Příběhy

Autorská citace #1
15.12.2008 13:10 - SEBastian_Chum
pěkný.

ale proč ty ženské hrdinky?
Autorská citace #2
15.12.2008 13:22 - Merlin
jednoduchý, protože hraju postavu Akiry :) tak píšu její zážitky ...kdybych hrál postavu napříkal Pandiona de Coina, nebo Arona McBrida, tak bych psal pochopitelně o mužských hrdinech.

btw. takhle pidipovídka je vpodstatě vytržená z kontextu..předcházelo ji několik událostí (použití náhrdelníku, změna osobností, z čehož prAMENILA SPOUSTA LEGRAČNÍCH I SMUTNÝCH SITUACÍ.., snaha o vyléčení....)
Autorská citace #3
16.12.2008 07:59 - Lotrando
je to pěkný, místy se to velice dobře čte, výborné detaily.

na druhou stranu, chvílemi je trošku problém se zorientovat, zvlášť při změně obrazu, možná by pomohlo zřetelnější oddělení textu, nevím.
Autorská citace #4
16.12.2008 09:57 - Rytíř
Nápad zajímavej, a místy opravdu dobrý popis ;)
Ale na můj vkus tam jsou občas moc dlouhé souvětí; a třeba dvakrát použitá spojka a, když by stačila čárka, to ruší, snižuje spád a dramatičnost.
Ze začátku se mi taky ty přechody zdály trochu moc náhlý a neučesaný, ke konci už byli v pohodě. Jen se zkus vyvarovat tolika "tříteček", působí to divně, šetři s nima ;)
Něco jsem si dovolil rovnou opravit.. snad neva.

Ještě by mě zajímalo, jak je to s tabardem. Skloňuješ ho tam nějako zvláštně, já myslel, že to je podle vzoru hrad? Navíc kus látky přehozený přes zbroj jsem se dočetl že byl varkoč, tabard je ozdobný kabát z pozdější doby, vlastně úřednický oděv, ne?
Autorská citace #5
16.12.2008 11:14 - Merlin
no..ono to oddělení dělá tenhle netovej systém..já to mám ve wordu přehlednější..ale beru na vědomí.
jak říkám, tohle ani nebylo určeno k zveřejnění, proto asi kvalita lehce pokulhává...:) uvidíme co příští povídka...ale tu si raději znovu přečtu :D
jinak co se týče tabardu...vycházím částečně z toho, že jsem to v jednom románu četl jako ta "tabarda"! I když si osobně myslím, že je to ten tabard. To ale nic nemění na věci, že by to mohl být i varkoč :)
jinak tohle je z wiki: tabard. Tvořila ho košile ve tvaru dalmatiky vpředu s vyšitým znamením pána, heroldská hůl a heroldský klobouk.
Autorská citace #6
16.12.2008 11:16 - Merlin
jinak..původně jsem nechtěl text moc oddělovat, protože šlo vlastně o jakési prolínání :) ale zase..to by měli posoudit čtenáři..a posoudili jste to, že je to místy nepřehledný
Autorská citace #7
16.12.2008 11:19 - Merlin
Tabard je středověký oděv, jenž byl užívaný kupříkladu rolníky či mnichy, ale též rytíři. Ti jej nosili přes zbroj, zpravidla opatřený heraldickým symbolem...sem našel :)
Autorská citace #8
16.12.2008 11:22 - Merlin
http://en.wikipedia.org/wiki/Tabard
Autorská citace #9
16.12.2008 11:28 - Colombo
taky nezname funkci editace příspěvku?:)
Autorská citace #10
16.12.2008 12:48 - Merlin
známe...drahý colombo, ale v práci mě to nechce přihlásit (podělaní ajťáci), takže bohužel, pokud chci psát z práce, musím takhle...
Autorská citace #11
16.12.2008 17:11 - unknown
Nápad je to hezký. Povídka je pěkně a čtivě psaná.
Akorát jsem měla problém s orientací. Někdy mi trvalo, než jsem si uvědomila, kdo je vlastně kdo.
Autorská citace #12
16.12.2008 18:29 - Ebon Hand
Téma se mi moc líbilo, na ženské hrdinky u Merlina jsem si rychle zvyknul.
Taky jsem se dvakrát vracel, že jsem ztratil orientaci, i když při pečlivém čtení bylo vše napsáno, jak mělo být. Asi jsem dřevo, je to pouze subjektivní pocit, ale víc bych se soustředil na ty střihy, aby byl patrný přesun do jiné postavy.
První půlka je pomalejší, ale pak se to správně rozjede!
Autorská citace #13
16.12.2008 19:07 - Goran
Nápad skvělý, jen se připojím ke kritikům střihání scén. Kdo je kdo jsem začal pořádně tušit až ke konci a kdo je kde a kde který děj začíná a kde končí jsem postřehl jenom hodně přibližně. Je to škoda, protože kdyby záměna nebyla ohlášena v anotaci, nejsem si jistý jestli bych ji nepovažoval jen za hodně divné stříhání děje. To že moc nevynikla ani s upozorněním předem mohl být záměr, ale hodnotím to spíš hůř. Což je škoda, protože jinak byla povídka docela dobrá.
Autorská citace #14
23.12.2008 09:59 - Merlin
nabídka vánočně silvestrovského příběhu..pokud je o tenhle styl zájem :P..ukázka:

