Pravidla

Chyba
8.6.2020 21:57
Autorská citace #21
9.6.2020 11:07 - Chyba
Mrkew: seš jedinej
Autorská citace #22
9.6.2020 11:11 - exi
Myslím, že to s tím sebemrskačstvím trochu přeháníš. Překlady tady mívají stovky (některý možná kolem tisíce?) stáhnutí. Do komentů ti napíše 10-20 lidí. Fakt to neřeš a nech to, ať si to žije vlastním životem.
Autorská citace #23
9.6.2020 11:27 - shari
Ta anketa mě vyloženě odrazuje od toho, abych si to přečetla.
Autorská citace #24
9.6.2020 13:44 - Šaman
Tak abych jen nehanil, výpíchnu pár bodů, které se mi líbí:
- obrázky hlavní záporačky
- hlavní záporačky obrázky
Vypadá to jako jedna věc, ale je považoval jsem ji za tak důležitou, že jsem to zmínil hned dvakrát. :)

Ale vážně - mazání čehokoliv nemá smysl. Možná nějaká forma hodnocení dobrodružství (to se týká i těch ostatních) by yla fajn, aby si to nevybrala začinající družina jako startovní ukázkovou hru (třeba kvůli obrázku hlavní záporačky).
A pro mě bylo rozhodně zajímavé si to přečíst, zvlášť pokud je to ve světě pozitivně příjímané. Možná, kdyby někdo přeložil Bílý hrad do angličtiny… <hereze>


Mimochodem včera jsem posílal odkazy na přeložená a originální dobrodružtví a v těch přeložených je poměrně hodně, která bych pro začátek nedoporučil, i když jsou psané od prvniho levelu. Některá kvůli RR přístupu, jiná kvůli settingu (třeba Sestup do Avernu mi přijde jako kampaň pro hráče, které už konvenční pseudostředověk nudí). Ta místni dobrodružství mi připadají použitelnější.
Autorská citace #25
9.6.2020 15:07 - sirien
Mě přijde že se tu ta kritika tentokrát hrotí až moc. Ono pro začátek od Adventure's League nejspíš nikdo nečeká zázraky. Čekám:

- základní námět (ten tam je)
- nějaký mapy (jsou)
- stat blocky protivníků s vhodným vyvážením (jsou taky)
...A nudně lineární příběh kterej mi je nanic, ale kterej můžu rozbít a z těch kusů postavit něco svýho.

Z tohodle hlediska to IMO plní účel na 100 procent. Já bych z toho třeba zvlád dostat zajímavou osmihodinovku (úvod bych rozšířil o nějakou detektivku s hororovým sliz monstrem...) A mít tohle k ruce mi hodně usnadní život.

ZEJMÉNA protože sice jsem zkušenej GM, ale ne moc DM - vím jak tvořit a vést příběh, takže k tomu fakt za ruku vést nepotřebuju, ale můj cit pro gamistickou rovnováhu DnD a zkušenost s tvorbou a silou nepřátel sou spíš špatný, takže když někdo tuhle gamistickou část udělá za mě a dá mi základ, tak mi to dost usnadní život.

Tenhle typ publika bych mimochodem nepodceňoval - okolo je myslím pořád dost hráčů např DrD co budou chtít přejít na DnD a tu na tom budou stejně jako já: shit příběh je netrápí, to si snadno upraví sami, ale za ty do začátku připravený staty pro 3. level díky.
Autorská citace #26
9.6.2020 15:19 - Jerson
sirien píše:
Ono pro začátek od Adventure's League nejspíš nikdo nečeká zázraky.

Když nevím co to je, mám očekávání pořád stejná.
Autorská citace #27
9.6.2020 15:24 - Aegnor
Adventure's League je "soutěžní" hraní DnD, primárně v USA. V podstatě si uděláš postavu přesně dle pravidel (atributy jsou dle bodů, žádný nahazování; smíš použít pouze příručky X, Y a Z ...), s tou pak přijdeš na večerní hraní, sedneš si k random lidem a s random DMem odehraješ dobrodružství na ten večer. Dostaneš za to expy, příští týden dorazíš zase na nějaké další dobrodružství.
Autorská citace #28
9.6.2020 16:24 - Jerson
Jo tak. Aha. V tom případě beru své námitky zpět, hail prsaté čarodějce.
Autorská citace #29
9.6.2020 17:04 - wlkeR
DMsguild píše:
Ooze There? is the first CCC written and developed in Singapore, and debuted at RPG Day Singapore 2018


That explains a lot... Tzn neházejte to na Amíky, tohle je úplně odjinud.

Moje zkušenosti s DDAL jsou veskrze pozitivní. Hned první sezóna co jela paralelně s Hoard of the Dragon Queen byla až na výjimky velmi kvalitní, a mimo ní jsem ještě sledoval (a překládal) minimálně začátek Misty Fortunes, Absent Hearts (Ravenloft) a ten byl taky supr. V rámci D&D remote teď vycházejí DDAL k Storm King's Thunder, ale ty mě nějak extra neberou.
Autorská citace #30
9.6.2020 18:37 - Šaman
Tak jestli je to takový soutěžní formát, tak ty achievementy dávají smysl. Ať úspěchy i neúspěchy, vyjadřují že hráč už má něco za sebou, že chodí pravidelně apod.
Autorská citace #31
2.7.2020 00:29 - Gurney
Na těch asijských produktech je hezké, že člověk téměř vždy objeví nějakou novou fetiš. Každopádně zajímavé dobrodružství.
Autorská citace #32
2.7.2020 07:41 - Chyba
Gurney píše:
nějakou novou fetiš

Tak člověk a chapadla není nic novýho, i když uznávám s chlapem to není tak typický :)
Autorská citace #33
2.7.2020 10:50 - Gurney
Chapadla do tělních otvorů jsou klasika, ale o holkách, co se mazlí se zeleným slizem jsem doteď nepřemýšlel :)
Autorská citace #34
2.4.2021 19:19 - Markus
Furt jsem nechápal, proč se to jmenuje "Sliz, tady?"

Až teď jsem v anotaci viděl, že se to v originále jmenuje "Ooze there?" To je slovní hříčka na "Who's there?" Ztraceno v překladu?

Já bych to přeložil třeba jako: "A máte sliz?" :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10246181488037 secREMOTE_IP: 44.199.225.221