Příběhy

Autorská citace #41
20.12.2008 00:09 - Sosáček
Jerson píše:
Moc se mi to líbí, není to žádná fantasy a hezky se to čte.

asi. vim ja?
Autorská citace #42
20.12.2008 02:33 - sirien
Hm. Popravdě mám trochu pochyby o relevantnosti toho zda něco je nebo není fantasy. Nějak nepotřebuju aby byla povídka fantasy, když se mi líbí...
Samozřejmě je zde otázka zaměření téhle stránky, ale myslím že kolem RPG se může klidně točit i povídka ze zcela reálného světa, pokud má vhodnou tematiku - třeba investigativní (soukromý detektiv, policista, agent něčeho), militantní (vojáci v nějaké akci...), napínavý až heroický (typu úvodu k filmu "Shooter" (odstřelovač) - vycvičený voják v nepřátelském území).
Na povídce ze středověkého prostředí neshledávám na d20 žádný problém (a to neberu ani v úvahu že tu máme sekci Historické exkurzy - mimochodem velmi dobrou)
Autorská citace #43
20.12.2008 08:39 - Jerson
Sosi, nemám rád fantasy, ze kterého ční ostré fantasy prvky jako evidentní magie nebo evidentní potvory, protože mi způsobují duševní zranění.
To že je tato povídka neobsahuje je pro mě velký klad. A vůbec tím nemyslím, že by tu neměla co dělat - právě naopak.

A to že mám nějaké nmitky k formulacím - vůbec žádné námitky nemám k dílům naprosto dokonalým a pak těm, která mi nestojí ani za přečtení.

(Po třetím dílu jsem dal hodnocení 1 a neměl jsem potřebu ho měnit)
Nemám rád fantasy a pokud tohle povídka má být fantasy, prakticky ji řadím vedle Prachetta - takže asi tak :-)

Edit: A lehce netrpělivě čekám na další díly.
Autorská citace #44
20.12.2008 11:31 - sirien
Vedle Pratchetta, kde mágové měněj lidi na žáby, házej po sobě ohnivý koule, vysněnej drak demoluje Ankh Morpork... a sakra, celý se to odehrává na vodorovný ploše plující vesmírem na čtyřech slonech a želvě, která původně vznikla omylem když si chtěl Stvořitel jenom udělat pizzu!!!

Jaké ostřejší fantasy prvky bys jako chtěl?
Autorská citace #45
20.12.2008 13:09 - Jerson
Opět jsem to myslel jinak než jsi pochopil. Nečtu fantasy, protože se mi nelíbí. Jediná vyjímka je Prachett a teď Síla (bez)moci, protože ty se mi líbí.

Už je to jasné?
Autorská citace #46
21.12.2008 15:03 - Sathel
Ebone, děkuju za slova chvály. Hodně to potěší.

Co se týče Erika, prostor dostane později. Původně v povídce nebyl vůbec důležitý, takže se o něm na začátku nic moc nedozvíš, pak jsem ale změnila názor a pochopila jsem, že je potřeba tu postavu rozpracovat - btw: díky tomu se povídka protáhla o deset stran :)

Dám vám pokračování, ale už se začínám dobíhat a to je problém... v případě, že bych potřebovala nějakou scénu přepsat a už bude zveřejněná.
Autorská citace #47
21.12.2008 18:11 - Sathel
V životě bych neřekla, že budu vyškrtávat erotickou scénu, protože by toho sexu bylo moc :)
Bavte se.
Autorská citace #48
21.12.2008 19:26 - Jerson
Sathel, s těmi popisy dívek nejsou erotické scény potřeba. Dokonalost sama o sobě :-)
Autorská citace #49
27.12.2008 19:44 - Alnag
Tedy, musím se přiznat, že to přibývalo takovou rychlostí a já byl zaměstnán hodně jinými věcmi, že poslední doplněné části jsem si dočetl až nyní. Protože slova chvály tady už zazněla mnohokrát (a kdybych je moc opakoval, tak by nám Sathel jenom zpychla), řeknu jiné věci, které mne k tomu napadají...

Nevím, jestli jsi aspirovala na povídku, ale stále víc se mi zdá, že vzhledem k rozsahu i proto, že to zdá se směřuje i k nějaké proměně charakterů z toho možná bude novela. Což není špatné, je to jen pozorování...

Obdivuhodný je i smysl pro detail a konzistentnost psaní, což se se občas může s postem díla docela vysmeknout.

A jsem samozřejmě zvědavý, jak to skončí.
Autorská citace #50
27.12.2008 22:39 - sirien
Povídka má tušim že oficiálně do 40 stran A4.
Já teda na tyhle oficiality nikdy nebyl, ale jen tak naokraj :)
Autorská citace #51
29.12.2008 03:06 - Sathel
Dokončeno.
Plus přibyla scéna, podle Ebonova návrhu. "Kratochvíle" Zařadila jsem ji jako třetí v pořadí, protože je velmi retrospektivní a později už se mi to tam nelíbilo.

