Příběhy

sirien
16.1.2008 20:07
Tohle je povídka o mě. Je to zvláštní povídka psaná ve zvláštní náladě. A neděste se začátku, je to fantasy.
Autorská citace #1
16.1.2008 20:07 - ilgir
Velice zajímavé. Zdá se, Siriene, žes umělec...
Autorská citace #2
16.1.2008 21:49 - Vaeranias
Hm, jaká to reminiscence na Nimralův list. Svých PC se nebojím (snad krom Vaerania, ale snad ho ten amok rychle pustí :-), ale některé NPC budou o dost víc naštvaný. Budu muset fofrem vymyslet nějakého boha, co by měl důvod si mě nějak hledět :-).
Autorská citace #3
16.1.2008 22:34 - ilgir
Je vidět, Siriene, že své NPC pěkně promýšlíš a hlavně prožíváš. To se mi líbí. (A asi to bude i deformace z oboru.) Jsem zvědav na komentáře ostatních. Takovéhle dílko se komentuje dost těžko. Btw.: To upozornění na začátek jsem přehlédl a skoro jsem se vyděsil ;-)
Autorská citace #4
16.1.2008 23:32 - sirien
Reakce ostatních nevim, je to tu už dýl a tohle sou první.
Většina těch postav co tam vystupuje je ještě z doby kdy jsem vůbec nějak vážně nepřemýšlel, že bych šel na psychologii (vlastně všechny až na SenTera)
vaeranias: No... jak řekl člověk na RPG F si říkající Trevenorbowen - "ještě ses tam dost šetřil". Některé z postav které jsem stvořil by mi to tam osladily ještě trochu víc :) - občas prostě stvořím PCčka, které formovaly zážitky které nebyly tak úplně příjemné. Některé z nich jsem vytvořil s charakterem, který to přijme a prostě to neřeší a jde dál (Tuk-Enek) jiné tak, že je to poznamenalo a dost žere (Laris... ale i dost dalších, které jsem vynechal). O NPC ani nemluvě.
Popravdě minimálně jeden bůh z W´Dhenova světa by mi to asi taky pěkně osladil, kdyby do toho měl co mluvit...
Autorská citace #5
17.1.2008 01:27 - Malabar
Fenomenalni (todle slovo moc nepouzivam), fakt me to dostalo, naplnome to tezko popsatelnymi pocity. Ted mam i dalsi pohled na smrt:) Jdu spat a premislet nad tim co jsem precet :)
Autorská citace #6
17.1.2008 09:45 - Argonantus
Pokud se chceš dostat k uměleckému psaní, pak tohle je cesta.
Zjevně úplný začátek, protže ještě není moc jasné, kterými z těch postav jsi, a které jsou jen chvatný náčrt na zdi, opravdové non personal. Stejně jako není jasné, zda mluvíš ty, nebo učitel psychologie, nebo Terry Pratchett, nebo bůhvíkdo ještě; ale některá slova a věty v tom zmatku se zdají být už zcela a jednoznačně tvoje.
A trochu by mne lekalo, že jsi tam sám.
Autorská citace #7
17.1.2008 10:24 - Jerson
Skvělé.
(Víc netřeba dodávat.)
Autorská citace #8
17.1.2008 16:02 - sirien
Argo: Sám? Kde?
Jinak... ne, tohle není zrovna cesta, kterou bych se chtěl vydat v další tvorbě, a je mi jedno že by to bylo ultraumělecké... tohle je prostě jen taková lokální odbočka :)
V té povídce není jediná postava která by byla jen chvatný náčrt na zdi, pokud vím. Versis. Ale ta se tam osobně nevyskytuje :)
Jerson, Malabar: díky :)
Autorská citace #9
17.1.2008 19:03 - Lokken
Moc dobré.Nacházím i ty náznaky Křehkých věcí,ale to není podstatné,možná i díky tomu se to čte tak dobře.
Jak říkam,....moc dobré.
Autorská citace #10
18.11.2008 00:22 - sirien
wow, tak na tohle jsem skutečně skoro zapomněl. Muselo mi dost hrabat když sem to psal... nicméně Argo stále nespecifikoval, kdeže to tam jsem sám? Ta poznámka mi trochu uniká a docela by mě zajímala...
Autorská citace #11
18.11.2008 09:10 - Argonantus
Musel jsem si letmo připomenout, o co šlo.
Můj dojem je, že je tam jedna vlastní postava a několik NPC.
Vlastní postava má občas více převleků, ale furt je to ta samá jedna vlastní postava.
Netvrdím, že je to špatně. Tvrdil jsem, že je to zneklidňující.
Autorská citace #12
18.11.2008 13:13 - sirien
Vyskytují se tam dvě PC a dvě NPC, takže jediná interpretace která mě napadá je, že Ti ty postavy připadají nějak stejné? Nicméně by mě docela zajímalo čím, protože mě ani moc podobné nepřijdou. A taky trochu nechápu, co Ti na tom připadá tak zneklidňující.
Autorská citace #13
21.2.2010 09:47 - Magus
Wow nevím jak sem tuhle povídku našel ale je užasná opravdu se nad ní musím zamyslet (Rion mě zabije až umřu:)). Snad nejlepší povídka jakou jsem kdy četl a to počítám opravdu všechny né jen tady na Kostce. Snad páni prominou za nekromancii ale tohle stojí za povšimnutí...a snad i za víc.:)
Autorská citace #14
21.2.2010 22:46 - sirien
Posledních... co se pamatuju měsíců, pokaždé, když si tuhle práci připomenu, mi bleskne hlavou, jestli bych jí neměl radši odstranit a hodit někam do archivu ve vlastnim compu.
Autorská citace #15
22.2.2010 08:49 - Magus
Proč psímtě?
Autorská citace #16
22.2.2010 19:09 - Dracain
To on ti právě neřekne, proč. Nepsal ji pro nás, ani pro sebe.

