Příběhy

sirien
2.12.2007 01:41
Tohle je příběh z roku 8000 před naším letopočtem, ze světa Shadowrunu, z doby, kdy magie byla ještě ve své první periodě vzestupu a technologie byla naprosto neznámá.

V jednom mém runu jsem vytvořil postavu Enrymora, megamocného elfího mága, který byl proklet nesmrtelností - nikoliv tou že nezemře věkem, ale skutečnou nesmrtelností, kterámu umožňovala přežít výbuch atomovky. Toužil zemřít, ale nemohl. Tohle je příběh o tom, jak to celé začalo.

Neví, jak je ta povídka stará, ale minimálně dva roky to budou...
Autorská citace #1
2.12.2007 01:41 - Rytíř
Jako celkově to není špatný. Na historii CP popravdě víc než dobrý :) Ale nemůžu si pomoct, pořád mi skřípe ta počáteční motivace. Tak jak to je napsaný bylo pro mě fakt velký překvapení, že uražený Enrymor se rozhodne zradit všechno, co znal a dokonce aktivně spolupracovat na zničení svého bývalého domova, své rodiny a přátel! To je jako drsný.
Jinak Vznešená je tak vznešená, že potkat jí ve hře, nejspíš jí zkusím vykrákat za copy, abych zjistil, jestli je vůbec živá.. ale tak předpokládám, že to je schválně :)
Jako mě začátek tou motivací moc nenadchnul, tak konec je naopak docela dobrej.
Autorská citace #2
2.12.2007 10:27 - wraiths
ja precetl pribeh kvuli nedostatku casu na vice etap.je to libivy. to co Rytiri se nelibi,ja beru jako primo uveritelny projev vzteku a neumemi odpustit a kdyz nakonec chteji,tak ta moznost uz neni. me to neskripe.
Rytíř : hrozne rad bych te videl jak krakas Vznesenou :-). ty se teda opravdu nezdas.
Autorská citace #3
2.12.2007 10:35 - Rytíř
Wraiths: právě že já v tom vztek žádný neviděl. Jako chápal bych okamžitej výbuch zlosti a že by třeba Les podpálil nebo v tu chvíli ukázal cestu.. ale to jak to v podstatě plánoval a jak se v tom vyžíval, to už mi přišlo vyloženě patologický a neúměrný :))
ad krákání - no záleželo by, koho bych hrál. Kas by to možná fakt udělal :D
Autorská citace #4
2.12.2007 11:37 - sirien
Rytíř: Jiná doba, jiné vnímáni cti a zodpovědnosti :)) . Uznávám že ta motivace není až tak rozvedena - já byl GM, nepotřeboval jsem ji až tak do detailu, původně ta povídka vůbec nebyla ke zveřejnění, to mi jen teď hráblo a zveřejňuju svoje starý práce který byly původně jen pro mě.
Jinak - Wraiths se mě zastává? WOW, to se ta povídka asi musela fakt líbit :D
Autorská citace #5
2.12.2007 16:05 - wraiths
Rytíř: vis tohle je opravdu jak ty pises "patologicka" vec. ale tohle existuje. proste clovek kdyz se nastve tak pak zacne myslet racionalne jak nekomu fest ublizit. proste v prvotniu chvili misto ruda, ten clovek zacina myslet jak stroj,probiha mu pred ocima moc veci. mozna ze tohle by mohl vice rozpitvat Alnag,ci nekdo znalejsi.
krakani: no ja jen,ze jsi me s tim dost prekvapil :-)). jak jeden kamarad pred hodne lety pri jednom z prvnich DrD(to pripraveny dobrodruzstvi) . kde hned po prosluvu ty elfky(myslim ze to bylo ztelesneny dobro) na konci ji hned ohnul a pak dostal nejakej te blesk. :-))
sirien: to mela byt nejaka jizlivost :-)... libilo se mi to,tak proc bych to nepriznal.
Autorská citace #6
3.12.2007 15:47 - sirien
Ano, myslím že Wraiths teď naprosto přesně popsal, jak Enrymor vnímal když ho vyhostili. Nakonec to tam i nějak naznačuju, myslim, něco o tom že jeho oči se změnily v zrcadla nebo tak... taková dost lehoučká metaforka.
