Pravidla

Necromancer
14.9.2022 16:02
Autorská citace #1
14.9.2022 16:02 - Tarfill
Hej hola, Nekromancere!
Ačkoliv oceňuji nápad na zpracování a jde vidět, že sis dal práci, v konečném důsledku mám z tohoto patrona dost smíšené pocity. Potřeboval bych více pochopit, jaký je Tvůj kreativní záměr…

1) voodoo jako takové je sice v naší kultuře spojováno s černou magií a propichováním panenek, v realitě tyhle srandy k voodoo ale nepatří, je to spíš výmysl z filmů a už vůbec si nedokážu představit kopírování vymyšlené tradice voodoo do fantasy světů bez dalších settingových informací.

2) poukazovat na to, že patron ducha tajemna má cíle nepředvídatelné či tajemné je náběh na protiargument, že tyto cíle jsou společné i pro mnoho dalších patronů. Troufnu si říct, že vlastně drtivá většina patronů má pro běžné smrtelníky i přímo černokněžníky nepředvídatelné a tajemné cíle. V popisu patrona tímto stylem tedy nevidím žádnou originalitu pro ducha tajemna.

3) Povolit zaříkávání a rituály v rámci krátkého odpočinku mi moc nevoní, zaříkávání a odpočinek bych dohromady nespojoval. Buď sesílat rituály a “čarovat“ nebo odpočívat.

4) Jaký je Tvůj záměr při návrhu Neživého služebníka? Obecně popisuješ, že moc patrona pracuje s energií života a naznačuješ nějaké nekromantické praktiky. Já ale vidím toho služebníka spíše jako oživlý předmět, který by se dal přirovnat ke kouzlu “Oživlé předměty / Animate objects“. Pak je to ale spíš transmutační magie a nikoliv nekromantická. Jak tohle správně chápat?

5) Neživý služebník – dvakrát jsi v této části napsal, že služebník je děsivý a působí takovým dojmem. V popisu textu ale není žádné mechanické vyjádření toho, že by způsoboval např. Vystrašení apod. není to škoda?

6) Rituální předměty – vážně tam chceš mít kouzlo Požehnání? Mě tam v souvislosti s tím, co má černokněžník dělat tohle klerické kouzlo moc nesedí… V čem je tohle kouzlo ladící k podstatě patrona Tajemného ducha?

7) Temná panenka – má problém pochopit trvání jednotlivých akcí – pokud panence stisknu nohu a v příštím kole oči a pak panenku odložím na stůl, jak dlouho bude cíl chromejš a jak dlouho slepejš, pokud neuspěje v hodu? Trvá to jedno kolo nebo více? Nějak to tam nevidím…

8) Mocní duchové - Cílová oblast do deseti sáhů kolem? To je docela dost. Duchové jako mohou postihnout kohokoliv v této oblasti a více tvorů najednou? To docela dost silné…
Autorská citace #2
14.9.2022 16:29 - Necromancer
1) Jes, já vím, četl jsem článek na wiki. :) Původně tam mělo stát že jsou služebníci tohoto patrona "mylně spojování s voodoo". Pak mi ale bylo pošeptáno ze stínu, že to prej má "vodoo feeling", tak ať to tam dám takhle. Určitě máš pravdu, ale pakliže tu není žádný vyznavač tohoto regulérního náboženství, kterého bych pohoršoval, tak byc to nechal takhle, protože dneska si stejně každý pod slovem voodoo představí propichování panenek.
2) Přiznávám, na anotacích budu muset ještě trošku zapracovat, než začnu vydávat knihy které navždy změní svět D&D. ;-D
3) Jop, to zní jako funkční argument, poopravím to.
4) Možná to lépe shrnuje jiná škola magien nicméně myslím že strašák je dostatečne zlověstný, takže by to mohlo do této atmosféry celkem zapadat. Navíc nekromancii - Animate dead má tahle subclassa v rozšířeném seznamu kouzel, tak jsem chtěl něco originálního.
5) Je to monstrum z Bestiáře co se jmenuje Strašák, jeden by mohl předpokládat, že má ve statblocku třeba něco jako Děsivý pohled. :D
6) Při přidělování těchto kouzel jsem se snažil mít rovnoměrnou kominaci Beff+Debuff, +Damage+Heal. Koneckonců, například Sauronovou velikou silou bylo mentálně povzbuzovat fyzické schopnosti jeho armády na dálku. Fluffově, představ si ten bonus jako podnícení zuřivosti a odolnosti cíle.
7)
V článku se píše:
Během příští minuty se můžeš v každém svém tahu jako Bonusovou akci dotknout jedné části panenky z výběru níže, a donutit tak daného tvora, aby uspěl v Záchranném hodu na Charisma, jinak jej ovlivníš až do začátku tvého příštího Tahu.