Sirien: Je vidět, že se nebojíš poslat i silný proud myšlenek směrem klávesnice - monitor - my. Myslím, že stejně jako jsi to psal, tak i já jsem to četl. A to je dobře. Víc než dobře.
Autorská citace #17
22.2.2010 20:13 - Felouen
Každý když se dostatečně zamyslí, tak dokáže říct proč něco nechce, protože to uvnitř hluboko ví.

Mě se to dílo hodně líbilo, možná i proto, že mi připomnělo některé věci, mezi nimi že kdysi tohle býval způsob jakým jsem kdysi psala z toho co jsem napsala (which means both of how/what it is written and how it is put down on paper) a ráda jsem i taková díla v takovémhle duchu četla. Když je něco napsaného tímhle způsobem, jako kdyby autor slova slyšel nebo viděl a jinak vnímal v hlavě a jen je psal, bez toho aniž by nad tím přemýšlel, tak důvod proč právě by někdo raději danou povídku nikomu neukázal je, že je to prostě takový individuální výtvor který ani není potřeba ukazovat ostatím, protože vzniklo samo o sobě pro sebe, nebo je to spíše jako živý sen/snění nebo moment něčeho, během nichž se ten autor něco uvědomí, co předtím nevěděl, protože ten tok vlastně proudí sám o sobě, takže často když začne psát, tak vůbec neví jak to skončí a co se bude po určité době dít dál. A tudíž vlastně to není klasická povídka nebo dílo pro někoho, pro publikum, ale něco...samo o sobě. A taky často to odhaluje nitro toho, kdo to psal, ať už si to uvědomuje vědomně nebo ne což ne každý chce, protože to není jen ledajaké "tohle je on", ale takové...když to někdo pozná, tak prostě ví. So, that's my idea. What I feel, what I've sometimes felt...from stuff and ....yeah.
(tohle ti možná Magusi trochu pomohlo více pochopit, ale 100% odpověď ti dá jen on)

Hey, Siriene, jak vlastně funguje vědomé psaní povídky, kdy to není takhle...channelované? nebo jak to nazvat, to je asi hodně těžší než něco takového, ne?
Autorská citace #18
22.2.2010 20:19 - Dracain
Fel: Dík za... to.
Autorská citace #19
22.2.2010 23:57 - sirien
Felouen píše:
Hey, Siriene, jak vlastně funguje vědomé psaní povídky, kdy to není takhle...channelované?

Jak kdy, jak komu, jak co. Vem si Kouř a zrcadla a Křehké věci. V těhle sbornících svých povídek má Neil Gaiman na začátku úvod ke každé jedné z těch povídek - jak vznikaly, kde, proč... je to docela zajímavé čtení. A každá z nich má jiný background.

Některé povídky se mi psaly snadno a byly hotové poměrně brzy. Některé jsem rozepsal, několikrát přepsal a nakonec smazal. Prostě jsem si uvědomil, že ten obraz co mám v hlavě nelze přenést do textu (něco jako platónova jeskyně - v hlavě sem měl krásný stín na stěně, ale prostě sem nedokázal poskládat původní objekt a zdroj světla tak, aby ho vytvořily i v textu). No a pak tu je třeba jedna povdídka kterou jsem rozepsal 25.9.2008 a pak jí ve třech etapách čítajících vždy několik dnů v kuse psal a přepisoval dál a dál. Od začátku jsem věděl o čem bude a jak asi tak skončí, měl jsem osnovu... ale ta řemeslná práce mi vždycky šla přes ruku jen chvíli a pak sem potřeboval pauzu. Ale tak už jsem skoro na konci, myslim, že si jí už brzo budete moct přečíst. Když u ní vydržíte. Za tu dobu poněkud nabrala rozsah :)

Nicméně si sem jistej, že jiní autoři by Ti dali jinou, vlastní odpověď.
Autorská citace #20
24.2.2010 18:39 - Felouen
Ha, mám dokonce pocit že o té povídce co píšeš tak dlouho jsi už jednou nebo dvakrát povídal. Díky za info, určitě se zeptám nějakých dalších autorů, kolik asi tak svá díla skládá a kolik z nich je píše rovnou, a pak je třeba jen dodělá a tak? :) Nebo použije úplně jinou metodu, i když kromě těch dvou a jejích kombinací si teď žádnou nedokážu představit...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088624954223633 secREMOTE_IP: 3.238.195.81