Jinak ne, nebyla to jízlivost, jen mám dojem že to je první moje práce které jsi nic podstatného nevytkl, tak jsem byl mile překvapen :)
Autorská citace #7
3.12.2007 22:22 - Sathel
Téměř jsi mě rozplakal.
Autorská citace #8
4.12.2007 07:55 - wraiths
Sathelze by nejak nostalgie ;-)
sirien :no jo porad nejsme jak "bubak"...:-))
Autorská citace #9
10.12.2007 19:53 - ilgir
Je to docela "fascinující" počtení. Člověk občas potřebuje přečíst si něco o superhrdinech, kteří mávnutím ruky zničí svět. Jinak uvěřitelnost charakteru Enrymora tak 75%, mohl by být vykreslen lépe (ale co by nemohlo být uděláno lépe, že?). Stylistika - balancuješ na hraně mezi ovládnutím spisovatelských fint a dopouštěním se chyb, což je velmi záživné a zábavné. Celkový dojem dobrý.
Autorská citace #10
10.12.2007 20:49 - sirien
píše:
Stylistika - balancuješ na hraně mezi ovládnutím spisovatelských fint a dopouštěním se chyb, což je velmi záživné a zábavné.
To mě těší :) Ještě víc by mě potěšlo kdybys byl ohledně těch fint a chyb krapet konkrétnější, protože si paradoxně nejsem vědom jednoho ani druhého :)
(a co se Tobě nezdálo na uvřitelnosti Enrymora? Vztek jsme tu užprobrali :) )
Autorská citace #11
11.12.2007 01:59 - sirien
btw...
píše:
Člověk občas potřebuje přečíst si něco o superhrdinech, kteří mávnutím ruky zničí svět.
snad Ti neimponoval discoclub :D
Autorská citace #12
15.12.2007 11:13 - ilgir
Mno, třeba hodně profi mi přijde tahle pasáž:
sirien píše:
Pyramidy jediné ze všech přetrvávaly jako upomínka starých časů, pouze ony, orichalcový meč, který chtěl Enrymor několikrát předělat, aby vyhovoval současné módě, ale vzpomínky na Její krev na zlatavé čepeli mu v tom pokaždé zabránily, a krev Vznešené měly moc Enrymorovi připomínat, že minulost není pouhou vzpomínkou nebo snem, který se nikdy nestal. Proto se Enrymor na dlouhou dobu usídlil v Egyptě, fascinován tím, jak jeho kněží dokáží z posledních zbytků vyprchávající Síly vytvářet kouzla stejně mocná, jako kdysi, ale ani Egypt nebyl věčný, přišli Řekové a po nich Řím, Doba temna a Středověk. Ve světě, ze kterého se i ty poslední kapky zbývajících kouzel ztrácely jako voda v poušti, byl Enrymor jediným, kdo v sobě její moc rozvíjel a kterého nikdy neopustila, vždy měl moc se pouhou myšlenkou učinit neviditelným nebo pouhým pohledem vytvořit smrtící kouzlo.

Ale za chybu považuji, že jsou to jen tři příliš dlouhé věty. Osobně bych určitě rozdělil:
"...pouze ony. Orichalcový meč..."
"...pokaždé zabránily. A krev Vznešené..."
"...jako kdysi. Ale ani Egypt nebyl věčný. Přišli Řekové..."
"...nikdy neopustila. Vždy měl moc..."
Tou uvěřitelností Enrymora jsem myslel, že navzdory popisování pocitů a pohnutek pořád působí tak trochu jako vzdálený a bájný hrdina. Ale to nic.
Autorská citace #13
29.8.2008 00:47 - sirien
uááááááá.... člověk by po sobě NIKDY neměl číst svoje starý povídky. Nikdy. Smazal bych to, přepsal a pak bych to možná shledal zveřejnitelným, ale na to je teď asi už pozdě, takže musím to místy to děsné řemeslné zpracování překousnout...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096693992614746 secREMOTE_IP: 52.207.218.95