V textu možná najdete nesrovnalosti v detailech, pokud se tak stane, prosím napište mi to sem. Povídka má 52 stran a já teď nemám sílu to celé pozorně číst a opravovat drobné chybky. Hodně mi pomůžete, když mi je tu vypíšete.

Což mi připomíná, že to tedy není povídka, ale novela, jak už tu zmiňoval Alnag.

Alnag píše:
Obdivuhodný je i smysl pro detail a konzistentnost psaní, což se se občas může s postem díla docela vysmeknout.


tohle jsem nepochopila... hlavně ten "post díla" asi nevím, co si pod tím představit. To víš, já nejsem žádný literární kritik a těmhle cizím výrazům nerozumím :)
Autorská citace #52
29.12.2008 04:08 - sirien
Sakra, tohle bylo trochu moc "boom" dokončení, snám to mohla poslat trochu víc po částech, abysme všichni stíhali tak nějak stejně a měli co číst i za tejden :)
Si to přečtu zejtra... snad...
Autorská citace #53
29.12.2008 13:49 - Sathel
Máš to rozdělené do kapitol, dej si každý den jednu :)
Navíc jsem to nechtěla publikovat, dokud to nedopíšu. A když už jsem to dopsala, tak proč si to schovávat?
Autorská citace #54
29.12.2008 15:33 - Merlin
:) nejvyšší čas, abych přestal psát, nebo aspoň publikovat :D
Autorská citace #55
29.12.2008 15:44 - Ebon Hand
Hustý! :-) Fakt dobrý dějový vývoj.
Flashback se mi líbí a závěr je ostrý! I když v mém podání by Alex Veroniku určitě zabil, v lese při loučení. Vzhledem k jeho prchlivé povaze by si tím kompenzoval to, že mu znemožnila otravou bratra bránit a tím ho nepřímo nechala umřít.
Ale i tohle je dobrý, očekávám, že v tom je nějaký záměr.

Nikoliv Merline, nejvyšší čas začít psát pořádně a postavit se tomu čelem! :-)
Autorská citace #56
29.12.2008 19:09 - Sathel
Ebone, záměr v tom je. Jmenuje se psychologie a vývoj postavy :) Možná to šlo víc vysvětlit, ale já to nechám na tvojí fantazii. Já sama jsem vymyslela pět dobrých důvodů proč jí tam na místě nezabít. A dva dobré proč ano. Ale Alex řeší věci postupně. Když v budoucnu usoudí, že jí chce zabít, nebude mít problém to zařídit.

Merline, naopak. Měl bys nám ukázat, jak to jde ještě líp :) Tohle měla být povídka na tři stránky a takhle to dopadlo. Musim to příště udělat jinak.
Autorská citace #57
29.12.2008 20:28 - Alnag
Sathel píše:
tohle jsem nepochopila... hlavně ten "post díla" asi nevím, co si pod tím představit. To víš, já nejsem žádný literární kritik a těmhle cizím výrazům nerozumím :)


To se nedívím ani já. Ve skutečnosti totiž nejde o žádnou "literární kritiku" ale spíš o to, že rychleji myslím, než píšu nebo možná píšu rychleji než myslím. Každopádně tam mělo být slovo postupem... jinými slovy, čím je člověk dál v příběhu (zejména ke konci) tím větší mívá tendenci ke zkratkovitosti, což může být na škodu věci (protože se už těší až to dopíše). No tak já se jdu podívat, jak to dopadlo...
Autorská citace #58
30.12.2008 10:05 - Sathel
Alnag píše:
čím je člověk dál v příběhu (zejména ke konci) tím větší mívá tendenci ke zkratkovitosti, což může být na škodu věci (protože se už těší až to dopíše)


Jo, ták :) Tos tu povídku neviděl v původní verzi. Bylo to přesně jak říkáš. Několikrát jsem přepisovala některé scény, protože byly moc zkratkovité a nikdo by nechápal, kdo se jak a proč chová. Jen snůška dialogů. V průměru upravuju scénu tak třikrát. A většinou ji rozšiřuji. Finálních pár scén budu doplňovat ještě několikrát, podle kritiky co se tu objeví. Jako autor nemůžu vědět, co je v textu nepochopitelné, já motivace postav znám :)
Autorská citace #59
30.12.2008 10:43 - Ebon Hand
Mě se taky moc líbí, jak se ti to vlastně celé podařilo uzavřít do uceleného celku. Ze kterého jsou hezky nastíněné tři otevřené cestičky tří postav, jež jde každá svou cestou. Všechny tři byli pěkně vykreslené, takže se s nimi dá dál pracovat.
Uvažuješ o pokračování?
Autorská citace #60
30.12.2008 19:25 - Sathel
Ano, uvažuji. Už se mi začalo tvořit v hlavě a nějak to nejde zastavit :) Tohle byl jen začátek dalších událostí, které budou mnohem větší. Jen nevím, jestli budu mít vůli to napsat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081690073013306 secREMOTE_IP: 3.128.199.88