Tohle mi přijde jako celkem jasně deklarované trvání efektu.
8) Jop, deset je asi hodně, chtělo by to zmenčit tak na šest... Nicméně ten samotný efekt mi přijde v pohodě, když na každého tvora působí jej jeden účinek za tah (trochu healu/trochu damage/malý buff/malý debuff).
Autorská citace #3
14.9.2022 16:45 - sirien
Tarfil:

1 - a jak se v praxi liší jestli děláš Obor podle reálné předlohy nebo podle popkulturního obrazu předlohy? Ono by šlo i snadno argumentovat, že pop-kulturní předloha funguje pro většinu hráčů líp.

3 - ve skutečnosti je to standard, kdekdo si během Krátkýho odpočinku něco obnovuje nebo připravuje nebo nabíjí, tohle je naprosto v linii věci (osobně mi tam spíš skřípou ty varianty s 10 minutovym zaříkánim - resp. ono by to mělo být spíš jedno nebo druhý, přičemž černokněník je tradičně mechanicky hodně short-rest orientovanej...)

4 - formální rozdělení škol kouzel v DnD je upřímně řečeno dost bordel tak jako tak.

6 - co je špatného na tom když voodoo kněz poskytne požehnání? Mě to do tý stylizace vcelku zapadá.
Autorská citace #4
14.9.2022 16:54 - LokiB
Tarfil: bod 1 mi přijde irelevantní. to, že to není "reálná praxe", mně fakt u herního obsahu nemá důvod zajímat. u vzívání Cthulhu to taky neřeším
Autorská citace #5
14.9.2022 19:12 - sirien
U-hm. Takže až skončí svět, tak to bude kvůli tomu, že Loki byl moc velká fajnovka a bylo mu zatěžko řešit, jestli náhodou herní vzývání Prastarých nepotkává reálnou praxi.
Autorská citace #6
14.9.2022 19:25 - Tarfill
Hmmm,
Když bych si tohohle černokněžníka měl představit jako "voodoo kněze", tak jak to lehce nadhodil sirien, tak je to pro mě vlastně dobrá a uspokojivá představa.
Pak by mi dávalo leccos smysl.

Když bych si ho měl ale představit víc jako rádoby čaroděje s nekrotickou či
další doménou, tak mi to už prostě neladí.

Nekromancere,
ad 5) staty toho strašáka jsem úplně přehlídl, už mlčím a šoupu nohama :)

ad 7) tak jinak...
když panenku aktivuju, mam z nějakého důvodu pouze minutu na to abych spustil nějaký účinek. Když tu minutu promeškam, tak co? Panenku budu muset nabít za jedno kolo znovu? Nebo bude zničená?

Jakýkoliv účinek bude trvat maximálně do příštího tahu, takže vlastně jedno kolo.
A pokud se panenka sama rozpadne po skončení efektu, tak to znamená, že jí můžu použít pouze na jedno kolo?
Sorry, možná jsem jen pomalejší, ale odpověď na svojí předchozí otázku stále nevidím... tak prosim poraď.

