Příběhy

sirien
14.1.2008 10:17
Tohle je takový příběh z baru ležícím někde mezi světy, který jsem napsal pro jednu mojí kamarádku jako slohovou práci, když jsem se večer nudil a ona ji ráno zoufale potřebovala. Téma bylo "V takové krásné společnosti" a původně to v baru mělo pouze začínat, jenže... příběh té povídky si do baru odskočil "na jedno" a víte přece, jak tohle vždycky dopadne :)
Autorská citace #1
14.1.2008 10:17 - Rytíř
Je to náhoda anebo není, že mi to tolik připomíná Had Uroboros? :)
Jinak jako prvotní nadhození dobrý, nečte se to špatně.. i když to vlastně příběh moc není, jen takový klábosení a chvástání u piva :))
Autorská citace #2
14.1.2008 15:31 - sirien
Jj, klábosení nad... no, já si představoval něco tvrdšího než pivo, ale tak to je vedlejší. Nemusí být každá povídka příběh, ne? :)
Had Uroboros? To je jako co?
(jinak uvnitř té povídky je hromada osobních vtípků na jiné autory a díla, ale i nějaké skutečně osobní narážky. Kdo jich najde nebo odhadne aspoň deset, dostane lízátko :) )
Autorská citace #3
14.1.2008 15:43 - Lotrando
Mě úplně neseděla stylizace do mužského rodu. A možná i celkové podání, kdy se vlastně zlehčuje úplně všechno, což jsou asi ty narážky na jiné autory. Přiznám se, že mě to moc neoslovilo.
Autorská citace #4
14.1.2008 15:47 - sirien
Stylizace do mužského rodu? Co je na ní?
Hm. Pávě to zlehčování se mi na tom líbí, krásně to sedí s tím zvěrem. Ale tak nemůže se všechno líbit všem :)
Autorská citace #5
14.1.2008 15:48 - wraiths
sirien "hadour" uroboros je zrod a zanik.vyobrazeno jako had( ci hadi) pozirajici si ocas( proste kolecko :)) ). pro "matfisaky" jednoducha odpoved...nekonecno.
Autorská citace #6
14.1.2008 15:52 - sirien
no, já vim, co je Úroboros jako takovej, byla to moje oblíbená maturitní otázka, kterou sem si nevytáh... ale nějak to téma v povídce nevidim, tak jsem myslel že Rytíř naráží na nějaké konkrétní jiné dílo
Autorská citace #7
14.1.2008 15:54 - Rytíř
Sirien: že bys tam tehdy ještě nebyl? na RPGF rozjel kdysi Quasit online hru Hostinec Had Uroboros. Jeho povahu celkem dobře vystihl tady Wraiths ;)
Hmm, nojo, teď tam koukám, že už to jsou 4 roky.. ty bláho, to to letí. Ta podobnost je vyloženě zarážející :))
Autorská citace #8
14.1.2008 15:56 - sirien
Ah-ha. Já věděl že to je nějaká narážka stranou... ne, tuhle hru jsem minul, musim se mrknout...
PS - byl jsem tam, ale ještě ne tak moc
Autorská citace #9
14.1.2008 18:30 - Jerson
Mno, Restaurant na konci vesmíru i stou inteligentní modrou barvou jsem poznal zcela bezpečně. A poprvé jsem takový hostinec navštívil v roce 2002 nebo 2003 na Abarinu. Jinak mi přojde, že tu slečnu okouzlily některé představy fyziky, a kdybych o nic nic nevěděl, připadlo by mi to zajímavé. Ale takhle, když vím co je to alef a jak to pan Cantor myslel mi to už přijde otřepané. Stejně jako to ničení galaxií jak kdyby šlo o zamačkávání mravenců.
Je tak někde ve středu stupnice - dočetl jsem ji až do konce, poprvé a naposledy.
Autorská citace #10
14.1.2008 23:40 - JackPhoenix
Připomíná mi to trochu Hězdné deníky od Lema. Jinak narážka na Stopařův průvodce po galaxii je jasná.
Autorská citace #11
16.1.2008 02:57 - Sniper
Hm, docela hezký počtení, moje oblíbená hospodská atmosféra z toho jen sálá.:) No mě se spíš vybavila síň světů a hostinec Poctivého Johna od Feista
Autorská citace #12
16.1.2008 14:53 - sirien
Dvoranu světů se pamatuju... ale ten hostinec ne-e. Popravdě Feistovo fantasy co sem čet mi přijde dost tuctovka, tak sem v něm moc nepokračoval. Pohádka je hustá.
Autorská citace #13
4.5.2008 00:32 - sirien
asi dlužím mnohým omluvu za to že jsem se nepřiznal k autorství, ale psal jsem to jednou večer pro Lucku, když šílela že večer potřebuje mít hotovou slohovku, a protože její učitel má prý ve zvyku šmejdit po netu, tak jsem si slíbil že to sem hodím pod jejím jménem, kdybych to nemohl vydržet cítil nepřekonatelné nutkání se podělit. Po čtvrt roce by to snad už mělo bejt bezpečný :)
Jerson: jo, hrál jsem si s odbornými termity na účet neznalého čtenáře, protože jsem předpokládal že češtinář se v matice nevyzná a okouzlí ho to :)
Jinak gratuluju - Tvou narážku na to, že se Ti nelíbí ničení galaxií, přijmu jako odhalení dalšího mého osobního vtípku. Dokonce dvousečného, i když myslím že ten druhý význam Tě asi nenapadne :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090126991271973 secREMOTE_IP: 3.80.211.101