Pravidla

Autorská citace #41
25.11.2020 22:01 - Aegnor
Asi nejlepší je dohodnout se s exim na základě tohohle článku. Ve stručnosti - dohodneš se s autorem sazby na formátu, ve kterém mu dodáš přeložený text. Nemusíš umět tvořit grafiku, stačí přeložit text.
Autorská citace #42
26.11.2020 08:43 - exi
Smoldar to není problém. Napiš mi SZ a já ti řeknu nějaký základní věci a dám ti přístup k překladatelskýmu klíči, aby to bylo jednotně.
Autorská citace #43
29.11.2020 08:49 - smoldar
Tak jsme včera hráli a dohráli Nebožtíkův Dupák :) Začátek byl super, jeden z vyšetřovatelů omdlel, když se na něj rozprskl mozek a další dva se v taxíku hnaly za mafianama, kteří po jich palili thompsnem. Hráči pak ignorovali vyšetřování a šli rovnou na pohřeb, po něm odchytli trumpestistu, přemluvili ho ať už na ní nehraje a domluvily si s ním schůzku další den. Zbytek dne dost tápali, skusili prošetřit nějaké stopy, ale kostky jim moc nepřály, to bylo trochu frustrující. Další den byli svědky únosu a po výborně napsané scéně ve skladu a útěku trumpetisty, dva vyšetřovatelé naběhli s molotovem na mafiany, proběhla přestřelka, při které zabily bosse a pak utekly na pokraji smrti a oba dva vyšetřovatelé s vážnými zraněními a 1 životem :) třetí vyšetřovatel sledoval trumpestistu a před tím než se dostal ke hřbitovu ho spacifikoval a vzal mu trubku, takže neproběhla finální scéna, což mě celkem mrzí, chtěl jsem zažít jak si budou házet K20 na ztrátu pricetnosti :D Scénář byl zábavný, spíš než cthulhu to bylo mafiánské fantasy, hráče to bavilo. Na Hraně Temnoty bylo ale mnohem lepší, víc cthulhu což mám moc rád. Další scénář zvolím zase nějaký klasický horror. Díky eximu za překlad :)
Edit: nikdo z hráčů nehrál za černocha, což jim zkomplikoval některá důležitá setkání
Autorská citace #44
1.2.2021 11:17 - mrkew
Vyplnitelný deník

Večer chceme dělat CoC stream. Vysvětlení pravidel ze startovací sady, vytvoření postavy a pokec o systému. Potřeboval jsem vytvořit vyplnitelný deník, tak tady je: https://www.dropbox.com/s/jhul33d4i0gxvro/Denik-vysetrovatele-vyplnitelny.pdf?dl=0 snad někomu poslouží.
Autorská citace #45
1.2.2021 11:27 - exi
Pecka, díky za deník.

Jakej budete hrát scénář?
Autorská citace #46
1.2.2021 11:45 - mrkew
Rádo se stalo.

1. budeme hrát offline, aby se nám mechaniky dostali pod kůži a vyjasnili si pár věcí. Příští týden začínáme veřejně s druhým. No uvidíme jak to půjde.
Autorská citace #47
1.2.2021 12:42 - Log 1=0
A já si zrovna včera říkal, že je škoda, že není vyplnitelný deník a nemám kde tisknout, takže se s tím musím s..t v Picase do tří do rána. Takže velké díky pro příště.
Autorská citace #49
10.2.2021 19:47 - mrkew
Společně se skoro-Hrdiny jsme rozjeli Call of Cthulhu sérii podle tohoto starter setu.

První díl již na YT: https://www.youtube.com/watch?v=7QnOH5iqE7c

Tvorba postavy: https://www.youtube.com/watch?v=wKr3jQX4lBA

Call of Cthulhu hrajeme každé pondělí od 20:00 na našem Twitchi.

Pokud vás série zaujala, sledujte nás v našem vlákně zde, na sociálních sítích nebo na Discordu.

