Pravidla

Autorská citace #21
14.11.2020 21:35 - Pan Bača
Zkusil jsem to a rozhodilo to úplně všechno.. takže jsem to zase rychle vracel. Teď když mám v rohu obrázek, tak ho pasuju tak, aby si řádky cca odpovídaly. Kdyby to bylo nastaveno od začátku, tak bych s tím počítal, ale zpětně by se mi do toho nechtělo
Autorská citace #22
21.11.2020 19:21 - smoldar
První sezení dobrý, byl jsme keeper, 3 vyšetřovatelé s predpripravenymy postavami, hráli jsme na hraně temnoty, dohrano za jedno sezení. Hodně jsme házeli, ale hráče to bavilo, budeme pokračovat dalším scénářem. Nikdo nezesilel ani neumrel, akorát jeden hráč dostal násilne šílenství na 1 kolo. Je to super :) bugy: keiki cainova má u zbraní dole v deníku špatně vyrazne uspechy(má tam 12 a má mít 22) a asi nemá mít hokejku, ale spíš kriketova pálka, ale originál jsme nekoumali :) ps: prekladejte dal, rádi betatestnem veškeré dobrodruzstvi
Autorská citace #23
21.11.2020 19:57 - Pan Bača
smoldar: ufff, ten výrazný úspěch mi při opravě unikl, ale jinak má opravdu psáno Hockey stick... asi vazba na kanadu
Autorská citace #24
22.11.2020 11:41 - exi
Super, díky za info :) Hrajte dál, překládám dál. Další věc je noční benzínka za bouřky, kde se sejde hodně svérázna skupinka lidí a není úplně bezpečný se vzdalovat. Burani s brokovnicí, závistivá servírka, prostě krásnej brakovej survival horor. Časem snad i nějaká delší kampaň.

Jinak hokejka mě taky zarazila, ale jak píše PB, je to asi "funny" narážka na tu Kanadu, i když je to hodně na sílu.
Autorská citace #25
22.11.2020 13:47 - pilchowski
A nebude to spis pozemni hokej?
Autorská citace #26
22.11.2020 20:48 - smoldar
Výborně, budeme mít co hrát :) CoC je super hra, jsem rád že ji někdo překládá.
Je v plánu překlad některých dobrodružství a z Doors to Darkness a nebo dobrodružství The Haunting z quickstart rules?
Autorská citace #27
22.11.2020 21:02 - exi
Mrknu na to a uvidím. Vlastně pořádně nevím, co bude dál, ale baví mě to překládat. Máš nějaký doporučení z DtD?

Paj dej report, až odehrajete Nebožtíka. Zajímalo by mě, jak to udržíš v "kolejích" :)

Pilchowski: Hele, to se mi nějak nezdá. A bizarní by mi to připadalo tak jako tak :D
Autorská citace #28
22.11.2020 21:46 - smoldar
The Darkness Beneath the Hill: měl by to být dungeon crawl ve sklepení starého domu kde sídlí hadí kult

Genius Loci:záchranná mise v blázinci, kde se dějí zvláštní věci
Autorská citace #29
23.11.2020 02:47 - smoldar
Blackwater creek, který se nachází v Keeper's Screen, je taky kvalitni. Dobrodružství se točí okolo ztraceného archeologa, jeho ženy, Shub-Niggurathaa a vesnice kde se rodí divné pokroucene zvířata porostlé mechem a plísní.
Autorská citace #30
23.11.2020 08:44 - exi
Okej, podívám se na to. Díky.
Autorská citace #31
23.11.2020 08:45 - Jerson
Tak jsem si přečetl úvodní dobrodružství a říkám si, kam napsat malé zhodnocení, protože do diskuse o překladu mi to nepřijde úplně vhodné.
Třeba sem?
Autorská citace #32
23.11.2020 09:02 - exi
Asi klidně, ale rovnou se zeptám, jestli to nebude patřit spíš do Realismu podle Jersona? :D

EDIT: Ale ne, klidně to napiš na ten odkaz, co linkuješ, ať je to pohromadě.
Autorská citace #33
23.11.2020 09:53 - Jerson
Nebude, s realismem to nemá prakticky nic do činění.
Autorská citace #34
23.11.2020 09:58 - Jezus
Surrealismus podle Jersona? Nemůžu se dočkat! :-D

Jinak to s tím archeologem zní zajímavě a použitelně i k vykradení :-) Samotná pravidla mě až tak nezaujala (hrál jsem teda jen "ukázku ala gamebook") ale dobrodružství by mohla být něco jiného (a ostatně jednoduše hratelného v jiném systému).
Autorská citace #35
23.11.2020 09:58 - sirien
Nebo napiš článek nebo blog nebo založ novou diskusi k CoC dobrodružstvím pokud se to zdá jako hodnotné téma.
Autorská citace #36
23.11.2020 22:22 - exi
Nová verze nahozená. Přidal jsem vrstvy (na který jsem zapomněl), aby se dalo vypnout pozadí, a opravil pár chyb, který tu byly zmíněný a na který jsem sám narazil.
Autorská citace #37
25.11.2020 10:38 - smoldar
Vypadá to že Chaosium k CoC vydalo spoustu kvalitních scénářů. Koukal jsem na Masks of Nyarlathotep, ale to mě přijde už dost pokročilé a složité. Gateways to Terror a Deadlight and Other Dark Turns, jsou podle lidí z redditu ideální sbírky scénářů pro začátečníky. Dneska jdu na noční, tak provedu ještě nějaký průzkum, vcelku mě to baví :)
Autorská citace #38
25.11.2020 10:43 - exi
Dead Light teď překládám, to je ta benzínka.

Jako já o těch věcech, co píšeš, vím a být to na mně, klidně to přeložím všechno, ale průměr mám tak přeloženou stránku na den :)
Autorská citace #39
25.11.2020 10:47 - smoldar
Super, tak to se těším. V sobotu jdeme se skupinou hrát Dupák mrtvého muže, tak pak napíšu do komentářů recenzi ;)
Big up za překlad, CoC je skvělý, pokračuj dále ať je co hrát :)
Autorská citace #40
25.11.2020 21:55 - smoldar
Můžu nějak pomoc s překladem dobrodružství? Napadlo mě přeložit The Haunting, ale neumím udělat grafiku

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10573792457581 secREMOTE_IP: 44.200.179.138