Pravidla

sirien
10.1.2022 10:08
DnD 5e - změny statblocků
Autorská citace #1
10.1.2022 10:08 - strucky
Tak jak se vám pozdává ta změna statblocků? Mě to nepřijde jako překopání pro přehlednost a zjednodušení, ale čistokrevný nerf, kde spousta spellů od toho NPC úplně zmizela - na druhou stranu zase přibyla další součást multiattacku.

Nevím, co si o tom myslet. Na jednu stranu pochybuju, že bych kdy využil všechny původní spelly, na druhou stranu mi to prostě přijde zbytečné.

Autorská citace #2
10.1.2022 10:09 - LokiB
GMove typicky neumeji hrat kouzlici NPCka, takze ta kouzla byvaji zbytecna
Autorská citace #3
10.1.2022 10:09 - strucky
Něco na tom bude. Acererakův spellcasting jsem v Hrobce děsů taky strašně podělal, a to on toho nemá ani tolik. :-D
Autorská citace #4
10.1.2022 10:09 - Quentin
Je to blíž ke 4e, takže to schvaluji :)
Autorská citace #5
10.1.2022 10:09 - GOLEM
No ono je pěkné že NPC má hromadu kouzel ale vzhledem k normální délce souboje by toho stejně asi moc vykouzlit nestihl protože je stejně omezen počtem akcí takže já tuto změnu schvaluji.
Autorská citace #6
10.1.2022 10:09 - cyrasil
Kombinace toho, ze nektera kouzla jsou hodne situacni a toho ze uz nema spellsloty ale pouze kazde kouzlo 1/den mi prijde docela dost omezujici (a navic mi asi chybi kontext - co za problem se to snazi resit?).
Autorská citace #7
10.1.2022 10:09 - strucky
cyrasil píše:
Kombinace toho, ze nektera kouzla jsou hodne situacni a toho ze uz nema spellsloty ale pouze kazde kouzlo 1/den mi prijde docela dost omezujici (a navic mi asi chybi kontext - co za problem se to snazi resit?).

Trocha pozadí ohledně změn třeba tady.
Autorská citace #8
10.1.2022 10:09 - ShadoWWW
Jak píše Quentin, je to blíž 4E. Ten nový blok statistiky je vhodnější (přehlednější) pro použití v boji. Blbý je, že to zkrouhli tak, že to tomu boji víc přiblížili, tj. pokud chtěl PJ použít cizí postavu komplexněji, pro bojové i nebojové situace včetně situací "na pozadí" (např. jak NPC plánuje "mimo scénu" nějaké pikle), tak starý blok statistik byl lepší. Některá z těch kouzel byla pro použití mimo boj nebo "mimo scénu". Takhle se z 5E stane mnohem víc řetězec bojových střetnutí, podobně jako 4E.
Autorská citace #9
10.1.2022 21:47 - krytah
Za sebe bych třeba viděl cestu v tom, že pokud chci nějaký statblock s kouzlením jenom na střetnutí, vezmu ten nový. Když budu potřebovat něco rozsáhlejšího/komplexnější postavu, prohrabu nějaké staré statblocky.
Autorská citace #10
10.1.2022 23:31 - sirien
Quentin: to víš že jo, my Tě máme i s tou patologickou láskou ke 4e rádi, každá komunita potřebuje svojí divnou kuriozitu :D


Obecně... je to dumb-down, určitě. A instinktivně se mi nelíbí. Ale... vlastně ten designovej záměr chápu a dává smysl, zejména v US playstyle. Jako random enemík to prostě funguje líp. A když chceš NPCčko... uděláš si NPCčko. (Jedinej problém pak je to NPCčko vyvážit vhodně k CRku, no :/ )
Autorská citace #11
10.1.2022 23:38 - LokiB
sirien: zajímalo by mě, zda blok kouzel NPCčka opravdu nějak přispívá k jeho CRku ... jestli a jak tam počítají, jestli má fireball nebo healing magic nebo čtení myšlenek či teleportaci, atd. Instinktivně by mi to přišlo dost překombený, kdyby to tam nějak počítali, ale třeba si s tím opravdu někdo dal práci
Autorská citace #12
10.1.2022 23:42 - sirien
Loki: technicky ty spell sloty mají svojí "defaultní" váhu... je to alchymie, jistě, ale ne bez návodu. Byť dost nejasného.
Autorská citace #13
10.1.2022 23:50 - LokiB
sloty jo, ale i konkrétní kouzla, která NPCčko zná či má připravené?
Autorská citace #14
11.1.2022 00:13 - sirien
Tak s pár převážně záměrnými výjimkami (fireball, sleep) by si kouzla stejného Stupně měla být silově plus mínus rovna... Plus mínus. Alchymie, nikoliv chemie.
Autorská citace #15
5.2.2022 13:23 - RoVan
Tak co jsem pochopil z videí z YT kanálu DnD, tak by snad měla část netvorů 'zesílit'. Nevím jestli jsem paranoidní nebo je to nepřiznaná záplata na powercreep. Zejména když zmiňují že nižší CR jsou vice méně stejné a vyšší budou drsnější.

zdroj

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082674026489258 secREMOTE_IP: 52.90.50.252