Pravidla

Dalcor
19.11.2020 11:21
Looking For System
Mám chuť si po letech vyzkoušet něco jiného než je d20 a hledám tip na jiný systém
Kritéria:
* Spíše Class and Level
* Ne d20systen
* Nicmene ne lightweight
* Low Magic - nekouzlící postavy nemají
nadpřirozené dovednosti, kouzlící nejsou
žádní supermani...
* Ne Freeform,abstrakce, tj aby bylo jasně
definováno co postavy umí
* Žádné abstraktní systémy (jako třeba
FATE)
* PickUp and Play hra.
* Ideálně nastavitelný power level

Ne Dračí doupě všech verzí...

Setting bude Východní Ard Tada Williamse
Autorská citace #21
21.11.2020 01:45 - Jezus
Já teda Loga chápu minimálně v tom, že Dalcorovi místy poněkud tajemné odpovědi mi taky na náladě nepřidali. Požádá o radu, ale aby se k přímo položené otázce co se nelíbilo, nezaujalo nebo tak... postavil a odpověděl konkrétně, to ne.

Já z toho nepěním jako Log, protože upřímně se přímo neptal, jdu spíš kolem a své rady nepovažuji za tolik moudré, aby mě urazilo, že na ně nedá... ale s tím svým blábolem o povinné chvále si začal Dalcor sám. Když už po lidech chci, aby mi poradili, zaslouží si jejich rady neodmávnout lacinou poznámkou nebo se alespoň vyjádření, ze kterého to bude vypadat, že se nad tím dotyčný zamyslel (kritika je taky myšlení).

Ony totiž ZZ nejsou jako DnD. Je to úplně jinem powerlevel postav, mnohem véce low-fantasy, alespoň co se magie přístupné postavám týká etc. Je to taky mnohem víc odlschoolové. Jo, prolézají se tam hrobky, ale tím podobnost v mnohém končí.

Takže jak číst "to už můžu hrát rovnou DnD"? Nemá to být dungeoncrawl? Nemá to být o klasické družině? Nevíme. Víme jen, že se nemá házet na pozdrav, což imho není rys systému...
Autorská citace #22
21.11.2020 01:56 - sirien
Jezus: Dalcor řek že ZZ odmít spoluhráč a pak na dotaz upřesnil, že tam na něj je moc házení (což jakože ano, je ho tam hodně a je to hard-wired do toho systému). Jestli vyjádření s trochou nadsázky o deskovce znamená "hrubost" nebo "tajemnost", tak jakože sorry, ale ne. A odstartoval to Log právě tou přecitlivělou stížností na "hrubost".

Že ZZ připomínají DnD lite - jako ne, ale na pohled tak působit můžou poměně snadno.

A narovinu celá tahle linka diskuse mi přijde od začátku dost absurdní a pochybuju, že by vedla k čemukoliv užitečnýmu.
Autorská citace #23
21.11.2020 09:13 - Dalcor
Budu ignorovat tu diskuzi jestli je správné na jednovětný návrh jednovětně odpovědět. Celkově mě internetová pseudokorektnost sere. Kdybychom seděli u piva odpovím ti stejně.

Vezmu to po bodech:
Jo, to zadání je těžké, měl jsem spekulovat nějaké závažnosti požadavků - co je must a co ne. Proto děkuji za všechny návrhy, ale chtěl jsem poděkovat až se sejde více návrhů a shrnout to. Je pravda, že zadání de facto nenabízí moc variant než clony DND.

ZZ se nelíbí bráchovi, to je ten spoluhráč, kterého jsem zmínil. A přesně pro to, co vyzdvihl Jerson ve své recenzi. To s tím hodem na pozdrav je samozřejmě odkaz na Futuramu a je to nadsázka. No nevadí.

Já to mám stejně. Ano poučka o tom, že nemusím na nic házet, jaký si to uděláš takové to máš, je mi známa. Asi tak 20 let :-D. Nicméně jestliže RAW jádro systému po mě chce házet na vše, tak je otázka, jak moc se tomu můžeš vyhnout. Ještě jedna věc. Mě se nelíbí překlad. Nevím proč, působil na mě hrozně infantilně (jak zmiňuji jinde, může to být tím že neznám originál a vůči českým hrám mám předsudky, že jsem to četl v 11 v noci, a že jsem to víceméně proletěl).
Nemůžu si pomoct, když jsem včera ZZ četl, tak mi naskakovaly "stejný" odstavce d20, proto ta zmínka na na DnD lite. Ano samozřejmě vidím že to má jiné mechaniky, ale působilo to na mě, že to trochu jako bere z DnD, ale zároveň se to proti němu - úmněle - vymezuje. Podobný problém znám z Wargamingu, kde samozřejmě Warhammer má pozici DnD a hry ho kopírují, ale zároveň se proti němu vymezují. U ZZ mi navíc vadí svázanost se settingen, chci univerzální systémn.

Včera jsem projel trochu Google těm možností jiných, než SRD moc není, ať už d20 nebo d6. A ZZ se často doporučuji

Blue Rose jde za bráchou Siriene, ne za mnou. Ač si to myslí lidé v práci i ve wargamingové komunitě, zatím nemáme Hive Mind. Ale True20 mě taky napadlo. Možná u něj zůstanu.

Aktuálně je mým favoritem Romance of the Perilous Land.

