Pravidla

Autorská citace #1
14.4.2023 20:00 - Dukolm
Vau diky, ještě jsme se nedostal k en verzi a překlad má větší šanci že si na to najdu čas :-)
Autorská citace #2
14.4.2023 21:17 - smrq
Super práce, jsem nadšený. A nevím, proč by po tobě měl někdo předělávat grafiku? Originál sice neznám, ale tuším, že je to přesná předělávka.
Jo, všiml jsem si, že nemáš přeloženou stranu 16 a poslední stránku. Není to škoda? To bych už, být tebou, dodělal.
Autorská citace #3
15.4.2023 10:08 - milda28
Strany 16 jsem si nevšiml, ve wordu to mám....opravím, díky. A tu poslední stránku teda taky přeložím no :) S grafikou je probém hlavně str. 17 a 18. Dělal jsem to v adobe readeru a tady mi to bere jako obrázek a nepozná písmo. Taky nadpisy jsou v jiném fontu, ale to už tak nevadí. Rovněž by stálo za to dát karty postav do grafiky, ale jedině jak bych to zvládl jepřes Zoner a to je fakt na dlouho :)
Autorská citace #4
17.4.2023 00:48 - smrq
milda28 píše:
S grafikou je probém hlavně str. 17 a 18.
Pravda. A jak jsi tam dal ten současný text? Jestli to umí tam dát nový obrázek, stačí, aby ti ty karty někdo vytvořil a poslal.
A kdyby se ti nechtělo poslední stránku překládat, asi by ji šlo s klidným srdcem vynechat. :)
Autorská citace #5
17.4.2023 00:50 - sirien
milda28 píše:
Dělal jsem to v adobe readeru

To je jakože hodně hardcore witchcraft :D Dvacet stran by neměl bejt problém projet InDesignem, pokud máš někde zdrojáky textu tak se snad někdo najde :)
Autorská citace #6
17.4.2023 13:22 - milda28
sirien píše:
To je jakože hodně hardcore witchcraft :D Dvacet stran by neměl bejt problém projet InDesignem, pokud máš někde zdrojáky textu tak se snad někdo najde :)

Zkusím si někde inDesign ...ehmm..."koupit" a podívám se na to. Ještě budu dávat do grafiky ty dobrodružství, tak už to zkusím v tom. Případně po revizi pravidel zkusím předělat i je.
Autorská citace #7
17.4.2023 13:43 - Pan Bača
Chtěl jsem upozornit na Affinity Publisher, který se dá normálně koupit za cca 1500... ale protože ještě pořád neumí globální vrstvy, nemá smysl o něm při téhle grafice uvažovat.
Autorská citace #8
17.4.2023 14:10 - sirien
Pan Bača píše:
pořád neumí globální vrstvy

...a to chtěj abys za to platil ty jim? :D
Autorská citace #9
17.4.2023 14:11 - Pan Bača
sirien píše:
...a to chtěj abys za to platil ty jim? :D

jj, taky s upgradem čekám, až to tam bude.
Autorská citace #10
17.4.2023 14:14 - York
Ono co si budeme povídat, v Adobe se s updatama InDesignu za posledních několik let taky zrovna nepředřou.
Autorská citace #11
17.4.2023 14:38 - sirien
Ne, ale už zvládli odbugovat tak třetinu problémů tabulek :D (nicméně v InD fungujou vrstvy, takže zjevně není kam spěchat, náskok je velký).
Autorská citace #12
20.4.2023 17:57 - smrq
Ach bože. On ještě existuje grafický program, který nemá vrstvy? Nevěřil bych, že to někdo pustí mezi lidi.
Autorská citace #13
20.4.2023 19:26 - Pan Bača
Má vrstvy, ale takové zvláštní. Každá entita má vlastní vrstvu.
Autorská citace #14
20.4.2023 20:07 - sirien
A "entitou" myslíš co, stránku?
Autorská citace #15
20.4.2023 21:05 - Pan Bača
Obrázek, textový rámeček atd.
Autorská citace #16
20.4.2023 23:43 - sirien
OMFG :D
To nejsou vrstvy, ale prostě z-axis umístění dávající něco-nad-něco. Vrstvy fungují jako agregace takovýho pořadí. U placenýho produktu mi tohle zní jako blbej vtip :)
Autorská citace #17
24.4.2023 10:09 - milda28
Tak jsem si opatřil inDesign, pečlivě přečetl zdejší články, projel návody na youtube...a asi zůstanu u Acrobatu :-D Originál PDF je v jedné vrstvě, nějak jsem nepochopil, jak to rozdělit zvlášť (ač se mi to podařilo přes "place" naimportovat do inDesign). Na to, abych to vytvářel od začátku asi nemám kapacity...
Autorská citace #18
24.4.2023 11:45 - sirien
Dělat to v InDesignu je doslova řádově jednodušší. Naučit se s InD bohužel vyžaduje nějakou vstupní investici času a energie. Pokud děláš jednu věc, tak se to nevyplatí - pokud plánuješ dělat další věci v budoucnu, tak to za to stojí.
Autorská citace #19
24.4.2023 13:31 - York
milda28 píše:
Originál PDF je v jedné vrstvě, nějak jsem nepochopil, jak to rozdělit zvlášť (ač se mi to podařilo přes "place" naimportovat do inDesign).


Pdfko se do InDesignu vkládá jako obrázek, nejde ho tam editovat. Správnej postup je vytvořit novej indesignovej dokument, do toho to vysázet a výsledek vyexportovat jako pdfko.

S tím začátkem ti případně může někdo pomoct (vyrobit prázdnou šablonu, do který pak budeš jen vkládat text a obrázky).
Autorská citace #20
24.4.2023 14:20 - milda28
York píše:
Pdfko se do InDesignu vkládá jako obrázek, nejde ho tam editovat. Správnej postup je vytvořit novej indesignovej dokument, do toho to vysázet a výsledek vyexportovat jako pdfko.


Tak to jsem pochopil správně, prostě začít od píky. Jen nechápu, jak tam potom nacpu stejné pozadí, jako v origo dokumentu. Čisté obrázky a plochy mimo text jsou mi asi jasné, ale např. anglický text vložený přes obrázky nebo jiné grafické prvky zasahující do textu? Jediný způsob, co mě napadá je opět v readeru odstranit text z celé stránky a pak to tam vložit jako další vrstvu. Nebo lze toto provést nějak jednoduše přímo v inDesignu? (předpokládám že jo, ale nevím nakolik jednoduše)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.057960033416748 secREMOTE_IP: 54.144.233.198