siriene,
už několikrát jsi mi zkomolil přezdívku. Na konci mám dvě "ll" :)
Autorská citace #7
14.9.2022 19:48 - Necromancer
Tarfill:
1. Uděláš panenku
2. strčíš do ní něčí nehet nebo vlas atd.
3. Řekneš Abraka Dabra (aktivuješ panenku)
4. Během minuty potě, co jsi ji aktivoval máš možnost se dotknout nějaké její části, a zkazit tak někomu den (v šestivteřinových intervalech)
5. Po desítce tvých šancí někoho otravovat (aka jedné minutě) se panenka sama zničí
6. Řekneš si jak je to vlastně jednuchý a není na tom co nepochopit

Capisci?
Autorská citace #8
14.9.2022 19:56 - Tarfill
Lepší... každopádně poslední upřesnění i pro toho největšího zoufalce do Plzně:
Takže i když tu panenku aktivuju, ale vůbec se jí nijak nedotknu a nespustím žádný efekt, tak se po té minutě stejně sama zničí?
Autorská citace #9
14.9.2022 20:18 - Necromancer
Děti, buďte solidární s lidmi, jejichž zdraví je po fizické či mentální stránce omozené, neboť oni za to nemůžou a nemyslí to zle.

Tarfill:
Ano. Otázka proč bys to dělal... - aha promiň, však jo.


XD
Autorská citace #10
14.9.2022 20:34 - Tarfill
Představ si, že jí jako postava aktivuješ, ale nějaký jiný NPC nebo shoda okolností Ti způsobí třeba paralýzu, nebo nějaké jiné znemožnění situace tu panenku prostě zmáčknout. Pak je moje otázka naprosto relevantní.
A funguje ta panenka i když jí zmáčkne někdo jinej? Černokněžník jí altivuje, ale někdo jiný ho zmrazí, pak přijde do minuty další a již aktivovanou panenku zmáčkne. Bude panenka fungovat normálně nebo vůbec? Je její moc orientovaná pouze na tvůrce a aktivátora nebo jí může použít kdokoliv?
Moje fantazie tohle všechno vidí jako validní možnost ve hře a Ty to popsané moc nemáš... :D
Autorská citace #11
14.9.2022 22:24 - Log 1=0
Já si u té panenky nejsem jistý, jestli ta potřeba části těla není moc omezující. Získat něco takového může být qest sám o sobě, a dostane se za to výhoda v jednom boji. Navíc, ostatní obory mají své schopnosti snadno použitelné, tohle je něco, co vyžaduje dlouhou přípravu.
Autorská citace #12
15.9.2022 06:58 - Necromancer
Tarfill:
Promiň, já vím že máš pravdu ty tvoje otázky by mohly ve hře padnout taky, a že si tě trochu nehezky dobírám. Nicméně ty ses mi tak krásně nabídl...

Tak tady zaprvé. Ano Je to zcela relevantní, a nezbývá mi než to to uznat.
Zadruhé. Hele, nad tím jsem ještě ano nepřemýšlel. Původně to tak designované nebylo, nicméně, by to možná stálo za zvážení (vzhledem k tomu, že ty magické předměty můžou taky používat ostatní).
Log: to je... vlastně pravda. Mně to přišlo fajn, protože to technicky nemá omezený dosah (což by mělo, alespoň k stejnou sféru existence :Q), nicméně máš pravdu, že takhle to toho černokněžníka výrazně omezí v běžném boji.

Budu se na to muset ještě kouknout...
Autorská citace #13
15.9.2022 08:26 - Log 1=0
Možná by ostatní mohli používat panenku za akci (a vždy jen jedna osoba za kolo), takže za normálních okolností by ji používal stejně jen černokněžník, ale v nějaké hodně specifické situaci (typu fakt potřebujeme tu schopnost použít, ale černokněžník je paralyzovaný) to může stát za to.

Taky by se mohlo dát nějaké alternativní použití buď část těla, nebo určený tvor do viděný do X sáhů. Tím by se z toho stala "standartní" schopnost, ale zůstala by možnost nějakých masterplánů a snad i ten vúdú dojem.

Oboje jsou samozřejmě boosty, a bylo by se třeba znovu podívat na sílu efektů.
Autorská citace #14
15.9.2022 09:40 - Necromancer
hmm...
podívám se na to, a pak vypracuju nějaký alternativní znění

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087625980377197 secREMOTE_IP: 44.223.36.100