Příběhy

Argonantus
6.1.2008 12:52
Příběh o tom, jak to bylo s Argonantem...
14.1.2008 23:25 - ilgir
Omlouvám se za intopic, mám něco k Argově povídce...
Tato povídka je pro mě nadmíru zajímavé čtení, neboť odhaluje mnohé (tyjo, co mnohé, skoro všechno!) o autorovi samém. Nejdřív jsem myslel, že Argonantus z povídky je Argonantovo vysněné alter ego, ale pak mi došlo, že je to on sám. Prosím víc takových autobiografických povídek, tenhle způsob představování se publiku je neskutečně cool!
14.1.2008 23:50 - sirien
heh, já jsem toho v povídce Já prozradil o sobě víc než by se mi možná líbilo, a to jsem původně ani nechtěl :D
15.1.2008 06:47 - Rytíř
Nemůžu si pomoct, ale jsem přesvědčen, že každý o sobě prozrazuje leccos, když píše... vždyť ty slova tryskají z nás a vymýšlí je naše hlava, takže se nedá zabránit tomu, aby to nedávalo o nás leccos najevo i kdybysme nakrásně nechtěli.
Pravda, někdy je to zřejmější, někdy méně.
A tak mě napadá, že to bude asi ten hlavní důvod, proč se nám něčí psaní líbí a něčí ne... prostě autor, kterýho "žeru", by se mi s největší pravděpodobností líbil i v reálu jako člověk, protože prostě jede na stejný vlně.. a ten, co třeba i uznávám že psát umí, ale mě prostě v nejmenším nebere, by asi nesedl (narážka na diskuse se Sirienem o Gaimanovi) ;)
15.1.2008 08:44 - Argonantus
Ilgir:
Já píšu většinou o sobě, svých známých, nebo něčem, co jsem viděl, zažil nebo mne alespoň hodně zaujalo; když se píše o něčem úplně cizím, tak je to psaní o něčem, co mne vlastně tak nezajímá. Problém je, že takové věci napadnou člověka až po delší době; některé dokonce po mnoha letech od chvíle, kdy se staly.
15.1.2008 08:47 - sirien
Heh. Podívej se na "Lepší už to nebude" s Nicholsonem.
"Jak to děláte, že vždy tak nádherně vystihnete ženskou duši?"
"Představim si tam úplně debilního chlapa" :)
15.1.2008 08:59 - ilgir
2Rytíř: To je sice fakt. Jenže v některých případech (tahle povídka) píše autor o sobě zcela plánovitě, se záměrem "se představit".
2Sirien: Už se na Tebe chystám.
15.1.2008 09:49 - Rytíř
Ilgir: je to tak, s tím nemohu než souhlasit.. :)
15.1.2008 10:01 - Argonantus
Ilgir:
Ne, autor píše zcela plánovitě o sobě se záměrem udělat zářez drápem o jistých bodech cesty. První a hlavní čtenář jste rozhodně nebyli vy.
15.1.2008 10:22 - ilgir
No, tak tam je ještě záměr navíc.
15.1.2008 16:03 - Goran
Ta Sázava, to je kostel sv. Jakuba Většího v Rovné u Stříbrné Skalice, že? Chvíli mi trvalo, než jsem to našel, ale povedlo se.
15.1.2008 17:56 - Argonantus
Aye. A trvá hodně dlouho, než to prokoukneš.
www.cestyapamatky.cz/stribrna-skalice-rovna.html
15.1.2008 21:02 - Goran
Argonantus: pěkný odkaz. Ten Kristus nad oknem tam je vidět dost na to, aby si čtenář udělal představu o výjevu, který k poznatku o průhlednosti přivedl Argonanta v povídce (neodvažuji se zeptat, jak moc doslova byla tato pasáž opsána z života skutečného Argonanta). Samozřejmě, nejlepší by bylo vidět to na vlastní oči.
26.10.2008 19:59 - Argonantus
Od té doby se zase věci o něco hnuly a jinde je vidět výsledek. Objevil se díky Ebon Handovi další, ještě více provokující objekt v Týně.
19.1.2009 11:15 - Argonantus
http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=88&t=3531&start=720

další zajímavé zjištění stran problému.
20.4.2010 16:18 - Goran
Před třemi týdny mi po dlouhém klepání Pán otevřel zavřené dveře. Aleluja!

To jen tak do protokolu, s povídkou to souvisí hodně nepřímo.
20.4.2010 17:27 - Argonantus
Možná ano.
Každý má trochu jinou cestu; a dveře oddělují různé úseky.
20.4.2010 17:33 - Colombo
argonantus: bylo by milé, kdyby jsi na d20 přispíval častěji:)
12.7.2010 12:39 - Argonantus
Bylo by, ale v posledním roce mne trápilo hodně nepříjemných a přízemních věcí. Takže jsem došel vlastně jen k málo podstatným věcem, neměl jsem co říct a byl jsem nesnesitelně nudný. Jestli se to už vyřešilo, to je otázka.
14.7.2010 16:30 - DenGrasse
Hezký příběh a hezké moudro na závěr.
Většině kronikářů se nicméně něco stane :-)
14.7.2010 18:31 - Argonantus
Á, fajn, žes dorazil. Tady je taková asymetrická dobočka Tajemství katedrál.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068341016769409 secREMOTE_IP: 3.21.97.61