Vzduch byl horký jako dech ohnivého draka po chilli párty a nehybný jako napodruhé zabitý umrlec. Seděl jsem v pronajaté místnosti, která ze všeho nejvíc připomínala celu určenou pro nejtěžší zločince a větrák poháněný párem líných křečků unyle krájel dým z mé dýmky, který se kolem mě vznášel jako mlha z blat při svítání.
Dopil jsem svou čtrnáctidenní whisky a její chuť mě na jazyku pohladila, jako laciná šlapka. Podíval jsem se na prázdnou láhev a pomalu sundal nohy ze stolu. Chystal jsem se opustit vyhřátou kancelář a vyrazit do městských ulic, které polední slunce rozpálilo jako žhavé pece trpasličích kováren. Dnes nepřišel žádný zákazník a já se cítil unavený jako kopáč při stavbě královské silnice a prázdný jako má láhev whisky.
V tom se ozvalo zaklepání.
Mohl to být majitel domu, který si přišel pro nájem za kancelář a já věděl, že s ním nechci mluvit.
Zaklepání se ozvalo znova a já vycítil osudovou naléhavost, stejně jako pes vycítí hárající fenu.
Pomalu jsem vrátil nohy na stůl a dlouhým dřevěným klacíkem popohnal usínající křečky. Natáhl jsem se po láhvi od whisky, ale když si uvědomil, že je prázdná, jen jsem rezignovaně klesl zpět do křesla a posunul si svou kápi více do čela. Z přihrádky v mém, stole jsem vytáhl svůj věrný Wmith and sesson a zkontroloval jeho ostří. Pak jsem dýku zasunul do podpažního pouzdra.
Ozvalo se zaklepání a já si zapálil svou dýmku s tabákem tak silným, že i skalní obr je proti ní vyčerpaným slabým králíkem.
Vyzval jsem osobu, aby vešla a již dopředu jsem věděl, kdo to bude.
Vešla dovnitř, zahalená v neodolatelném oparu ženské přitažlivosti smíchané s tou správnou dávkou tajemna a bezbrannosti. Její oči se stydlivě spojily s mými a rudé rty zašeptaly otázku na kterou jsem čekal.
„Vy jste Mill Pharlow, soukromý odhalovač tajemství?“
Podíval jsem se na nápis na otevřených dveřích mé kanceláře : MILL PHARLOW SOUKROMÝ ODHALOVAČ TAJEMSTVÍ a přikývnul. Ulehčeně se usmála a srdce každého rytíře v zemi by zjihlo jako sníh žlutě jihne pod rotou královských vojáků, když se vrací z hostince pochybné pověsti.
Vybídl jsem ji, aby se posadila. Posadila se.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06990909576416 secREMOTE_IP: 44.200.179.138