Pravidla

sirien
31.5.2021 19:18
[DnD 5e] Akce Příprava (Ready), vícenásobný útok
Autorská citace #1
31.5.2021 19:22 - sirien
Takže... Odložení akce. Resp. "Akce Příprava", resp. "Ready action", resp. luxusní bordel.

Fun fact nr. 1: Když odložím Akci, tak k ní nemůžu provést žádnou Bonusovku, protože bonusovka je z nějakého wtf důvodu jen v mém tahu, správně? Tj. pokud např. bojuju dvěma zbraněma, tak přes Odložení akce můžu použít jen jeden útok, protože druhej se počítá za bonusovku.

Fun fact nr. 2: I když můžu odložit libovolnou Akci a i když se vícenásobný útok považuje za Akci... tak ho nemůžu odložit, protože... nevim proč, asi protože se Jeremy před 6 lety (na den přesně) blbě vyspal?
Autorská citace #2
31.5.2021 20:02 - shari
sirien píše:
Když odložím Akci, tak k ní nemůžu provést žádnou Bonusovku, protože bonusovka je z nějakého wtf důvodu jen v mém tahu, správně?

Vypadá to tak. "Ready" tě stojí Akci. Na to, abys mohl zaútočit Bonusovou akcí, potřebuješ použít Akci Útok, takže pokud si Akci spotřebuješ na Ready, nemůžeš použít BA útok.

sirien píše:
I když můžu odložit libovolnou Akci a i když se vícenásobný útok považuje za Akci... tak ho nemůžu odložit, protože... nevim proč, asi protože se Jeremy před 6 lety (na den přesně) blbě vyspal?

Tam je ten popis přímo u toho Extra útoku: "Beginning at 5th level, you can attack twice, instead of once, whenever you take the Attack action on your turn."
Takže ano, Extra Attack je spešl Akce, kterou můžeš použít jen ve svém tahu. Takže jako v předchozím případě, pokud použiješ Akci na Ready, nemůžeš ji už použít na EA.
Autorská citace #3
31.5.2021 20:25 - Log 1=0
1. Tohle je naprosto logický důsledek toho, jak v 5E funguje boj se dvěma zbraněmi. Je to opruz, ale ani zdaleka ne temn největší, kterou zvolené pojetí boje se dvěma zbraněmi generuje.

2.Tohle je naprosto arbitrární omezení, které nemá žádný vztah k čemukoliv dalšímu a činí jakékoli taktizování s iniciativou těžce nevýhodné, aniž by to bylo opodstatněné byť jen hypotetickým strachem z jakéhokoliv komba. Píčovina jak zvon, jemné duše prominou. Nejspíše důsledek wordingu (viz Shari), sepsaného kdo ví kdy kdo ví kým, který pak Jeremy prohlásil Jeremy za slovo boží, protože... nevím, se mu to nechtělo opravovat?
Autorská citace #4
31.5.2021 20:38 - sirien
Autorská citace #5
31.5.2021 20:52 - LokiB
Celej systém Ready action na mě působí (a vlastně i dřív působil) tak, že někdo v playtestu, kde byly jiné a "lepší" možnosti jak se posouvat v iniciativě, vymyslel nějaké postup, kterého se všichni strašně lekli, zakopali ho hrozně hluboko a zatížili ho kamenem s nápisem Ready action.
A zajímalo by mě, čeho přesně se tak tehdy asi vylekali :)
Autorská citace #6
31.5.2021 20:56 - Tarfill
Trocha teoretické hereze:
co nám brání tento výklad ignorovat, když se shodneme na tom, že je to blbost..?
Autorská citace #7
31.5.2021 23:35 - ShadoWWW
Wizardi po zkušenostech s 4E nechtěli, aby hráči šachovali se svým tahem. Hráč má hrát ve svém tahu. Když si ho chce posunout, tak jen rychle vyhodnocenou akci, aby nezdržoval. Jinak z toho vzniká hroznej bordel a hodinový boje.

Což po svých zkušenostech s 4E potvrzuji. Geeci v tom občas vidí omezení taktiky. Ale když hrajete ve skupině, kde nejsou samí geeci, tak ti ostatní si říkají "Ještě že tak!"
Autorská citace #8
31.5.2021 23:47 - sirien
ShadoWWW píše:
Jinak z toho vzniká hroznej bordel a hodinový boje

Bullshit. Jestli odehraju svý 3 útoky (2+druhá zbraň za bonusovku) ve svym tahu nebo ve svý reakci vyjde dokonale nastejno.

Problém 4e nebylo blbnutí s inkou, ale přemíra zbytečnejch akcí, jejich totálně zbordelená ekonomika a iluze volby v kombinaci s nekonečnem stupidních aur a ongoingů. Tohle je z jednoho blbýho extrému do druhýho a ještě k tomu z hloupýho důvodu.


Tarfill: tak jako ignorovat si můžu co se mi zlíbí a hrát si můžu cokoliv jakkoliv - ptám se, protože mě zajímá RAW/RAI.


_________________

Log: dáme rámeček? :D
Autorská citace #9
31.5.2021 23:49 - LokiB
ShadoWWW: tak ono je taktika typu "vymyslím postup, který mi dává výhody" a pak je taktika "tuhle část fikce bych chtěl dostat do soubojáku, abych neměl pocit, že v boji hraju dost tupou deskovku bez možnosti reprezentace fikce".

Bez té první taktiky se obejdu, tu druhou nevyužívám každé kolo, a dokonce ani každý boj, ale když tam není, nebo není z mého pohledu adekvátní, tak mi obecně chybí.
A uznávám, že je dost dobře možné, že v DND je obtížné umožnit tu druhou, bez toho, abys otevřel plechovku s červama té první. Ale to je vina autorů, koho taky jiného :)

Systém, který třeba neumožňuje rozumně odehrát "mířím na něj / držím mu kord u hrudi, a když bude chtít udělat XYZ, tak ho sejmu" tě připravuje o taktiku, ale je to ta taktika z fikce, ne snad, že by bez toho nemohli žít geeci. A to není jediný případ toho, kdy se "posun v iniciativě" hodí pro odehrání fikce při boji.
Autorská citace #10
1.6.2021 00:05 - Log 1=0
sirien píše:
Log: dáme rámeček? :D

V téhle fázi? (Nechce se mi odhadovat, jak moc vážně to myslíš, jestli to za to stojí, tak klidně)
Loki: +1. A ne, není obtížné toho dosáhnout... bohatě postačí nevymýšlet naprosto nesmyslná omezení, které si stejně budou pamatovat jen geekové.
Autorská citace #11
1.6.2021 00:39 - sirien
Loki: sem s Tebou docela zajedno - jak moc to v DnD jde nebo nejde... je do vedlejšího tématu, tak asi navážu tam. Tady asi stačí říct, že jsem přesvědčenej, že 100% rozvolněním tohodle omezení (tj. když umožníš Reakcí vyhodnotit Akci jakoby byla v Tvém tahu, včetně případné Bonusovky) se vůbec nic nezboří.
Autorská citace #12
1.6.2021 05:44 - Necromancer
Vy jste toyasi nepochopili... Jediná akce kterou má smysl dělat je FIREBALL!!!
XD

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074627161026001 secREMOTE_IP: 3.131.13.37