Na co jsem zapomněl?
Autorská citace #24
21.11.2020 13:09 - Gurney
Dalcor píše:
ZZ se nelíbí bráchovi, to je ten spoluhráč. A přesně pro to, co vyzdvihl Jerson ve své recenzi.
To jsou pak ZZ asi opavdu mimo hru. Ale to není tak úplně chyba ZZ, jako spíš jersonovského přístupu k rpg.

Dalcor píše:
Blue Rose jde za bráchou Siriene, ne za mnou. Ale True20 mě taky napadlo. Možná u něj zůstanu.

Nejnovější edice Blue Rose právě přešla na ten AGE systém. Osobně bych mu dal oproti True20 přednost (asi ideálně v podobě Modern AGE, který je opravdu univerzální), ale hrozně záleží na tom, jestli ti sedne systém stuntů. A když jsme u Green Ronin věcí, tak Sword Chronicle by nemuselo být úplně mimo tvoje požadavky.

Za Romance of the Perilous Land díky, neznal jsem a vypadá zajímavě. I když si tedy nejsem úplně jistý, že na tomhle poli artušovských legend je něco, co by stálo za odehrání víc než The Great Pendragon Campaign.
Autorská citace #25
21.11.2020 13:15 - sirien
Gurney: tak zrovna Jiron moc "jersonovskej" přístup k RPG nemá - spíš to je tak že i když je Jersonova kritika často nadsazená, tak pro mnoho lidí je ve skutečnosti relevantnější, než si myslíš.
Autorská citace #26
21.11.2020 13:28 - ShadoWWW
Romance of the Perilous Land má OGL, jsem se díval.

Jiron a Dalcor jsou bráchové?
Autorská citace #27
21.11.2020 13:44 - Naoki
Kdysi jsem na Kickstarteru zahlídl Unity Rpg: http://www.unity-rpg.com/
Je to high fantasy řízle technologii a jede to na 2d10 enginu čáastečně inspirované DnD 4e
Autorská citace #28
21.11.2020 14:52 - Jezus
Sirein: Fakt ne. Log sice napsal něco o hrubosti, ale v kontextu toho, že se mohl Dalcor vyjádřit o něco líp, než že "nechce deskovku" a to zejména když před tím psal, že nechce "nic lightweight". Imho tím myslel, že to v celkovém kontextu vyznívá působí poněkud "nafrněně"...

Já bych neřešil, co kdo přesně jak komu řekl a co o n si o tom myslel, fakt to diskusi neprozpívá, ale to by nesměl Dalcor vyskočit jak čertík z krabičky a začít tu šermovat (vícekrát) čímsi o povinné internetové korektnosti a že "musí chválit". To je prostě těžce mimo. Jednak si na to tady nikdo nehraje, jednak to po něm nikdo ani nechtěl, jednak mu Log ani "nevynadal", jen ho upozorňoval, že by mohl být v odpovědích trochu míň "hrubej" a o něco více přesnej.

Jestli má Dalcor problém s internetovejma diskusema obecně, ať si to prosím nenosí sem a nereaguje na slušně napsaný uporoznění jednoho člověka histerickým výstupem na téma povinné chvály, aby někoho neurazil. Na to jsem zase citlivej já.
Autorská citace #29
21.11.2020 15:50 - sirien
Jezus: vidim to poněkud jinak, nicméně přijde mi popravdě těžce nesmyslný to vůbec řešit.
Autorská citace #31
23.11.2020 16:34 - Dalcor
ShadoWWW píše:
Jiron a Dalcor jsou bráchové?
Už dlouho
Autorská citace #32
23.11.2020 16:42 - Dalcor
Jezus píše:
jen ho upozorňoval, že by mohl být v odpovědích trochu míň "hrubej" a o něco více přesnej.
Božíčku... A vidíš, mě přišla ta jeho odpověď nechutná. Například hrubá odpověď by byla, že je to sračka, nebo že nechápu proč mi někdo doporučuje takovou hovadinu. Což jsem nenapsal. A aby bylo jasno, ani si to nemyslím. Ano kontext se samozřejmě na internetu vytrácí.
Víš co,A úplně nejhorší jsou takový ti 3rd party umravňovači.
Autorská citace #33
23.11.2020 16:47 - Jezus
Ne, to by bylo "na ranu", ne "hrubost". Ano, kontext se vytrácí, proto bys neměl bejt jak na trní, když tě někdo blbě pochopí a trochu tě napomene. Jako jo, nadbytečně, možná reagujíce trochu přehnaně, ale s tím, jak na mírné upozornění typu "hrubost" reaguješ ty, se to nedá srovnat.
Autorská citace #34
23.11.2020 16:54 - Aegnor
Prosím, prosím, přesuňte to do soukromých zpráv. Ne, že by mě to nebavilo číst, ale mám moc velký cukání se přidat.
Autorská citace #35
23.11.2020 16:58 - Dalcor
Aegnor píše:
Prosím, prosím, přesuňte to do soukromých zpráv.
Aye Aye, resp. Já to nebudu dál hrotit. Považuji to za uzavřené.
Autorská citace #36
23.11.2020 17:16 - Jezus
Aegnor: :-)
Autorská citace #37
23.11.2020 17:32 - Gediman
Dalcor:

Hm, nabídl bych ti Void, protože ten přesně sedí na tvé zadání. Tedy, používá d20 kostku, ale není to DnD d20 system.

Ovšem není to "generický systém", má vlastní setting. :/

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070734977722168 secREMOTE_IP: 3.238.57.9