Další díly a pozvánky zde dávat nebudeme. Jednak ať to není spam a jednak jsme tu psali sami takže to bylo zbytečný :)
Autorská citace #50
10.2.2021 20:05 - exi
Mrkew: Díky za info, scénář jsem nestihl celý, ještě ho dojedu z YT.

Poprosil bych tě ale, abys organizační info (kdyby nějaký ještě bylo) nebo cokoliv, co se týká CoC obecně, psal do obecnýho topicu. Díky.
Autorská citace #51
10.2.2021 23:54 - Markus
Přidáno do databáze.

Pokud k tomu budete někdo chtít přidat nějaké hvězdičky nebo komentář, budu rád.

Anotace má určitě nedodělky – například jak to neznám, nedokážu přiřadit pořádné štítky, takže jsem tam naflákal jen základní. Kdokoli ji můžete upravit a doplnit chybějící informace. Díky.
Autorská citace #52
11.2.2021 09:17 - mrkew
exi: díky za info :)
Autorská citace #53
11.3.2021 00:07 - DomSvob78
Nemá náhodou někdo CoC keeper/investigator handbook? Přemýšlím, že ho koupím a pustím se do překladu, ale rád bych ho viděl alespoň rozsahově a obsahově předem (protože jiných věcí na překlad mám v práci tunu)

EDIT: Musím říct, že překlad od exi mě zaujal a nějak to chci hrát, proto přemýšlím nad překladm :D
Autorská citace #55
11.3.2021 13:11 - LokiB
To se smí tu takhle linkovat? Kdyby to bylo aspoň jen v PM třeba ...
Autorská citace #56
11.3.2021 14:11 - Aramon
@LokiB - zmazané
Autorská citace #57
11.3.2021 14:27 - sirien
Loki: fun fact - ano, smí, protože to není zakázané a odkaz není zločin. Na RPG Fóru mají spoustu témat, kde to s Tebou budou hrozně rádi obsáhle řešit.
Autorská citace #58
11.3.2021 15:34 - LokiB
sirien: se zas moc nerozvášňuj, jsem nic řešit nechtěl ... podivil jsem se, tím to pro mě haslo. nemám čas ani potřebu být na RPG Fóru pečený vařený jak ty :( že mně přijde slušnější dávat vyžádaný odkaz do PM, je holt můj pohled na věc.
Autorská citace #59
15.5.2021 09:42 - Gurney
Pár dní zpátky jsem to otevřel a wow, nejen fakt dobře znějící překlad ale navíc to i skvěle vypadá. Už mě to pohnulo i k tomu vylovit doma nějaké moduly, co mám k páté edici.
Autorská citace #60
22.10.2021 22:46 - Urguhart
Som trošku zmätený. Pozerám, že oficiálne sady neobsahujú k100 ale v pravidlách sa spomína, konkrétne pri hodoch na schopnosti. Naviac na obrázkoch sa jasne hádže dvoma k10.
Som začiatočník, tak možno v tom mám len bordel. Žeby to bola tá k10 s 10 - 100 hodnotami?
Autorská citace #61
22.10.2021 23:01 - Aegnor
K100 se běžně háže jako dva hody k10 - první hod určí desítky, druhý jednotky. Takže hod 5 a 3 znamená výsledek 53. Hod 0 a 0 je trochu specifický, ten se počítá jako 100.
Samozřejmě pokud máš dvě odlišitelné k10, můžeš házet oba hody zaráz - jenom je potřeba určit desítkovou kostku ještě před hozením.
Autorská citace #62
22.10.2021 23:46 - Urguhart
Díky. Ešte jedna vec mi nie je jasná a nikde sa tam nevysvetľuje. Ako sa čítajú hodnoty ako: poškodenie 2k10, obnovenie 1k3 životov, a podobne? nerozumiem tomu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07259202003479 secREMOTE_IP: 52.91.0.68