Pravidla

Efferwyck
27.12.2021 17:23
DnD 5e/JaD dotazy novacka.
Docela dlouho /tak 15 let/ zadny rpg nehral takže sorry pokud vam nektery otazky budou pripadat vazne idiotsky ale pozitri mame v planu hrat JaD tak si potrebuju ujasnit par veci /jo a taky sem nenasel zadny jiny vlakno kam to nacpat aniz bych mel pocit ze tu delam bordel/

1. kouzla - pokud tam neni napsany zachrany hod pro cil tak si caster haze na utok ale proti cemu? proti stejnymu OČ jako pri normlanim utoku zbrani? tzn bonus za obratnost + hodnota zbroje? priklad cíl ma kyrys +1 do obratnosti takze musim prehodit 15 abych tim kouzlem trefil spravne? na prvnim lvl je to teda +int (caster je kouzelnik) a +2 (zdatnost) + d20. ale pokud tam je nejaka past tak si haze jen cil proti te pasti jo?
takze muzu missnout treba mrazivy paprsek ale ne horici ruce ty daj dycky aspon pul damage.

2. cernokneznik - pakt cepele to co si vyvola muze bejt uplne cokoliv? jakoze klidne obourucni mec? a v pripade ze to bude jednaapulrucni zbran treba dlouhej mec tak haze 1d10? a nema na to zadnej postih normlane si pocita +str + zdatnost na utok a +str na damage jop?

3. jak moc rozbije hru kdyz proste budu ignorovat ty kramy ke kouzlum co se maj mít v inventari ? napr Falešný život - malé množství alkoholu nebo destilatu. chapu ze pokud je to nejaka rare slozka tak asi jop ale zrovna priklad vysse mi prijde jako zbytecny to nejak hlidat.
3.3.2023 10:42 - Log 1=0
Ano, přesně tak.
3.3.2023 11:07 - baronet
Super, děkuji moc za ujištění.
9.3.2023 15:12 - Azaghalus
Hezký den,
mám dotaz k Alchymistovi. Na 7. úrovni může vyrábět Neobvyklé lektvary (2 použití truhly). Na 15. úrovni Velmi vzácné lektvary (3 použití truhly). Kdy může vyrábět Vzácné lektvary a za kolik použití truhly? Je to od 15. úrovně a 3 použití? Mám chuť udělat houserule že se je může učit od 10/11 úrovně, ale otázka je za kolik použití truhly....
Díky za odpověď.
9.3.2023 17:29 - Log 1=0
Ano, stejně jako Velmi vzácné.
9.3.2023 17:59 - Azaghalus
Diky!. A pro jistotu, Vzácné lektvary ale může vyrábět na 7. úrovni v mezidobí, budou trvalé, jen musí zaplatit? A bude to trvat měsíc.
9.3.2023 20:07 - sirien
Azaghalus: Schopnost "Tvůrce mocných Lektvarů" určitě umožňuje tvořit Vzácné i Velmi vzácné lektvary - ty Vzácné nám tam bohužel vypadly a podle všeho se nám to nějak zmotalo :/ Ještě to musíme dohledat a dodiskutovat v týmu, nicméně u té schopnosti zjevně chybí seznam Vzácných které se můžeš naučit (a v úvodu máš asi umět jeden Vzácný a jeden Velmi vzácný) a tahání Velmi vzácného Lektvaru by možná mělo být za 4 použití Truhly, ne za 3. Hned co to doproberem dáme vědět.

K tvé navazující otázce - ano, v Mezidobí může Alchymista vytvářet Vzácné lektvary už na 7. Úrovni. Pravidlově závaznou "cenou" za takovou činnost jsou 2 scény Mezidobí (které tak nemůže věnovat ničemu jinému) - fakt že výroba trvá cca 1 měsíc je převážně orientační; Nutno nicméně dodat, že pravidla tady negarantují znalost potřebných receptů a postupů, které si Alchymista musí někde obstarat nebo je vymyslet (pokud se s PH nedomluví že ho některé takové naučil např. jeho mistr) a že možnost výroby není nutně automatická (PH může např. podmínit tvorbu některého Lektvaru získáním konkrétní ingredience, což může vést k nutnosti utratit nějaké zdroje (peníze, služby od kontaktů...) nebo jako zápletka dobrodružství). To samé pak platí pro Velmi vzácné lektvary od 11. Úrovně atd., samozřejmě - viz příslušná tabulka.
13.3.2023 08:18 - Azaghalus
Díky za odpověď, vyčkáme tedy na "patch" ohledně Vzácných lektvarů a použití truhly.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075233936309814 secREMOTE_IP: 3.239.117.1