Pravidla

enwood
24.4.2007 12:41
swift a free akce zaroven
Je mozny za kouzelnika udelat tohle?
1 kolo: sesle Cloud of knives
2 kolo: channeled piroburst jako swift akci a jako free akci hodi nuz (kouzlem Cloud of knives) + jako standartni akci sesle treba blesk!?
Autorská citace #1
24.4.2007 13:14 - Alnag
Nevím teď úplně jistě jak fungují ta kouzla, ale obecně bych řekl, že provést v jednom kole free, swift a standard action je možné.
Autorská citace #2
24.4.2007 15:24 - enwood
Jsou to kouzla z PHB2. Kazdopadne diky za rychlou odpoved :)
Autorská citace #3
24.4.2007 16:33 - Fibriso
je to možné, Free action můžeš kolik chceš, sfiwt jen jednu, ale nic ti nestojí
Autorská citace #4
24.4.2007 17:00 - Rytíř
No, kolik chceš.. tady opatrně :) Záleží na DM, musí to pořád tak nějak kapku dávat smysl, že. A je např. pevně stanoveno, že kouzlit můžeš volnou (free) akcí jen jednou za kolo.
Rychlou (swift) a okamžitou (immediate) akci jsem prvně viděl zavedenou v psionicích, jako alternativy k volné akci. Obě jsou definovány jako akce o něco náročnější na pozornost a úsilí než volná akce, nicméně ve výsledku zabírající stejnou, těžko měřitelnou dobu. Proto se k ní chová hráč jako k volné akci, ale platí, že rychlou akci můžeš udělat jen jednu jedinou za kolo. Okamžitá akce je totéž co rychlá, až na to, že jí bylo možno provést i mimo pořadí inic.
PHB2 taky nemam zmáknutý. :) ta rychlá akce už je i pro kouzlení, ne jen na psioniku?
PS: Jinak k tomu dotazu, abych tě snad nezmátl - ano, taky si myslím, že to jde. :))
Autorská citace #5
24.4.2007 17:35 - enwood
Tak zmatl jsi me dobre :o) Ty kouzla jsou:
Cloud of knives: Sesles a kazde kolo jako free akci muze hodit jeden nuz do vzdalenosti 30 stop. Nuz se pocita jako ranged utok (1d6 zraneni +1/3lvl)
Channeled piroburst: Utocny kouzlo kde si sam vyberes jestli ho chces seslat jako swift akci (dela 1D4/za 2lvl zraneni jednomu cili) nebo standartni akci (dela 1D6/lvl zraneni do 10 stop od vybuchu) nebo full-round akci, nebo dokonce 2 kolovou akci. cim dele ho sesilas tim vetsi zraneni na vetsi plose udela.
Pokud by oboji byla free akce tak bych to jako DM zakazal (podle pravidel DM muze omezit pocet free akci za kolo) ale kdyz to neni free ale swift melo by to byt v poradku nicmene mi to prijde docela dost silny?!
Autorská citace #6
24.4.2007 17:51 - Alnag
Tak o tom jaké "docela dost silné" a přitom podle pravidel možnosti nabízí DnD se všichni mohli na vlastní oči přesvědčit na aréně. Já bych řekl, že i z popisu kouzel je to OK.
A) Cloud of knives (sesláno minulé kolo... v podstatě jen dobíhají efekty kouzla... to mi přijde naprosto normální, melfův kyselinový šíp taky zraňuje i další kola a nikdo z toho nedělá vědu)
B) Rychlost seslání piroburtu ovlivňuje jeho sílu. Opět to bych řekl, že je v pořádku a v souladu s koncepcí.
C) Ačkoliv to vypadá náramně efektně - tři kouzla za kolo - realita je taková, že zase tak drsné to není a velmi pravděpodobně by se v daných úrovňových kategoriích dala najít silnější kombinace...
Autorská citace #7
24.4.2007 23:01 - Fibriso
a hlavně je spousta kouzel 4 urovne ktere jsou opravdu uzitecnejsi nez 1d4 per 2 caster levels....(i kdyz je to swift)...
Cloud od Knives je opravdu silnější na pohled, Ale potrebuje jako component Dagger, coz si DM pohlídá (tomu věř, takže až dojdou kudly, máš zapláclý slot a na spell component pouch to neukecáš :D ) a utocis sice svým caster levelem, ale proti NE-touch AC, takze se nemusis vůbec trefit (což se ti na nižších urovních pravděpodbně nepovede tak v 70%) ... ve výsledku je mnohem horší než melfik, jen se tváří strašně mocně :p
takže já bych to klidně povolil...

Sfiwt action je už i na nějaké schopnosti.... (druidí shapeshift a pod)
Autorská citace #8
26.4.2007 10:38 - Elgard
Používejte prosím správné "pyroburst", to "piro" mě píchá do ošišek :o))
Autorská citace #9
26.4.2007 16:45 - bigbythewise
Sice trochu mimo dotaz, ale je swift akce vubec jeste ve 3.5 edici?
Autorská citace #10
26.4.2007 16:49 - Alnag
Naopak ve 3.5 edici je tuším teprve zavedena. A to navíc ne v základních příručkách, ale až v dodatcích, kde je přetiskována stále dokola (a dokola). Je to také adept na výskyt v 4e jako klíčová mechanika!
Autorská citace #11
26.4.2007 17:02 - bigbythewise
Alnag: Ja myslel ze jsem to videl nekde ve starych pravidlech a ted koukam, ze to byly dodatecna pravidla pro E3.5. Tak ted to dava smysl.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079972982406616 secREMOTE_IP: 3.239.59.193