - PetrH
to jo, to umí, ale spíše to pdf je takový, máš to v dokumentech ve founu a někdy se to může hosit a ne všude a vždy máš lte (ano i v cz jsou stále běžné civilizované oblasti bez edge/lte)
Autorská citace #17
5.3.2020 12:29 - York
Udělat z článků "XY v Kostce" pdfka v originálním layoutu a sazbě (když už je stejně máte kvůli překladům) mi přijde jako fajn nápad.
Autorská citace #18
5.3.2020 14:10 - sirien
York: actually tu origo sazbu máme jen k míň jak půlce věcí z týhle série. Jakože máme to pro DnD a Fate, výhledově pro SR a AW, nicméně WoD/CoD, V5, GUMSHOE a Blades ne.

Jako - samozřejmě, ne, že by to byl nějakej kritickej problém vytvořit. Spíš si řikám jestli by nebylo zajímavější zvolit nějakou neutrálnější grafiku a neudělat sborník systémů v kostce jako celku.
Autorská citace #19
5.3.2020 14:16 - Aegnor
sirien píše:
Jako - samozřejmě, ne, že by to byl nějakej kritickej problém vytvořit. Spíš si řikám jestli by nebylo zajímavější zvolit nějakou neutrálnější grafiku a neudělat sborník systémů v kostce jako celku.

A ta "kostkově-neutrální" grafika by pak šla teoreticky použít i pro další sborníky (Scénáristika, Dějmistrování, Hráčův deník ... nebo jak se ty Alnagovy série jmenujou :-) ).
Autorská citace #20
5.3.2020 14:34 - Dukolm
sirien píše:
Jako - samozřejmě, ne, že by to byl nějakej kritickej problém vytvořit. Spíš si řikám jestli by nebylo zajímavější zvolit nějakou neutrálnější grafiku a neudělat sborník systémů v kostce jako celku.


No jednou v úterý se to vyřeší (Doufám že si to úterý ve spojení s Nightfall pamatuji správně)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07570219039917 secREMOTE_IP: 3.238.57.9