Pravidla

Autorská citace #1
13.7.2020 13:23 - sirien
moc hezké. Dovolím si sem odložit cross-referenci na související diskusi:

Konkrétní zranění během souboje
Autorská citace #2
13.7.2020 14:29 - strucky
V názvosloví jsem se řídil českým překladem PHB (PPH), jen mi prosím odpusťte použití stop a ne sáhů - já je prostě nějak nemusím.

Když najdete chybu, nebo kdyby něco nedávalo smysl, uveďte prosím v jaké tabulce to je a jaký je to řádek. Nesmysl porovnám s ENG originálem a opravím, překlep... inu překlep jenom opravím. :-D Čím víc buněk v tabulce přibývalo, tím víc mi z toho začala jít hlava kolem, tak se mohlo stát, že jsem někde něco přehodil.

sirien: Díky :-)
Autorská citace #3
13.7.2020 14:36 - Nachtrose
Ted poprosim prelozit jeste tohle ;-)
Autorská citace #4
13.7.2020 14:42 - strucky
Nachtrose: Jak na to koukám, tak takovej masochista zase nejsem. (☉。☉)!
Autorská citace #5
13.7.2020 15:48 - ShadoWWW
Nachtroseho tip píše:
6196 Target is shunned by polite society

:-o
Autorská citace #6
13.7.2020 17:50 - Pan Bača
To zarovnání na střed vypadá zvláštně... Nechtěl bys to hodit do bloku doleva? Teda jestli to půjde.
Taky by to chtělo rozšířit první sloupec, ať není rozházený na dva řádky.
Místo pomlčky použít spojovník. A ty sáhy by byly fakt lepší, takhle to nehraje s příručkami.

Ale jinak to vypadá dobře, mohli bychom to s děckama vyzkoušet.. Prozatím neteř při kritickém minutí zlomila rapír, tak ta by to určitě ocenila... :-D
Autorská citace #7
13.7.2020 18:37 - strucky
Pane Bačo, ten levý sloupec, nad tím jsem bádal snad půl hodiny, ale v tom editoru to prostě nejde, nebo jsem na to nepřišel. Taky mě štve, že jsou ty dvě hodnoty rozhozené do dvou řádků. Zkusím tvůj tip s tím spojovníkem, až zjistím, jak se dělá. :-D

Zarovnat doleva by nebyl problém. Nad tím jsem ani nepřemýšlel, jak by to vypadalo/by se to četlo líp. Navečer to tu zaktualizuji.

Nakonec udělám dvě verze, druhou pro sáhy. Já je prostě mít nemůžu, ale lidi si budou moct vybrat. :-D
Autorská citace #8
13.7.2020 18:53 - Pan Bača
Změnit šířku sloupce by pomohlo, ne?
Než úplně doleva by bylo lepší do bloku, ale to je na vyzkoušení, ať to zase někde neroztahuje mezery.
Za sáhy díky.
Jak bude chvilka, mrknu na překlepy, jen jsem tam nakoukl a hned mě něco praštilo.
Autorská citace #9
13.7.2020 18:57 - strucky
Hele on to totiž není úplně klasicky tabulkový editor. Skoro všechno to dělá automaticky a nedá se to ovlivnit.

Když to budu předělávat na sáhy, taky ještě mrknu na ty překlepy. Korekci jsem, na férovku, prostě vůbec nedělal. :-D

PS. Ten spojovník mi to tam prostě neudělá. :-(
Autorská citace #10
13.7.2020 19:18 - strucky
Tak vlevo nebo uprostřed? :-)

Autorská citace #11
13.7.2020 19:19 - Šaman
Jestli je to GM Binder, tak ta tabulka se sá nastylovat pomocí CSS. Pro plnou kontrolu pak lze nepoužívat MD syntax, ale napsat ji v HTML včetně možnosti mít každou buňku s vlastní třídou, na kterou se pak odkážeš v tom CSS.

Nastavit padding (left a right) ale stačí pro `th, td` bez dalších podrobností. Zvlášť, jestli maš v dokumentu jen tu jednu tabulku (takže tím nerozbiješ nic dalšího).
Autorská citace #12
13.7.2020 19:38 - strucky
No štve mě, že jsem to od začátku nezačal dělat v GM Binderu. V ten moment jsem na něj úplně zapomněl a rozdělal jsem to v prvním online editoru, který na mě vyflusl google. A tady toho s tabulkou fakt moc dělat nejde https://homebrewery.naturalcrit.com/
Autorská citace #13
13.7.2020 19:46 - strucky
Asi jsem debil a přiznám se, že mi to při pondělí moc nemyslí. Bude "sáhový" ekvivalent 1k6*5 stop prostě 1k6 sáhů? Něco mi říká, že ne, ale mozek prostě ne a ne zapnout. :-D

edit: Tak jsou nahrané oba ekvivalenty, stopy/sáhy. Zatím jsem nechal zarovnání na střed. Pokud se shodne víc lidí, že je to lepší vlevo, tak to ještě předělám. Plus tam bylo fakt dost šotků, tak opraveno. :-)
Autorská citace #14
13.7.2020 20:50 - ShadoWWW
1k6*5 stop je 1k6 sáhů.
Autorská citace #15
13.7.2020 20:56 - strucky
ShadoWWW
Díky za ujištění. Dal jsem to tam už tak, jak říkáš, protože jsem tomu nakonec stejně tajně vnitřně věřil, jen jsem dneska úplně tomu mozku nevěřil. :-)
Autorská citace #16
13.7.2020 22:49 - Vlčák
Zarovnat doprostřed. Ideál.
Autorská citace #17
16.7.2020 06:46 - Pan Bača
doleva. To střední zarovnání je takové rozsypané.

Jinak místo Hod na % napiš k100 nebo jen % a ušetříš zalomení buňky.
Autorská citace #18
16.7.2020 12:48 - Nachtrose
Pan Bača: alternativne se taky pouziva k% (d% )
Autorská citace #19
16.7.2020 13:19 - Pan Bača
jj. na to jsem zapomněl. každopádně všechno je kratší než "Hod na %"
Autorská citace #20
16.7.2020 14:02 - strucky
Uuuf lidi, to už je taková maličkost, která se vzhledem toho sloupce jako celku ani nehne, takže se mi do toho úplně nechce. :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067528009414673 secREMOTE_IP: 18.191.211.66